Aplikace Nokia Here už i pro Android, teď se neztratíte

Společnost Nokia se před nedávnem rozhodla, že uvolní své mapy a navigaci i pro uživatele operačního systému Android. Mělo to však svá omezení, jelikož Nokia se zase nechtěla rozdat zase tak úplně zadarmo a svou aplikaci chtěla zacílit jen na telefony od výrobců, kteří s ní mají dohodnuté licenční podmínky. S odstupem času se však zdá, že tato mimořádně populární mapa s offline navigací bude úplně zadarmo a bude si ji moct vyzkoušet úplně každý, kdo tedy disponuje minimální operační verzí 4.0 a výše. Díky sledování zahraničních zdrojů se nám podařilo vypátrat APK soubor, díky kterému si aplikaci můžete nainstalovat i do svého zařízení.

Po vyzkoušení aplikace na telefon Samsung Galaxy S III s androidem 4.2 funguje vše perfektně. Po prvním spuštění si budete muset vytvořit nové konto a následně můžete stahovat mapové podklady. Aplikace zahrnuje celý svět včetně České republiky. Nutno podotknout, že Nokia Here není s ohledem na vnitřní paměť z levného kraje, proto si připravte dostatek místa. Mapy celé Evropy mají velikost 9 GB. Pokud si však vystačíte s offline verzí České republiky, postačí vám místo do 300 MB. Turn-by-turn funguje též dobře a dokonce je i v českém jazyce.

Nokia-Here

Navigační mapy od Nokie jsou z celosvětového hlediska velmi oblíbené, proto se nemůžeme divit, že se tvůrci zasadili o zařazení většího množství užitečností a funkcí. Mezi ně určitě patří satelitní mapa, trasy městské hromadné dopravy nebo také vždy aktuální informace o průjezdnosti a plynulosti dopravy. Ve své podstatě jde o nepostradatelného pomocníka pro všechny uživatele, kteří v automobilu stráví velké množství času, ale i pro ty, co neradi sází na své znalosti a paměť.

U navigace si také můžete nastavit upozornění při překročení rychlosti nad povolenou hranici. Nechybí automatický zoom nebo 3D zobrazení měst, ale i denní nebo noční režim zobrazení. Pokud doposud nemáte kvalitní navigaci v telefonu, určitě si tuto aplikaci stáhněte. Na internetu se prozatím nachází Beta verze s označením 1.0, proto se mohou vyskytnout ještě nějaké chyby v používání. Stahujte Nokia Here zde.

Zdroj: Androidpolice

Pokémoni v Google Mapách…chyťte je všechny

1. duben neboli Apríl je v oblasti internetu obávané a zároveň vyhledávané datum, protože do světa putuje mraky článků, které by teoreticky mohly mít reálný základ, ale většinou tomu tak není. Google má rád Apríl a aby to dokázal, nabídl zajímavou možnost pochytat si v Google Mapách, v devadesátých letech tolik oblíbené Pokémony.

Pokračování textu Pokémoni v Google Mapách…chyťte je všechny

Google napravuje chybu v aplikaci Google Maps

Když se nad tím zpětně pozastavíme, netrvalo příliš dlouho a Google raději offline režim do nové aplikace Google Maps vrátil. 10.7. proběhla aktualizace a velké množství aktivních uživatelů bylo rázem překvapeno nemilou novinkou, offline mapa zmizela. Na internetu se ihned objevil jednoduchý postup, jak to celé obejít. Ovšem to není příliš komfortní postup a uživatelům by se příliš nelíbil.

 

3-whereslatitudeinframemagnified-324x550

Google se pustil do nápravy a 11.7. vyšla další aktualizace, kde se už nachází tlačítko Make this map area available offline. V sidebaru si můžete povšimnout ještě malé změny v podobě tlačítka, které vás zavede na stránku s informacemi o zrušení služby Latitude.

Zdroj: engadget

Aplikace obce pro vášnivé cestovatele

Patříte mezi vášnivé cestovatele a každou chvíli se ocitnete v malebné vesničce či obci? Také se rádi na své cesty důkladně připravujete? V případě, že jste si na výše uvedené otázky odpověděli v kladném duchu, tak svou pozornost zaměřte k aplikaci obce.info. Jde o šikovného mobilního průvodce, který se vám na cestách určitě neztratí. Ve své podstatě jde o obsáhlou encyklopedii všech obcí a měst po celé České republice, ale i Slovensku. Vyhledávání je vylepšeno o hlasovou funkci. Stačí jen nahlásit název a ihned vám vyjede podrobný popis dané lokality i s nejdůležitějšími odkazy. Pokračování textu Aplikace obce pro vášnivé cestovatele

Zdravotnický průvodce ve vašem telefonu

Nemusíte být zrovna hypochondr nebo psychicky narušený člověk, který za každým rohem vidí nebezpečí. Dokonce ani nemusíte být jedincem, jenž se bez kufru plného medikamentů nevydá dále než do nejbližšího obchodu. Nemusíte být ani jedno, a přece se vám může hodit následující aplikace nesoucí označení Zdravotnický průvodce. Pokračování textu Zdravotnický průvodce ve vašem telefonu

Google Maps dostaly 25 milionů budov ve 3D zobrazení

Google je svými inovativními produkty doslova proslulý. Většina uživatelů Androidu se těší z užitečných aplikací, které pro ně Google chystá, a těší se na aktualizace, které většinou přináší něco zcela nového a řekněme téměř revolučního. Toto tvrzení se vztahuje i k nejpoužívanější mapové aplikaci na světě, Google Maps, která se nedávno dočkala aktualizace.

Ačkoliv se tento update týká především USA, musíme zdůraznit, jak mohutně je Google schopen obohacovat své služby, a tak je posouvat na vyšší úroveň.

V první řadě bychom měli zmínit skutečnost, že streetview funguje v telefonu a dá se skvěle propojit s navigací. Dále Google přinesl do smartphonů 3D pohled na některé budovy, což se opravdu hodí, pokud například bloudíme v rušném městě, toto zobrazení nám pomůže k velmi dobré orientaci. Tyto novinky jsou ale v Google Maps už nějakou chvíli, pojďme se tedy podívat, co přinášejí mapy nového.

Aktualizace přinese 25 000 000 nových trojrozměrně zobrazených budov, což je vskutku úchvatné číslo. Tyto budovy přibyly především v amerických metropolích, jako jsou Los Angeles, Chicago, Miami, Houston a San Francisco.

Tato novinka je zatím dostupná pouze pro zařízení s Androidem. A vzhledem k tomu, že v mapách od Applu, jež byly vydány společně s novým systémem iOS, došlo k velkým problémům, Apple potřebuje pro iPhone nové mapy jako sůl. Ovšem jestli je Google pro tento systém uvolní, je jen ve hvězdách.

Doufáme, že se takové aktualizace dostanou i do našich končin a my budeme moci zanedlouho používat Google Maps se stejnými podklady, které mnohonásobně usnadňují práci uživatelům za velkou louží.

zdroj: phonearena.com

 

WC Guide aneb konec stresu v Čechách

Ano, je to možné. Stát se to může opravu každému. Volání matky přírody je nevyzpytatelné a projevuje se prudkou křečí v podbřišku. Říkáte, že stále nevíte, o čem to tady mluvíme? Pokud jde o pány, tak ti svou potřebu mohou vykonat u nejbližšího keře, dámy to mají z tohoto sociálního pohledu trochu ztížené, ale i tak se najdou silné odvahy. Pokračování textu WC Guide aneb konec stresu v Čechách

Víte kde se točí ta nejlepší Plzeň? Pilsner Urquell Navigator Vás nasměruje

Pivo Pilsner Urquell, neboli také mezi vlastenci známé jako „Plzeň“, lze nalézt na mnoha místech. Pravidelní štangmasti dobře znají všechny hospůdky a restaurace ve svém okolí, kde se toto pivo točí. Co ovšem dělat když jsou v cizím městě? Tato jedinečná aplikace dokáže uživatele nasměrovat do nejbližšího podniku, kde se točí ta nejlepší Plzeň. Všechny podniky byly pečlivě vybírány a v aplikaci se nacházejí pouze ty, které splňují ty nejlepší standardy.

Pokračování textu Víte kde se točí ta nejlepší Plzeň? Pilsner Urquell Navigator Vás nasměruje