Do konce roku se můžeme těšit na první 64-bitové procesory

Jeden z nejserióznějších a zároveň nejznámějších výrobců čipů tento týden oznámil, že usilovně pracuje na nejnovějších čipech. Podle všeho by se na trhu měly objevit ještě v roce 2014. Že by šlo o zamýšlený dárek k vánočnímu veselí? Pokračování textu Do konce roku se můžeme těšit na první 64-bitové procesory

Motorola Moto 360 k vidění včetně specifikací a ceny na Best Buy

Pokud si v budoucnu plánujete pořídit chytré hodinky s Android Wear, ale čekáte, s čím se ukáže Motorola a její Moto 360, máte nyní více informací k promýšlení díky americkému internetovému obchodu Best Buy.

Pokračování textu Motorola Moto 360 k vidění včetně specifikací a ceny na Best Buy

Telefonujete při jízdě? Nový software vám to znepříjemní

Ruku na srdce a řekněte, že jste si za volantem nikdy nepřiložili telefon k uchu. Ať už šlo o kratičký hovor nebo o delší konverzaci, bude tomu konec. Nejen, že jde o protizákonné jednání řidiče, ale především o velmi nebezpečné a neohleduplné chování vůči ostatním účastníkům silničního provozu. Pokud se domníváte, že není nikdo schopen váš přestupek odhalit, tak jste na velkém omylu.

Díky novému softwaru, který vynalezli studenti v brazilské škole Santa Catarina State University, si za volantem už tak jednoduše nezavoláte. Software naprosto přesně rozezná, jestli telefon pouze používáte, nebo z něho voláte. I přes to, že je celý systém prozatím v počítačové fázi, tak má velké naděje na brzké spuštění v ostrém provozu.

Snímka-obrazovky-2014-08-16-o-10.45.39

Abychom vše uvedli na pravou míru, pokud bude chtít řidič telefonovat, nikdo mu v tom nezabrání. Nový software bude fungovat na principu upozornění stejně, jako když si zapomenete zapnout pásy. O software mají zájem automobilky, které by toto upozornění chtěly zařadit do základní výbavy vozu. Upozornění může být buď decentní, nebo rušivé tak, aby volající řidič v telefonu nikomu nerozuměl. V tomto kroku si automobilky ještě nejsou jisté.

Jen pro zajímavost, průměrné vytočení telefonního čísla trvá pět vteřin, což při rychlosti 90 km/h vystačí na ujetí 125 metrů. Telefonování za volant nepatří, proto jsme rádi za každý obdobný software.

Zdroj: Engadget

Otevírejte odkazy v různých aplikacích pomocí TapPath

Nadpis může býti trošku zavádějící, protože to, co tato aplikace dělá, se těžko vejde do jedné krátké věty. Aplikace od jednoho z nejtalentovanějších a nejnápaditějších vývojářů, Chrise Lacyho (Action Launcher, Link Bubble), opět přináší něco nového a praktického.

Pokračování textu Otevírejte odkazy v různých aplikacích pomocí TapPath

Společnost Sony se od Playstation Mobile otáčí zády

Společnost Sony se mimo jiné proslavila díky svým herním konzolím Playstation, které v jeden čas vládly celému světu a znal je takřka každý kluk. O to více bylo pro fanoušky této herní stanice překvapivé, když Sony zaujala odtažité stanovisko vůči Playstation Mobile. Pokračování textu Společnost Sony se od Playstation Mobile otáčí zády

Online hra, kterou budete chtít i na Android – Railnation

Online hry jsou v poslední době hodně populární. Patří k těm nejžádanějším titulům vůbec. Stačí se jen několikrát za den připojit, odkliknout ty nejdůležitější věci, zaútočit na sousední vesnici, upgradnout budovy nebo rozšířit celé své impérium. V neposlední řadě je důležité zkontrolovat herní poštu a hlavně si vyzvednout každodenní bonus.

Samotní vývojáři nacházejí v tomto herním segmentu obrovský potenciál při výběru peněz za mikrotransakce. Snad nenaleznete hru, která by nenabízela prémiové účty nebo prémiové peníze, alias zlaté. Railnation v tomto sice není jiný, ovšem kdo by si nechtěl vyzkoušet senzační budovatelskou strategii, kde se zhostíte železničního impéria?

Rail-Nation-1024x576

 

Railnation otevírá hráčům dveře do světa přepravy důležitých surovin do jednoho z více jak padesáti měst. Na samém počátku si jedno z nich vyberete a stanete se s dalšími hráči jedinou spojkou mezi lidmi žijícími ve městě a továrnami. Tato hra je jiná především ve svém základním pojetí. Snad ve všech hrách jde primárně o zisk, peníze a bohatství, od kterého se odvíjí moc a nadvláda nad ostatními. V Railnation tomu tak není. Zde se sice také vydělávají peníze, ovšem jsou v nenápadném ústraní před co nejrychlejší dodávkou surovin do měst. Do finále se totiž dostane jen 10 nejlepších měst.

TGRailNationScreenshotTrainStation

Město začíná na levelu 1 a vždy požaduje rozdílné 4 suroviny. Jakmile se hráčům podaří do města navozit potřebné množství surovin, město se rozšíří na další úroveň. Hra je rozdělena celkem do šesti epoch a sedmé finální. Je tedy důležité s ostatními hráči spolupracovat a domlouvat se na tom, jakou surovinu budete vozit. Tato politika se projednává mezi předsedy jednotlivých asociací, kterou si můžete v rámci města založit také. V případě, že se zaměříte na suroviny s nadstandardním  výdělkem, aniž  by je město vyžadovalo, zabrzdíte jeho vývoj.

Jde o budovatelskou strategii, takže nechybí ani nádraží, o které je třeba se starat a budovy vylepšovat. Stejně tak získáte přístup do technologického stromu, kde je možné vylepšovat dosavadní vlaky, nebo nakupovat zcela nové. Railnation je nenápadnou hrou, která má šanci zaujmout a stát se herním online klenotem i mezi českými hráči. Aktuálně na našem území běží několik serverů. Připojte se i vy.

Český návod na hru a registraci naleznete zde: http://www.railnation.clanweb.eu/

Hra je zatím v Betě, takže se momentálně na trhu nenachází žádná plnohodnotná aplikace, která by zajistila optimální kompatibilitu. I tak si ji může hrstka z vás zahrát a vyzkoušet i na cestách. Zapotřebí je disponovat programem Adobe Flash Player, pak už vám nic nebrání v tom si své impérium pohlídat i přes telefon. V některých případech se mohou objevit potíže a dokonce ani Flash nemusí pomoct, pak se zde objevuje ještě jedna univerzální možnost a tím je prohlížeč PUFFIN, v jehož placené verzi běží Railnation naprosto bez potíží. Pro ty z vás, co neradi za hry platí, nezbývá nic jiného než počkat na oficiální aplikaci přímo od výrobce.

Životní cyklus baterií prodlouží nový materiál až 30x

Uživatelé chytrých telefonů jsou už dlouhodobě nespokojeni se životností jejich baterií. Teď se nebavíme o jednotlivých mezičasech, kdy je nutné baterii zapojit do sítě a dobít, nýbrž o celkové životnosti, než dojde k úplné degradaci. Pokračování textu Životní cyklus baterií prodlouží nový materiál až 30x

Google koupil kecálka Emu

Google je bohatá firma, a tak se není co divit, že skupuje, co mu zrovna přijde pod ruku. Občas z toho něco kouká i pro nás, zákazníky/uživatele. Tentokrát se mu do hledáčku dostala aplikace na Instant Messaging nazvaná Emu. Možná jste o ní ještě neslyšeli, ale jedná se o celkem šikovného kecálka, který toho umí mnohem víc než Hangouts.

Pokračování textu Google koupil kecálka Emu

Hodinky Motorola Moto 360 na snímcích a s informacemi o některých vlastnostech

Luca Viscardi je italský moderátor jednoho italského rádia, který je známý také jako Mister Gadget. Kromě toho je to také jeden z mála lidí, kteří měli to štěstí, že si mohli vyzkoušet očekávané hodinky Motorola Moto 360. Naštěstí si Luca nenechal veškeré informace pro sebe, ale zveřejnil fotky i některé poznatky.

Pokračování textu Hodinky Motorola Moto 360 na snímcích a s informacemi o některých vlastnostech

360 Clean Droid: pravidelné čištění telefonu je nezbytné

Někdo by si mohl myslet, že stahování videí, hudby, aplikací a dalších doplňků s sebou nepřináší žádná větší rizika. Ano, všudypřítomný strašák v podobě virů a havěti je jednou stránkou celé věci, ne však jedinou. Pokud máme málo místa, jednoduše něco přesuneme do koše a tím je to celé uzavřené, jako dočtená kniha.

Představte si celou situaci v odpadkovém koši. Neustále házíte, a když je plný, vynesete jej. Ovšem zápach z odpadkového koše přetrvává a je zapotřebí ho umýt. Naprosto stejným způsobem funguje i zodpovědná péče o váš telefon. Stahování dat z internetu s sebou přináší riziko ukládání zbytečných souborů, které po nějakém čase váš operační systém, a společně s ním i výkon, zpomalí. Nepomůže ani odstranění či odinstalování. V takovém případě je nutné přistoupit k razantnějšímu opatření, které nabízí například aplikace 360 Clean Droid, která je asi největším konkurentem aplikace stejného ražení Clean Master.

com.qihoo.cleandroid-1                     f-4175-a837951a23                    Screenshot_2014-05-10-21-17-14

Aplikace je téměř totožná s výše uvedeným Clean Masterem, jako bonus svým majitelům nabízí i celkem slušný design. Aplikace dokáže poměrně efektivně vymazat nepotřebné soubory, navíc vám pomůže pročistit RAM a vymaže záznamy hovorů i SMS zpráv. V neposlední řadě nezapomíná ani na vymazání prohlížení internetových stránek. V případě, že se vám spouští zbytečné, až nežádoucí aplikace, Droid vám s tím pomůže. Největším plusem této aplikace je její cenová dostupnost, jelikož se na Google Play nachází zcela zdarma.

[appbox googleplay com.qihoo.cleandroid]