Staň se vývojářem aplikací – bezplatný kurz od Googlu

Společnost Google po právu patří mezi největší internetové a virtuální giganty, kteří se hlásí snad do všech možných odvětví. Tato firma se ve své podstatě stará o naše pohodlí, poskytuje nám stále lepší technologii, šetří čas, hlídá naše zdraví a v neposlední řadě nás i školí a vyučuje. A právě o tom bude řeč v tomto článku. Google nabízí všem potencionálním zájemcům o realizaci svých vizí bezplatný kurz na tvorbu Android aplikací. Určitě jde o zajímavou nabídku, ze které mohou jedinci pouze vytěžit. Pokračování textu Staň se vývojářem aplikací – bezplatný kurz od Googlu

Qualcomm dělá nejvýkonnější tablety s androidem – prozatím pouze pro vývojáře

Nejvýkonnější procesor současnosti byl představen již v minulém roce a doposud ještě nebyl využit v žádném zařízení uvedeném na trh. Vlajkové lodě prozatím využívají pouze vylepšený Snapdragon 801, který se oproti verzi 800 příliš neliší. Snapdragon 805 se má objevit co nejdříve.  Pokračování textu Qualcomm dělá nejvýkonnější tablety s androidem – prozatím pouze pro vývojáře

Android 4.4 Kitkat pravděpodobně přijde s podporou 64 bitových procesorů

Apple jako první představil smartphone se 64 bitovým procesorem. Podle unikajících informací to však vypadá, že na trhu nezůstane sám a brzy se setkáme s 64 bitovými procesory i na zařízeních s Androidem. Pokračování textu Android 4.4 Kitkat pravděpodobně přijde s podporou 64 bitových procesorů

Wi-Vi – technologie, která odhalí tvář člověka i za stěnou

Technologický pokrok je neuvěřitelně flexibilní. Díky neobyčejně obyčejnému Wi-Fi se můžeme takřka odkudkoliv připojit k internetové síti. Tedy alespoň donedávna jsme toto bezdrátové připojení vnímali jen jako pokročilou službu, bez které si tento svět už asi nedokážeme ani představit. Nachází se v restauracích, penzionech, plaveckých bazénech. Wi-Fi je zkrátka všude, a to je jen dobře. Ovšem teď do všeho vstoupili američtí vědci z MIT, kteří díky této neviditelné veličině mohou sledovat pohyb osob za stěnou, a to aniž by využili jakékoliv přídavné sledovací techniky. Na výzkumu pracuje profesorka Dina Katabi a její student Fadel Adib. Celý projekt byl nazván Wi-Vi a pracuje na podobném principu jako klasický sonar, kde se také využívá odraz vln.

Technologie je prozatím v plenkách, ale pokud na tomto systému zapracují i další kapacity, tak se v následujících letech můžeme dočkat obrovského skoku vpřed. Vědci potvrzují, že bude možné díky signálu Wi-fi rozpoznat i tvář sledované osoby za dveřmi či stěnou objektu. A jaké bude využití v praxi? Tato technologie by mohla výrazně napomoct záchranářům při hledání obětí velkého zemětřesení. Namísto psů by se využilo Wi-Fi signálu. Rovněž v tomto zařízení vidí potenciál vojenské nebo policejní složky, které by se mohly lépe připravit na zásah proti kriminálníkům. Ještě před zásahem by mohly analyzovat celou situaci a prověřit si míru rizika nebo to, zdali je útočník ozbrojen, popřípadě jakou zbraní.

[iframe width=“614″ height=“461″ src=“//www.youtube.com/embed/uJkQzLjYBFI“ frameborder=“0″ allowfullscreen style=“margin-bottom: 15px;“]

Technologie své využití nachází i v lékařství při sledování psychicky narušených osob nebo při kontrole seniorů v domově důchodců. Tento výzkum prozatím naráží na silnou nevoli ze strany ochrany soukromí. Tato technologie potřebuje vymezit jasné hranice kam a proti komu může být namířena. Do budoucna se však má tato technologie stát součástí i tak malých zařízení, jako jsou smartphony, takže by ho zasahující policisté mohli mít neustále při sobě.

Zdroj: IT World

Od pondělí mohou vývojáři na Google Play odpovídat na recenze u aplikací

Od pondělí je okénko pro odpověď na recenzi uživatelů otevřené i samotným Android vývojářům. Podle mého názoru je to rozhodně krok vpřed, protože komunikace se samotnými uživateli je nesmírně důležitá a snad i tato nová možnost zapříčiní zvýšení kvality u některých aplikací a zvýší i kvalitu reakcí od uživatelů.

Pokračování textu Od pondělí mohou vývojáři na Google Play odpovídat na recenze u aplikací

Google I/O již klepe na dveře. Co přinese tentokrát?

Všichni příznivci Androidu a Googlu celkově se nyní jistě těší na nadcházející velkou akci, kterou je Google I/O. Zde by mělo být představeno hned několik zajímavých produktů a služeb, jež Google opět posunou někam dál. Pojďme se tedy nyní podívat, na co všechno se můžeme těšit. Pokračování textu Google I/O již klepe na dveře. Co přinese tentokrát?

Google si zkušebně vzal pod svá křídla Sony Xperia S a zařadil ho do AOSP

Zkratka AOSP je vám některým možná dobře známá, jiným neříká nic, nebo neví co si pod touto zkratkou představit. AOSP je zkratka pro Android Open Source Project a jedná se o otevřený systém, který je dostupný pro volnou editaci všem vývojářům, kteří budou mít zájem. Pod AOSP zatím spadaly pouze přístroje ze stáje Googlu, tedy všechny Nexusy a také testovací produkt, Motorola Xoom, což je v podstatě již také Google, poté co byla Motorola Googlem zakoupena.

Google se rozhodl, či se se Sony dohodl, že zkušebně zařadí Sony Xperia S mezi AOSP zařízení, protože, jak řekl Jean-Baptiste Queru, hlavoun celého Android Open Source Projektu, Xperia S je silný GSM telefon s možností odemčení bootloaderu a Sony se stavěla velmi přátelsky k tomu být součást AOSP.

Zatím není jisté jak toto celé dopadne, protože se jedná o experiment, který také může skončit stejně rychle jako začal, ale spousta uživatelů Android zařízení od Sony, by jistě ocenila, kdyby byly aktualizace dostupné pro Xperia S mezi prvními. Obzvlášť když má Sony takový problém s prodlevami mezi vydáváním aktualizací pro jednotlivé modely a nové verze Androida.

Oceňuji tuto snahu Googlu stáhnout pod sebe další zařízení mimo Nexusu, protože možnost mít k dispozici surový, ničím nezaplácaný otevřený Android a to velmi brzo po ohlášení nové verze, je k nezaplacení.

Zdroj: Android Central

Řada HTC One dostane PlayStation certifikaci

Jak již možná tušíte, na zařízeních s tímto certifikátem si budete moci zahrát emulované PlayStation hry. Na konferenci E3, která se konala v Los Angeles udělila společnost Sony certifikaci některým modelům HTC. Tyto smartphony budou obsahovat emulační program PlayStation Mobile, dosud se jedná o jeden z prvních certifikátů, který byl udělen.

Pokračování textu Řada HTC One dostane PlayStation certifikaci