Thomas Was Alone – hra, která se pokouší prorazit již po druhé

Není tomu tak dávno, kdy netradiční indie hra Thomas was Alone vstoupila na scénu obchodního portálu Google Play. Zasvěcení hráči však moc dobře vědí, že nejde o žádnou převratnou novinku, nýbrž druhý pokus herního studia Bossa Studios LTD. Před několika lety se tento počin představil v celé své kráse ve flash verzi, ovšem o žádný kasovní trhák se nejednalo a takřka nikde o této hře nebyla jediná zmínka. Vývojáři jsou o nedoceněném potenciálu doslova přesvědčeni a nechtějí se svého titulu jen tak vzdát.

Právě z těchto důvodů se po několika letech vracejí za své stoly a celou hru se pokusili vylepšit tak, aby mnohem lépe zapadla do dnešní doby a splnila nároky dnešních hráčů. O tom, jestli se jim to nakonec povedlo, se vám pokusíme říci v tomto článku.

Screenshot_2014-10-07-21-12-011

Hned na začátku musíme podotknout, že hra oplývá velmi podařeným soundtrackem. Jak pak by ne, když se na něm podílel mladý britský hudebník David Housden a vdechl tak Thomasovi nezaměnitelnou atmosféru. Tento krok musíme vývojářům pochválit, jelikož se postarali o jedinečný hudební doprovod, který nemá na indie scéně obdoby. Otázkou však zůstává, jestli nám hra Thomas Was Alone dokáže poskytnout stejné nadšení i co se týče hratelnosti a herního zpracování.

Hra neoplývá tuctovou grafikou, která by jednoduše neurazila, jako hráč se musíte připravit na minimalistické grafické zpracování, netradiční vizualizaci a celkově smíšené pocity. Na druhou stranu čím více retro, tím více popularity hry získávají, určitě tomu nebude ani v tomto případě jinak. Hra má na svůj styl podání slušně zpracované stíny i podání barev, z tohoto pohledu se jí nedá takřka nic vytknout.

Zaměřme se tedy na ovládání a pokusme se odhalit některé z nedostatků zde. Hra nabízí celkem dva typy ovladačů a oba dva se stávají nesmazatelným otiskem neprofesionality. První z ovladačů je velmi drobný, takže se manipulace s ním dá přirovnat ke zběsilé chirurgické práci. V momentech, kdy je zapotřebí přesnost, se zkrátka dočkáte jen zbytečných přehmatů a omylů. Pokud se domníváte, že vás druhý z ovladačů zachrání, rychle na to zapomeňte, je totiž ještě mnohem horší, ale vyzkoušejte si sami.

Ono by se to nakonec dalo spolknout i bez zapití, ovšem při ceně 139 korun, za kterou se hra prodává, jde o nestravitelné sousto a my zkrátka nemůžeme jinak, než vztyčit varovný prst. Jinak jde o celkem zdařilé a na poli indie her originální dílo a byla by škoda, kdyby jen trochu pomatené ovládání odsunulo tento počin na druhou kolej.

[appbox googleplay com.bossastudios.twadroid]

Krásná česká Botanicula se dočkala verze pro Android

České vývojářské studio Amanita Design má za sebou už jednu indie hru, která prorazila jak na počítačích, tak následně na iOS i Android zařízeních. Po úspěšném Machinarium se na Android dostává i jejich druhotina – Botanicula.

Pokračování textu Krásná česká Botanicula se dočkala verze pro Android

Humble Mobile Bundle 9 – další balík her k dispozici

Ještě se vám ani nestačily zahojit puchýře na palcích od hraní všech těch kvalitních kousků z minulého Humble Mobile Bundle 8 respektive Humble Bundle: PC & Android 11 a už je tu balík nový, přetékající kvalitními tituly a jednou hrou úplně zdarma.

Pokračování textu Humble Mobile Bundle 9 – další balík her k dispozici

Je zde nová herní pecka Future Factory od česko-slovenského herního studia

Pro všechny skalní fanoušky Karla Čapka máme skvělou zprávu v podobě nového herního titulu nesoucího název Future Factory. Pevně věříme, že se v dnešní předigitalizované době na našeho slavného spisovatele ještě rozpomenete. Česko-slovenské herní studio Fun 2 Ronots Ltd. nezapomíná a na jeho počest přináší Future factory. Ale o čem to celé vlastně je?

keyart-trans-update

Ve své podstatě jde o kombinaci klasické akční hry se sci-fi prvky. Studio na této hře pracovalo celkem dva dlouhé roky, což už samo o sobě napovídá, že nepůjde o nezdařilé dílo. Někdo si dal záležet, na veřejnost se ale dostane až na konci tohoto roku, tak doufáme, že jsme vás moc nenavnadili, jelikož na konci tohoto článku není odkaz na Google Play, ale jen na oficiální stránky vývojářů.

Ocitnete se v roli pilota havarované parokoptéry, který se tak nevlastní vinou dostane do prostředí záhadné továrny. Všechna místa v této hře jsou inspirována právě díly Karla Čapka. O tom, že tento počin není jen tak nějakou slaboduchou snahou o vytáhnutí peněz z kapes hráčů, svědčí fakt, že se titul Future Factory dostal do top třiceti nominovaných projektů na celoevropské úrovni pod hlavičkou Indie Prize Award.

Herní koncept, který se točí kolem likvidace robotů, je různorodý, a to díky automatickému generování jednotlivých herních prvků. Každý level se tak stává unikátní záležitostí v neméně zajímavém prostředí. Hromada nástrah, několik desítek nepřátel a umělá inteligence protivníků se postarají o jedinečný zážitek. Tato hra se podle výrobců nestane tuctovou až rutinní záležitostí. Dokonce i po několika hodinách hraní bude stále co objevovat.

Hlavním cílem studia bylo přinést na platformy operačního systému Android akční hru s konzolovou grafikou. Hra se objevila i na portále Startovač, kde si dala za úkol vysbírat celkem 90 000 Kč. Při psaní článku se aktuální stav pohyboval na 41 %, což dělá nějakých 36 865 Kč. Projekt tak může podpořit kdokoliv z vás, a to částkou od 89 Kč do 11 999 Kč. Máte ještě něco málo přes 12 dní. Autoři nadále informovali, že hra bude k dispozici nejdříve na Windows Phone a vzápětí se dostane i na náš oblíbený Android.

Zdroj – Youtube, Spravovač, Fun 2 Robots

[Recenze] Bio Inc. – osobitější verze Plague Inc. vás nechá infikovat, trýznit, trápit a nakonec zlikvidovat kohokoliv si zamanete

Plague Inc. nabízí možnost vyhladit lidstvo s libovolně pojmenovanou nemocí. Bio Inc. je v tomto trošku osobitější a nabízí možnost zpustošit lidské tělo pojmenované dle vašeho uvážení.

Pokračování textu [Recenze] Bio Inc. – osobitější verze Plague Inc. vás nechá infikovat, trýznit, trápit a nakonec zlikvidovat kohokoliv si zamanete

FIFA 2015 Ultimate Team konečně na Google Play i pro Čechy

Je tomu už rok, co se na Google Play objevil titul FIFA 2014 a mezi uživateli smartphonů sklidil obrovský úspěch. Hra se mohla pochlubit takřka totožným grafickým zpracováním jako na konzoli. Dlouhé hodiny napínavých soubojů, honba za cennými body a nastavení správné strategie. Majitelé tabletů a smartphonů se tak mohli oddat plnohodnotnému titulu a ani tento rok nebudou o tento sport ochuzeni. FIFA 15 se aktuálně dostala na pulty  virtuálního obchodu Google Play a navíc je zcela zdarma. Vývojáři dokonce nezapomněli na slibovaný a zároveň velmi populární režim Ultimate Team.

Ještě donedávna si FIFU mohli zahrát jen obyvatelé státu Kanada. Naštěstí se tento sportovní titul rozhodl zvednout kotvy a odplout do celého světa, takže je dostupný i v České republice. Skvělou zprávou je, že se FIFA dá ovládat za pomocí přídavného ovladače, a uznejme sami, že toto příslušenství ve fotbalovém světě nic nepřekoná. Tento fakt uživatelé vítají s otevřenou náručí a abychom to uvedli na pravou míru, tak naše redakce také. Fotbal bez ovladače bude a vždy byl poloviční.

Vylepšení jsme se dočkali i v Menu, které je o mnoho přehlednější. FIFA 15 Ultimate Team nabízí všem hráčům hraní oblíbeného režimu, kde si vybudujete svůj vlastní tým. Samozřejmě nechybí možnost nakupování hráčů a jejich prodávání. Nezapomíná se ani na zdokonalování stadiónu nebo nové návrhy dresů. Tato vylepšení jsou součástí balíčků, které si lze  zakoupit v obchodě za nasbírané mince v průběhu hraní. Pokud máte k dispozici nějaké peníze navíc a neradi se zdržujete zdlouhavým sbíráním, existuje zde možnost skrze mikrotransakce.

http://www.youtube.com/watch?v=NouHVBFgNBM

Vývojáři moc dobře vědí, že právě tato strategie napomáhá k zisku. Hráči jsou při hraní netrpěliví a rádi si těmito balíčky pomáhají. Nejlevnější se dá zakoupit již za cca 25 korun, ale najdou se i nabídky přesahující 2 500 Kč. Dá se však hrát i bez nich. Hra nabízí celkem 10 000 reálných hráčů a více jak 500 týmů v celkovém počtu 30 světových lig. Pokud si chcete tuto hru stáhnout, připravte se na objemný balík ve velikosti 1,35 GB. To však u této přepracované hry nepřekvapí.

[appbox googleplay com.ea.game.fifa15_row]

Humble Bundle PC and Android 11 – balík deseti her pro počítač a Android zařízení za lákavou cenu

Humble Bundle se od původního multiplatformního nabízení her posunul k různým balíkům pro různé operační systémy. Název PC and Android dává vědět, že balík her bude dostupný jak pro počítače (Windows, Mac, Linux), tak pro Androidy.

Pokračování textu Humble Bundle PC and Android 11 – balík deseti her pro počítač a Android zařízení za lákavou cenu

Duet prověří vaše reflexy

Říkáte, že se herní trh na platformě Android začíná přeplňovat a nedokáže už pomalu ničím překvapit? Je pravdou, že ve free oblasti je těžké nalézt herní počin, který vás doslova chytne a stane se na několik týdnů návykovou záležitostí. Určitě to není nemožné, podívejme se na pařbu Duet, jejíž originalita překvapila již 10 tisíc hráčů.

duet-5

Duet je přesně tou hrou, která vás za žádných okolností nenechá vychladnout. Vaše reflexy a především trpělivost budou hlavními pomocníky při zdolávání jednotlivých levelů. Pokud patříte mezi choleričtější uživatele, raději se této hře vyhněte obloukem, nový přístroj si totiž nezaslouží let proti nejbližší stěně.

Největším plusem celé hry je velmi snadné ovládání. Vstup do světa zábavy vám zajistí dva nejšikovnější prsty a rychlé reflexy, které se postarají o změnu směru otáčení dvou kuliček potulujících se po displeji. Kuličky se otáčejí kolem své osy, vaším úkolem je vyhnout se překážkám tak, aby se ani jedna ze dvou kuliček ničeho nedotkla. Každým levelem nabírá hra neuvěřitelné tempo a také obtížnost. Zvládnout pokročilejší úrovně na jeden pokus je nemožné a spíše by šlo o neuvěřitelnou náhodu, proto je zapotřebí trpělivosti.

Hra je v některých momentech celkem frustrující. Celé kolo se snažíte a na samém závěru se jen lehce otřete o poslední překážku. Nedá se nic dělat, celé kolo je zapotřebí dělat od začátku. Po grafické stránce nehledejte žádný výrazný titul, jde o naprosto jednoduché ztvárnění hry zdokonalující reflexy a trpělivost majitele.

Hra nabízí příběhové dobrodružství rozdělené do 8 úrovní. Každá z těchto úrovní se navíc skládá z několika dalších levelů pojmenovaných podle lidských vlastností. V průběhu hraní vás budou provázet zajímavé výroky týkající se těchto vlastností. Vývojáři do svého konceptu zasadili příjemnou relaxační hudbu jako kompenzaci za frustrující herní tématiku. Hra se nachází na Google Play zcela zdarma.

[appbox googleplay com.kumobius.android.duet]

Online hra, kterou budete chtít i na Android – Railnation

Online hry jsou v poslední době hodně populární. Patří k těm nejžádanějším titulům vůbec. Stačí se jen několikrát za den připojit, odkliknout ty nejdůležitější věci, zaútočit na sousední vesnici, upgradnout budovy nebo rozšířit celé své impérium. V neposlední řadě je důležité zkontrolovat herní poštu a hlavně si vyzvednout každodenní bonus.

Samotní vývojáři nacházejí v tomto herním segmentu obrovský potenciál při výběru peněz za mikrotransakce. Snad nenaleznete hru, která by nenabízela prémiové účty nebo prémiové peníze, alias zlaté. Railnation v tomto sice není jiný, ovšem kdo by si nechtěl vyzkoušet senzační budovatelskou strategii, kde se zhostíte železničního impéria?

Rail-Nation-1024x576

 

Railnation otevírá hráčům dveře do světa přepravy důležitých surovin do jednoho z více jak padesáti měst. Na samém počátku si jedno z nich vyberete a stanete se s dalšími hráči jedinou spojkou mezi lidmi žijícími ve městě a továrnami. Tato hra je jiná především ve svém základním pojetí. Snad ve všech hrách jde primárně o zisk, peníze a bohatství, od kterého se odvíjí moc a nadvláda nad ostatními. V Railnation tomu tak není. Zde se sice také vydělávají peníze, ovšem jsou v nenápadném ústraní před co nejrychlejší dodávkou surovin do měst. Do finále se totiž dostane jen 10 nejlepších měst.

TGRailNationScreenshotTrainStation

Město začíná na levelu 1 a vždy požaduje rozdílné 4 suroviny. Jakmile se hráčům podaří do města navozit potřebné množství surovin, město se rozšíří na další úroveň. Hra je rozdělena celkem do šesti epoch a sedmé finální. Je tedy důležité s ostatními hráči spolupracovat a domlouvat se na tom, jakou surovinu budete vozit. Tato politika se projednává mezi předsedy jednotlivých asociací, kterou si můžete v rámci města založit také. V případě, že se zaměříte na suroviny s nadstandardním  výdělkem, aniž  by je město vyžadovalo, zabrzdíte jeho vývoj.

Jde o budovatelskou strategii, takže nechybí ani nádraží, o které je třeba se starat a budovy vylepšovat. Stejně tak získáte přístup do technologického stromu, kde je možné vylepšovat dosavadní vlaky, nebo nakupovat zcela nové. Railnation je nenápadnou hrou, která má šanci zaujmout a stát se herním online klenotem i mezi českými hráči. Aktuálně na našem území běží několik serverů. Připojte se i vy.

Český návod na hru a registraci naleznete zde: http://www.railnation.clanweb.eu/

Hra je zatím v Betě, takže se momentálně na trhu nenachází žádná plnohodnotná aplikace, která by zajistila optimální kompatibilitu. I tak si ji může hrstka z vás zahrát a vyzkoušet i na cestách. Zapotřebí je disponovat programem Adobe Flash Player, pak už vám nic nebrání v tom si své impérium pohlídat i přes telefon. V některých případech se mohou objevit potíže a dokonce ani Flash nemusí pomoct, pak se zde objevuje ještě jedna univerzální možnost a tím je prohlížeč PUFFIN, v jehož placené verzi běží Railnation naprosto bez potíží. Pro ty z vás, co neradi za hry platí, nezbývá nic jiného než počkat na oficiální aplikaci přímo od výrobce.