Captain America: The Winter Soldier v Google Play

Hry podle filmů, obzvláště ty, které jsou vytvořeny zase podle komiksů, jsou poměrně oblíbené a mezi hlavní propagátory pro platformu Android patři firma Gameloft. Svou nechuť k této firmě nijak neskrývám, ale je pravda, že dokážou občas udělat hru, která není naprosto zničená nesmyslnými nákupy v aplikaci.

Pokračování textu Captain America: The Winter Soldier v Google Play

iOS vs Android – která platforma je silnější?

Jen těžko bychom na poli operačních systémů našli výraznější rivaly. Na jedné straně zastánci iOS a na té druhé příznivci Androidu. Jako ring můžeme vnímat diskusní fóra  a na místo pěstí od profesionálních boxerů se zde střílí ostrými slovy. Někdy to vypadá, jako by proti sobě stály dva znepřátelené fankluby sportovních týmů. Každá ze stran má svojí pravdu a žádná se nepodvolí té druhé. Společnost dotMobi nedávno vyrukovala s velice zajímavým grafickým pohledem na vývoj této situace a odhaluje nadvládu operačních systémů v jednotlivých zemích.

Tzv. infografika si do hledáčku vzala více jak 100 zemí světa a díky internetovým přístupům vytvořila unikátní graf, který konečně přináší výsledky jako z prezidentských voleb.

Infografika-dotMobi-rozšírenie-Androidu-a-iOS-vo-svete-a

  • Černá barva – pod tímto označením hledejme nadvládu společnosti Apple.
  • Zelená barva – zde vládne operační systém Android.
  • Šedá barva – tyto státy nebyly zahrnuty do statistiky.

Výsledky nejsou nikterak překvapivé. V USA a v dalších vyspělejších státech jednoznačně dominují výrobky od Applu. Právě zde si totiž lidé mohou dovolit připlatit o něco více. Společnost Android kraluje zemím s nižší životní úrovní, jelikož nabízí mnohem příznivější ceny. Samozřejmě i zde nalezneme celou řadu výjimek, mezi které se řadí Švýcarsko, Rakousko nebo Finsko. Pokud se na výsledky podíváme z globálního měřítka, Android je jasným vítězem nad operačním systémem iOS. Prvenství potvrzuje v 67 zkoumaných zemích světa zatímco Apple jen v 34.

Zajímají vás i jiné platformy? Dokonce se najdou místa, kde je jejich výskyt celkem obdivuhodný. V Bangladéši se z 26% používá Nokia nebo Jižní Afrika kde se nachází BlackBerry s 39%.

Prozkoumejte si trh za pomocí přiloženého grafu a ihned zjistíte, jak si na tom v porovnání dvou hlavních operačních systémů stojí Česká republika.

Infografika-dotMobi-rozšírenie-Androidu-a-iOS-vo-svete-b

Zdroj: cultofandroid.com

Samsung Galaxy 5 a ROOT? Ano, už je to možné

Ještě než se pustíme do samotného článku ohledně rootování Samsung Galaxy S5, bylo by dobré si vysvětlit, co to vlastně rootování je. Dá se předpokládat, že se nalezne celá řada čtenářů, kteří s tímto slovem ještě nepřišli do styku nebo ho znají jen ze vzdáleného doslechu. Ono se vlastně není ani čemu divit. V případě, že patříte mezi normální uživatele operačního systému Android, nijak zvlášť vás to asi zajímat nebude. ROOT vám poskytne práva administrátora, čímž je vlastníkovi umožněno měnit systémové položky v zařízení. Jde tedy o vylepšení, které se hodí spíše experimentátorům. Pokud umíte anglicky, není problém si na příslušných diskuzních fórech nalézt návod na otevření vašeho zařízení.

img_blue_6

Horší je to u novinek, ve většině případů je nutné si nějaký ten čas počkat na šikovné ručičky, které zveřejní návod. Takové se v případě Samsung Galaxy S5 už našly a to s dostatečným předstihem oficiálního uvedení na trh. Skupinka nadšenců z XDA developers si tento model vzala do parády a zpřístupnili na něm možnost ROOTu. Největší zásluhu na tomto počinu má člověk s nickem Chainfire, který již dříve vytvořil efektivní rootovací nástroj CF-AutoRoot – ten je samozřejmě zdarma. Uživatele Chainfire ovšem můžete podpořit dobrovolným finančním příspěvkem.

aimg_003
Říkáte, že vás nástroj CF-AutoRoot zajímá? Ano, proč ne, dejte si ovšem pozor, pokud jej budete chtít použít právě se Samsungem Galaxy S5, musí se jednat o mezinárodní verzi s označením SM – G900F. To zjistíte v menu Nastavení > Info o telefonu > Číslo modelu. Podle samotného tvůrce zde hrozí riziko úplného znehodnocení smartphonu (známý též jako ‚brick‘). CF-AutoRoot byl vytvořen s ohledem na začátečníky v oblasti rootování, i tak nejde o jednoduchou nauku, takže pokud jsou vaše zkušenosti na úrovni stahování aplikací z Google Play, dejte od tohoto nástroje ruce pryč.

Pro použití CF-AutoRootu je nutné vlastnit počítačový program Odin. Stejně tak se vystavujete celkem vážnému riziku, že vám prodejce odmítne záruku, jelikož veškeré flashování se zapisuje do telefonu, takže pokusy o rootování jsou dohledatelné. I přes toto varování má nástroj k dnešnímu dni kolem 22 milionů stažení.

Pro více informací (v angličtině) klikněte na tento příspěvek.

Zdroj: phonearena.com

Podle ředitele HTC je Samsung Galaxy 5 laciný model

Moderní doba je doslova napěchovaná konkurenční rivalitou, o oblasti nových smartphonů ani nemluvě. Společnosti představující své horké novinky se snaží zaujmout co největší množství publika, konkurence naopak popichuje a odrazuje od nákupu. Nejnovější spor nebo lépe řečeno popich vzešel od společnosti HTC. Ta 25. března v Londýně představila svou novou vlajkovou loď a sebechválou nešetřila. Generální ředitel firmy HTC zdůraznil, že nemalá část peněz jde do tvorby nadčasových designů, jinak řečeno se k zákazníkům dostávají líbivé kousky, na které mohou být hrdí.

s5-vs-M8-1

Generální ředitel HTC se v rozhovoru pro Business Insider postaral o obrovské pozdvižení, když Samsung Galaxy S5 přirovnal k lacinému kusu plastu bez špetky inovace a nápadu. Záleží prý jenom na zákazníkovi, jestli se rozhodne pro nádherný kovový HTC One M8 nebo dá přednost plastové hračce. Tato slova jasně poukazují na značnou nevraživost mezi jednotlivými společnostmi. Náš magazín samozřejmě nestojí ani na jedné ze stran a s názorem generálního ředitele se neztotožňujeme.

Zdroj: cultofandroid

[Recenze] Shadow Blade – ninjou snadno a rychle

Shadow Blade je krásná akční arkáda, která oproti jiným podobným hopsačkám nabídne i solidní ovládání gesty po displeji.

Screenshot 2014-03-19 at 19.30.28

Příběh není… no a co?

Pro začátek není vůbec třeba říkat, že hlavním hrdinou je mladík jménem Kuro, jehož cílem je stát se obávaným Shadow Bladem, protože ta hra příběh jednoduše nepotřebuje. Vy si jen ovládáte panáčka, běháte si po místnostech, likvidujete efektními i efektivními seky mečem jednotlivé protivníky a snažíte se v každé misi vysbírat všechny hvězdičky i japonské znaky. Ty se čtou jako ‚Kuro‘, stejně jako ten týpek, a v překladu znamenají ‚Černý‘. S každým novým levelem bude zisk tří zlatých hvězdic za dokončení v daném čase a se všemi zářivými kuličkami a oběma japonskými znaky těžší a těžší. Naštěstí nemusíte vždy zvládnout level na všechny hvězdice, ve skutečnosti stačí projít level až na konec, a i když nezískáte hvězdici ani jednu, do dalšího levelu se dostanete. Ovšem čím více hvězdic získáte, tím dříve se dostanete do další sekce, která je zase o něco těžší a nabízí další sorty nepřátel i pohyblivých vražedných objektů.

Screenshot 2014-03-19 at 18.57.07Screenshot 2014-03-19 at 18.56.18

Ano, v Shadow Blade budete neustále před něčím utíkat, čekat, až se něco přežene, uhýbat i složitě poskakovat a využívat všech pohybových prvků, které hra nabízí. A na to, že Kura zvládnete ovládat pouze dvěma šipkami a tlačítky A a B, je těch pohybů víc než dost. Jednoduchým chozením a skákáním počínaje a dvojitými skoky, horizontálními lety a nesmrtelnými vertikálními pády z libovolné výše konče. Kuro není žádné béčko, a tak pro něj žádná výška není dost vysoká a žádná vzdálenost dost vzdálená.

Pod Kurovým mečem čvachtá protivník

Shadow Blade nabízí velmi příjemnou hudbu doprovázenou uchulahodícími zvuky, jako je například zvuk plátkování těla vašeho soupeře. V tomto zvuku vycítíte superostrý samurajský meč, který likviduje nepřátele jediným seknutím. V překonávání vertikálních prostorů vám budou nápomocné skoky s odrazem od zdi, díky kterým se vyšplháte do jakékoliv výšky. A věřte tomu, že až budete hledat poslední balík hvězdiček nebo poslední ‚Kuro‘ znak, velmi často ho nakonec najdete v enormních výšinách, kam lidské oko nedohlédne a paprsek slunce nezasvítí…

Screenshot 2014-03-19 at 18.50.54Screenshot 2014-03-19 at 18.49.44

Pomoc při hledání finálních dveří, které vás dostanou do dalšího levelu, vám nabídnou také checkpointy, které jsou vymyšleny velmi chytře. Zaznamenají totiž váš postup kdykoliv, když kolem nich projdete, nejen když jich dosáhnete poprvé. V případě, že se dostanete do místa, kde je komplikované splnit nějakou část, není nic jednoduššího než se po úspěšném splnění úkolu na osmnáctý pokus raději vrátit k checkpointu, u kterého jste již byli, a vaši pozici si ‚uložit‘. Jediný problém s těmito pomocníky je ten, že se vám nevrací čas. Pokud umřete, čas dále pokračuje. A když jsme u toho umírání, v této hře se na životy nehraje. Když vás něco zasáhne, je po vás, konec, šlus, ende. Musíte buď zpátky na začátek, nebo k poslednímu checkpointu a začít znovu.

Ovládat pohyb svého Kura můžete dvěma způsoby. Buď ovládání klasické tlačítkové, nebo intuitivní ovládání gesty. Ovládání gesty je opravdu bravurně zpracované a osobně jsem na něm odehrál téměř celou hru. Pro potřeby této recenze jsem ale nakonec vyzkoušel také klasické tlačítkové, takzvaný ‚Nintendo Style‘, a musím říct, že se na tom stále hraje líp než na kterémkoliv ovládání dotykovými gesty.

Screenshot 2014-03-19 at 18.56.44Screenshot 2014-03-19 at 18.51.27

Ono to vážně baví

Shadow Blade je skvělá akční arkáda, která má kromě výborného ovládání také parádní grafiku, chytlavost, zvuky i hudbu. Také má slušnou obtížnost, takže dokončení některých levelů vám zabere klidně čtyřicet pokusů. Většinou ale jde o to, že se seknete u nějaké drobnosti hned za checkpointem, takže to zkoušíte a zkoušíte, až se to jednou povede. Jak to tak vypadá, tato hra má všechna pro a žádné proti. Navíc má ještě něco navíc. Něco, co ji v mých očích vynáší do nebes. V placené verzi nenajdete žádné nákupy v aplikaci (IAP), takže zaplatíte cca 40 korun a víc ani ň.

Takže, ať už jste se vždycky chtěli stát ninjou, nebo vás stejně jako mě ninjové vlastně ani nebaví, je to jedno, tahle hra je pro všechny. V obchodu Play navíc najdete demo, takže nebudete kupovat zajíce v pytli, ale můžete si hru nejprve vyzkoušet.

[appbox googleplay com.deadmage.shadowblade]

[appbox googleplay com.deadmage.shadowblade.paid]

Hry z archivu, díl 13. – Cordy

Každý den se na Google Play objevují stále nové tituly. V záplavě nevídaného množství her jich celá řada unikne vaší pozornosti. Vsadím se s vámi, že nejúspěšnější plošinovku pro Android vůbec neznáte. Nebo snad ano?

Hlavním hrdinou je malý robot, který má místo hlavy televizní přijímač. Jeho hlavním úkolem je posbírat co největší množství předmětů, zapnout elektrický okruh pro vstupní dveře do dalšího kola a dveře samozřejmě najít. Cordy se v New York Times objevil mezi deseti nejlepšími hrami pro operační systém Android. V Kanadě, Číně nebo Francii a mnohých dalších zemích vyhrál malý robot první cenu. Hra je ke stažení zdarma, bohužel se nedočkáte plné verze.

unnamed_5_

Ve free modelu se vám otevřou pouze čtyři levely, zato v plné parádě. Tato čtyři kola bohatě postačí na to, abyste si o této plošinovce udělali svůj vlastní obrázek. Po dokončení posledního kola vás sama aplikace vyzve k nákupu plné verze hry za 59 Kč. Možná se vám tato cena zdá přemrštěná, ale na druhou stranu získáte to nejlepší, co se aktuálně na Androidu nachází. A to i přes to, že jde o archivní kousek.

unnamed_3_

Ovládání hry je naprosto jednoduché. Žádné naklánění a podobné nesmysly. V levé části displeje se nacházejí tlačítka vpřed a vzad. V pravé části jsou tlačítka pro výskok a speciální úkony. Po grafické stránce nemůžu hře vytknout takřka nic. Svět je originální, hodně pestrý a Cordy roztomilý. V záplavě barev při nabrání maximální rychlosti se sice na malou chvíli ztratíte ve virtuálním kyberprostoru, to ovšem hře na kvalitě neubírá. Cordy se na operační systém Android dostal už dvakrát. Na konci minulého roku se vývojáři ze SilverTree Media postarali o úspěšné pokračování, to se na Google Play nachází za 99 Kč.

[appbox googleplay com.silvertree.cordy]

LG Optimus G získá v létě Android 4.4.2

Francouzský operátor SFR zveřejnil, že relativně starý model LG Optimus G, který se na trh dostal v polovině roku 2012, získá v létě vylepšenou verzi operačního systému Android 4.4.2 KitKat. Informace byla zveřejněna na blogu výše zmíněného francouzského operátora a své tvrzení opírá o oficiální status vzešlý ze společnosti LG. Na aktualizaci se pracuje již od ledna, je tedy zřejmé, že ještě není vše dotažené do finální podoby a koncový zákazník si bude muset ještě nějaký ten měsíc počkat.

LG_Optimus_G_Europe1

Pokud se na smartphone LG Optimus G podíváme střízlivým okem, nemůžeme ho zařadit jinam než do střední třídy. Doposud funguje na operačním systému 4.1 Jelly Bean, ovšem to mu na dostatečném výkonu neubírá. Spolehlivý smartphone si verzi KitKat zaslouží. Dokonce i jeho následovník Nexus 4, který je na modelu LG Optimus založen, běží na Androidu 4.4.2 naprosto bez problémů, tak doufejme, že se vydání updatu neopozdí.

Zdroj: phonearena.com

Brzy se začne prodávat LG G2 mini, nečekejte ale nějakou spojitost s LG G2

Nabídka zařízení, která vycházejí ze svých starších a výkonnějších sourozenců se opět o jeden kousek rozroste. LG G2 mini by měl být pro ty, kteří chtějí nový přístroj, ale nechtějí drahou vlajkovou loď, ale něco drobnějšího, přesto výkonného.
Pokračování textu Brzy se začne prodávat LG G2 mini, nečekejte ale nějakou spojitost s LG G2

Valve chystá port hry Portal pro NVIDIA Shield

Firma Valve je v herní branži velmi dobře známá pro své Half Lify, Portaly, Steamy a podobně. Nyní společně s firmou NVIDIA přišli pánové z Valve s docela unikátním projektem, a tím je portace Portalu na NVIDIA Shield – herní zařízení poháněné Androidem.
Pokračování textu Valve chystá port hry Portal pro NVIDIA Shield

HTC One (M8) oficiálně – Snapdragon 801, 5" Full HD display, dva ultrapixelové fotoaparáty a kovové tělo

Ačkoliv už nejspíš není nic, co bychom o novém HTC One (M8) nevěděli z předchozích úniků, je dobré vše vidět pěkně pohromadě a se všemi souvislostmi. Dnes se v Londýně a New Yorku nová vlajková loď firmy HTC představila oficiálně. HTC One (M8) se určitě bude chtít poprat o přední příčky v prodejnosti. A jaké zbraně k tomu využije?

Pokračování textu HTC One (M8) oficiálně – Snapdragon 801, 5" Full HD display, dva ultrapixelové fotoaparáty a kovové tělo