[Recenze] Bio Inc. – osobitější verze Plague Inc. vás nechá infikovat, trýznit, trápit a nakonec zlikvidovat kohokoliv si zamanete

Plague Inc. nabízí možnost vyhladit lidstvo s libovolně pojmenovanou nemocí. Bio Inc. je v tomto trošku osobitější a nabízí možnost zpustošit lidské tělo pojmenované dle vašeho uvážení.

Pokračování textu [Recenze] Bio Inc. – osobitější verze Plague Inc. vás nechá infikovat, trýznit, trápit a nakonec zlikvidovat kohokoliv si zamanete

FIFA 2015 Ultimate Team konečně na Google Play i pro Čechy

Je tomu už rok, co se na Google Play objevil titul FIFA 2014 a mezi uživateli smartphonů sklidil obrovský úspěch. Hra se mohla pochlubit takřka totožným grafickým zpracováním jako na konzoli. Dlouhé hodiny napínavých soubojů, honba za cennými body a nastavení správné strategie. Majitelé tabletů a smartphonů se tak mohli oddat plnohodnotnému titulu a ani tento rok nebudou o tento sport ochuzeni. FIFA 15 se aktuálně dostala na pulty  virtuálního obchodu Google Play a navíc je zcela zdarma. Vývojáři dokonce nezapomněli na slibovaný a zároveň velmi populární režim Ultimate Team.

Ještě donedávna si FIFU mohli zahrát jen obyvatelé státu Kanada. Naštěstí se tento sportovní titul rozhodl zvednout kotvy a odplout do celého světa, takže je dostupný i v České republice. Skvělou zprávou je, že se FIFA dá ovládat za pomocí přídavného ovladače, a uznejme sami, že toto příslušenství ve fotbalovém světě nic nepřekoná. Tento fakt uživatelé vítají s otevřenou náručí a abychom to uvedli na pravou míru, tak naše redakce také. Fotbal bez ovladače bude a vždy byl poloviční.

Vylepšení jsme se dočkali i v Menu, které je o mnoho přehlednější. FIFA 15 Ultimate Team nabízí všem hráčům hraní oblíbeného režimu, kde si vybudujete svůj vlastní tým. Samozřejmě nechybí možnost nakupování hráčů a jejich prodávání. Nezapomíná se ani na zdokonalování stadiónu nebo nové návrhy dresů. Tato vylepšení jsou součástí balíčků, které si lze  zakoupit v obchodě za nasbírané mince v průběhu hraní. Pokud máte k dispozici nějaké peníze navíc a neradi se zdržujete zdlouhavým sbíráním, existuje zde možnost skrze mikrotransakce.

http://www.youtube.com/watch?v=NouHVBFgNBM

Vývojáři moc dobře vědí, že právě tato strategie napomáhá k zisku. Hráči jsou při hraní netrpěliví a rádi si těmito balíčky pomáhají. Nejlevnější se dá zakoupit již za cca 25 korun, ale najdou se i nabídky přesahující 2 500 Kč. Dá se však hrát i bez nich. Hra nabízí celkem 10 000 reálných hráčů a více jak 500 týmů v celkovém počtu 30 světových lig. Pokud si chcete tuto hru stáhnout, připravte se na objemný balík ve velikosti 1,35 GB. To však u této přepracované hry nepřekvapí.

[appbox googleplay com.ea.game.fifa15_row]

Humble Bundle PC and Android 11 – balík deseti her pro počítač a Android zařízení za lákavou cenu

Humble Bundle se od původního multiplatformního nabízení her posunul k různým balíkům pro různé operační systémy. Název PC and Android dává vědět, že balík her bude dostupný jak pro počítače (Windows, Mac, Linux), tak pro Androidy.

Pokračování textu Humble Bundle PC and Android 11 – balík deseti her pro počítač a Android zařízení za lákavou cenu

Nový Nexus od Motoroly by měl vypadat jako obří Moto X

Ach, ty fámy. Je to tak pokaždé před každým představením nového klíčového modelu. Tentokrát jsou imaginární zraky všech internetových Android médií zaměřeny na nový Nexus 6 či X, s kódovým označením Shamu.

Pokračování textu Nový Nexus od Motoroly by měl vypadat jako obří Moto X

Víme, proč je pro Google a HTC tolik důležitý Nexus 9

Na trh se v co nejbližší době má dostat tablet pod názvem Nexus 9. Podle všeho má být představený již v polovině následujícího měsíce při příležitosti konané události společnostmi Google a HTC. Určitě jste si již povšimli výhodné spolupráce obou společností, která jim snad přinese i své ovoce. Ovšem nás zajímá, proč je zrovna Nexus 9 natolik důležitý pro obě dvě společnosti zároveň?

Mnozí by se mohli domnívat, že Nexus 9 je pro Google jen dalším tabletem v řadě. On sám však přiznává, že má obrovský zájem na tom, aby se svět dozvěděl i o dalších nadějných výrobcích. Tímto krokem chce rozbít monopol dvou společností LG a ASUS. Google chce jednoduše dokázat, že i jiní výrobci smartphonů a tabletů si zaslouží svou pozornost. Tentokrát chtějí na svou vlnu úspěchu přizvat společnost HTC a tím jí dát šanci se podílet na výrobě modelu Nexus, tak jako měl tuto šanci i Samsung u modelu Nexus 10.

Nexus-9-IO-Keynote-2

Důkazem kvality této společnosti, která se v posledních měsících utápí v nízké ziskovosti, jsou dvě vlajkové lodě pod označením HTC One M7 a HTC Obe M8, které svou kvalitou dokázaly překonat celou řadu zařízení konkurenčních výrobců. Nový Nexus 9 má na trh přijít s výkonným procesorem Tegra K1 a má se stát doslovnou renesancí v oblasti tabletů s operačním systémem Android. Výše jsme si řekli, proč je důležitý Nexus 9 pro společnost Google, nyní se podívejme na výrobce HTC.

Už několikrát jsme vás informovali o tom, že se společnost HTC utápí ve finančních problémech. Prodejnost jejich výrobků nedokáže pokrýt náklady a čísla vycházející z účtárny jsou neustále v minusu. Nexus 9 je tak posledním stéblem, kterého se HTC může chytit a opětovně stanout na suché a pevné zemi. Pokud potenciálním klientům nabídnou dobrý poměr mezi kvalitou a cenou, určitě se dostanou z dlouhodobých problémů jako mávnutím proutku. Za celý tým Androidy se těším na to, jak se společnost HTC dokázala popasovat s touto obrovskou výzvou. Pod celou firmou se již delší dobou třese zem, proto můžeme předpokládat, že do výroby Nexusu 9 dala úplně všechno.

Zdroj: WSJ

Samsung Galaxy Mega 2 oficiálně představen

Společnost Samsung se v těchto dnech chlubí příchodem následovníka velkého smartphonu Samsung Galaxy Mega. Další model jdoucí v obdobně laděných stopách má název Samsung Galaxy Mega 2. Pokud se domníváte, že se výrobce pokusil o nějakou designovou revoluci nebo přinejmenším inovaci, zklameme vás. Druhý díl je naprosto stejný jako ten první a nese se v duchu ostatních zařízení.

Galaxy Mega 2 je obdařen velkým displejem s úhlopříčkou 6 palců, jenž disponuje malým HD rozlišením. Takto velký displej ocení všichni, co se rádi na cestách dívají na filmy, videa nebo surfují po webových stránkách. Funkce tohoto smartphonu nejsou nikterak nadčasové a v porovnání s ostatními aktuálními modely můžeme Galaxy Mega 2 zařadit do střední třídy, přičemž tomu odpovídá i jeho cena. Na trhu se prodává přibližně za 400 amerických dolarů.

galaxy-mega

Zařízení disponuje čtyřjádrovým procesorem Exynos 4415, který je taktován na 1,5 GHz. Dále zde nalezneme 1,5GB operační paměť RAM s vnitřní pamětí 16 GB. Samozřejmě, že je rozšiřitelná pomocí micro SD karet. U fotoaparátu nalezneme rozlišení 8 MP a je doplněn o přední 2,1MP kameru. Podpora Bluetooth 4.0, LTE, NFC nebo WiFi 802.11 a/b/g/n je samozřejmostí. Model Samsung Galaxy Mega 2 není prozatím v nabídce českých prodejců a ani není známo, kdy překročí naše hranice. Jednička se zde prodávala, proto můžeme předpokládat, že to nebude už dlouho trvat.

Zdroj: Samsung

Krizové řešení pro lidi bez internetu? Specialní aplikace Cosmos

Internetové připojení se pro tento svět stalo jednou z nejdůležitějších součástí každodenního života. Existuje drtivá většina společností, podnikatelů i obyčejných uživatelů, kteří jsou právě na internetovém připojení závislí. I přesto se v naší zemi najdou místa, kde není připojení vůbec žádné. Nyní se nebavíme o městech, kde se tento problém nevyskytuje, a dokonce ani v menších městech se už s problematikou pokrytí nepotýkají. Jde o místa s vyšší nadmořskou výškou a obce s malým počtem obyvatel.

Tento problém by měl změnit projekt týkající se speciální aplikace Cosmos, která by měla poskytnout internetové informace naprosto všem zájemcům bez ohledu na to, kde zrovna jste. Celý princip bude fungovat velmi jednoduchým způsobem. Za pomocí SMS zprávy pošlete příkaz, o jakou internetovou url adresu máte zájem, a následně vám aplikace zpracuje váš požadavek.

Mumbai_Guy_on_phone_November_2011_-2-5_Closeup-640x426

Během několika málo okamžiků dostanete odpověď v podobě zabaleného zdrojového kódu příslušné stránky. Aplikace Cosmos tento zdrojový kód přečte a zobrazí vám internetovou stránku ve vašem telefonu, a to za absence internetového připojení. Zobrazení může být trochu neúplné a stránka nemusí obsahovat všechny sounáležitosti, i tak jde ale o velmi zajímavý projekt, který by vyřešil problém s internetovým pokrytím na 100 %. Někteří lidé by mohli tuto aplikaci používat v krizových situacích a někteří dokonce jako jedinou možnost připojení.

Zdroj: Phandroid

 

Mimořádně drahý, mimořádně nový Panasonic Lumix

Na modelech jako jsou Galaxy Camera, Galaxy K Zoom nebo Galaxy S4 Zoom je patrné, že se společnost Samsung vážně zajímá o oblast smartphonů v kombinaci s kompaktními fotoaparáty. Prozatím se v tomto segmentu neobjevil žádný velký trhák roku a to nahrává ostatním výrobcům, kteří by zde mohli prorazit. Jedním z takových je i společnost Panasonic. Ta aktuálně ze svého sevření vypouští na svobodu svou první vlaštovku pod označením Panasonic Lumix DSC-CM1. Jedná se tak o další z hybridních zařízení nabízejících operační systém Android, optický zoom a možnost telefonování v jednom.

Když se podíváme na technické parametry tohoto smartphonu, nalezneme celkem výkonné komponenty. Základem celého zařízení se stává čipset Snapdragon 800 s 2 GB pamětí RAM. Přístroj je nadále vybaven 4,7 palcovým displejem s Full HD rozlišením a operačním systémem Android ve verzi 4.4 KitKat.

Nás jako koncového uživatele budou asi nejvíce zajímat specifika fotografických dovedností. Zde nalezneme celkem gigantický senzor o velikosti jednoho palce s rozlišením 20 MPix. Telefon zdobí optika Leica s clonou f/2.8 a 28 mm objektivem. Kolečko na manuální doostřování je zde samozřejmostí stejně tak, jako hardwarové tlačítko na aktivaci fotoaparátu a hardwarovou spoušť fotoaparátu. Uživatel si může manuálně nastavit expozici, ISO, clonu a nebo nahrávat 4K video.

Malou nevýhodou a daní za tyto vymoženosti se stává 21 mm tloušťka zařízení, která je však v porovnání s jednoúčelovými fotoaparáty na dobré úrovni. Když nakonec srovnáme Panasonic Lumix s konkurenčním Galaxy K zoomem, nepoznáme takřka rozdíl. Baterie zařízení má kapacitu 2600 mAh. Nakonec musíme upozornit na největší nevýhodu zařízení a tou je jeho cena. Panasonic si svůj model cení na cca 25 000 Kč a do prodeje se má dostat na konci roku. Cena je tak dvojnásobně vyšší než u modelu K Zoom.

Zdroj: androidpolice.com

Amazon představil nové tablety Fire HD 6, Fire HD 7 a Fire HDX 8.9

Tablety od Amazonu nabízejí slušné parametry za poměrně slušné ceny. Sedmipalcový i téměř devítipalcový model jste v jejich nabídce mohli najít již loni. Nově si můžete pořídit také tablet, jehož velikosti dosahují také některé telefony s úhlopříčkou 6 palců.

Pokračování textu Amazon představil nové tablety Fire HD 6, Fire HD 7 a Fire HDX 8.9