Lenovo P770 je telefon, který se vám jen tak nevybije

Také Vám vždycky vadilo, jak se ty telefony rychle vybíjí? Některým uživatelům nezáleží na kapacitě baterie, ale pro mnoho z nich je to jeden z klíčových parametrů, tedy především pro ty, kteří nemají trvalý přístup k zásuvce. Společnost Lenovo předvedla telefon, který vydrží téměř měsíc bez nabití, zřejmě se tedy snaží uspokojit významné procento uživatelů svým novým modelem telefonu.

Pokračování textu Lenovo P770 je telefon, který se vám jen tak nevybije

Sharp přispěje také svojí trochou do pětipalcového mlýna telebletů

Proces miniaturizace mobilních telefonů se zarazil někdy kolem éry osmdesát-dva-desítek a od té doby telefony stále rostou. Maximálně existuje nepsaná soutěž o to, kdo přijde na trh s nejtenčí žiletkou, ale jinak je trend ve vyrábění telefonů co největších, nejrychlejších a s největším množstvím obrazových bodů. HD Ready už nám není dost dobré a pětipalcové smartphony na nás útočí nerozpoznatelnou jemností daleko přesahující 400ppi a rozlišením dosahujícím až na magickou hranici 1080p (aka Full HD).

Aby byla firma ve světě respektována, bude muset do roku 2013 přijít alespoň s jedním telebletem (angl. phablets), tedy se zařízením, které je stále ještě telefonem, ale úhlopříčka displeje dosáhne minimálně na 5″. To ovšem není konečná hodnota, protože například Samsung se svým Galaxy Note2 se roztahuje na celých 5.5″. Firma Sharp přijde na trh, a to nejspíš ještě v tomto roce, s přístrojem, který bude moci směle konkurovat takovým zvučným jménům jako je právě Samsung Galaxy Note2, LG Optimus Vu či v Americe nedávno představenému HTC Droid DNA.

Na stránkách ePrice si mohli Sharp Aqous SH930W osahat a rozhodli se srovnat ty nejlepší kousky z obří mobilní technologie. Postavili tedy proti Sharpu Samsung Galaxy SIII, HTC One X+, Samsung Galaxy Note2 a LG Optimus Vu. Toto srovnání plácli do tabulky a nabídli světu. Nešťastné je to, že žádný z konkurenčních modelů nemá 1080p displej a zrovna HTC DROID DNA, který jej má, ve srovnání chybí.

A teď trošku hardwarové pohádky. Sharp Aqous SH930W uživatelům nabídne dvoujádrový procesor Qualcomm MSM8260A taktovaný na 1.5GHz, 5″ CG-Silicon displej s rozlišením 1920×1080 px, 2GB RAM, 32GB místa, 8MP fotoaparát a baterii s kapacitou 2.100 mAh. Specialitkou je duální GPS přijímač, která si poradí jak s americkou sítí GPS, tak s ruskou GLONASS. Rozměry jsou 139.9×71.5×9.1 mm, hmotnost se ovšem nikde nedočtete. Operačním systémem bude Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. Cena tohoto ‚trpaslíka‘ by se měla vyšplhat na HK $5200, což je v přepočtu na naše asi 13.200,- Kč. Pokud se tento teleblet dostane někdy k nám, jistě to nebude dřív jak na začátku druhého čtvrtletí příštího roku a cenovka bude začínat minimálně na 15 tisících.

Zdroj: ePrice [překlad] (via Android Community)

Připravte se na jízdu s Beach Buggy Blitz

Říkají vám něco známé herní tituly Riptide GP nebo Shine Runner? Nemůžete si tyto Android pecky vybavit nebo vám něco našeptává, že zde je nějaká spojitost s dnešní recenzovanou pařbou? Nebudeme vás trápit. Beach Buggy Blitz a výše zmiňované hry mají stejnou kolébku zrodu, za kterou stojí velmi nadějné Vector Unit studio. Pokračování textu Připravte se na jízdu s Beach Buggy Blitz

Meizu MX2 přináší skvělý výkon za rozumnou cenu, dočkáme se ho také?

Čínský výrobce Meizu nepatří mezi nejznámější společnosti, ale jeho telefony bývají vysoce kvalitní, přesvědčit jsme se o tom mohli již na posledních modelech. Telefon, se kterým přichází nyní, přináší velmi solidní parametry za příjemnou cenu. Za poslední roky jsme si zvykli platit za výkonné telefony příliš mnoho peněz, s pomocí několika čínských výrobců by to mohlo být naopak.

Pokračování textu Meizu MX2 přináší skvělý výkon za rozumnou cenu, dočkáme se ho také?

Sencor Element 10.1 je tablet určený pro nenáročné uživatele

Nepotřebujete tablet, za který necháte celou výplatu, ale zároveň by jste nechtěli nějaký nevýkonný přístroj? Tak v tom případě je pro vás vhodný tablet, který si ukážeme dnes. Je od společosti Sencor, která je levnou elektronikou již dobře známá. Od této společnosti lze zakoupit levnou a kvalitní rychlovarnou konvici, ale stejně tak poměrně levný a kvalitní tablet, který se svými parametry řadí do současné střední třídy tabletů.

Pokračování textu Sencor Element 10.1 je tablet určený pro nenáročné uživatele

Google Disk má konečně svůj nativní tabulkový editor

Editace dokumentů na cestách není žádná velká věda, pokud máte dobrý software, který vás ve vašem snažení podpoří. Google samotný vás se svým Diskem dosud příliš nepodpořil, protože jeho editor excelovských tabulek byl spíše výsměchem a vhodný k použití maximálně pro velmi jemné opravy již hotové tabulky. To se nyní konečně změnilo a nová verze aplikace Disk má tabulkový editor, na kterém pohodlně zeditujete co potřebujete a to včetně složitých výpočtů.

Novinek je sice více, ale tato je rozhodně jediná důležitá. Nicméně se pojďme podívat co všechno Google do své nové verze aplikace Disk připravil:

  • Editace Google tabulek v nativním editoru
  • Editace obsahu tabulek v Google Docs editoru
  • Formátování je zachováno, když kopírujete/vkládáte v rámci Google Docs
  • Vstup do editačního módu po jednom tapnutí v Google Docs
  • Možnost přidat zkratku konkrétního dokumentu na plochu vašeho telefonu
  • Odesílání odkazů nyní umožňuje jednoduché uložení odkazu do schránky

Na levé straně původní Disk, na pravé pak nová verze

Všechno to jsou příjemné změny, ale implementace nativního tabulkového editoru je skutečně zásadní. Za sebe můžu říct, že teď se konečně dá Google Disk používat i z mobilního zařízení. Sice v editoru nejde udělat taková triviální věc jako je sloučení buněk, ale jinak je editor vzhledný a funkční. Také možnost kopírování odkazů přes tlačítko Sdílet je velmi vítána. Přišlo to sice pozdě, ale přece…a to je podstatné. Díky Google…

Zdroj: Android Police
[app]com.google.android.apps.docs[/app]

[Recenze] Asus Transformer Pad Infinity TF700T – pěkná multimediální placka

Trh s tablety se neustále rozšiřuje a dopadá na všechny, kteří se o Android alespoň nepatrně zajímají. Jeden takový lepší tablet mi přistál v rukách, a můžu ho tak podrobně představit. Ačkoliv tento tablet není absolutní novinka na trhu, je to rozhodně kousek, na který je potřeba myslet, pokud se chystáte zakoupit nějaký ten tabletový hardware.

V několika odstavcích vás seznámím s nejnovějším, nejrychlejším a nejlepším zástupcem skupiny Transformer Pad od firmy Asus – Infinity! Můžete ho znát také pod označením TF700T, ale ve finále je úplně jedno, který název použijete. I přes drobné vady si tento tablet musíte zamilovat.

Design

Po designové stránce je skutečně na co se dívat, protože Asus Transformer Pad Infinity je velmi pěkný kousek. Jeho rozměry jsou 263×180.8×8.5 mm a váha se zastavila těsně pod hranicí 600 g na hodnotě 598 g. Tím se stává velmi příjemným společníkem i při delším držení, pokud třeba koukáte na film a chcete tablet držet stále v jedné poloze. Pro srovnání – nejnovější Nexus 10 je jen o 5 g těžší, kdežto New iPad je těžší poněkud výrazně, jeho hmotnost je 652 g.

Rozměr uhlopříčky displeje je 10.1″ a jedná se o Super IPS+ displej s rozlišením WUXGA Full HD (1920×1200 px). Celou přední plochu chrání proti poškrábání nejznámější tvrzené sklo – Corning® Gorilla® Glass 2. Nad displejem si můžeme všimnout dvou koleček. To pravé je pro přední kamerku, která má rozlišení 2MP, a ta levá se stará o podsvětlení displeje. Jde o senzor okolního světla, který zas tak moc nefunguje… ale o tom až později.

Zadní straně vévodí velmi pěkný design soustředných kol, které vycházejí ze středu tabletu, respektive z nápisu Asus. Horní část, kde se nachází fotoaparát, je nejen opticky, ale také materiálově oddělena a je z jiného kusu plastu. Kromě fotoaparátu se zde nachází také přisvětlovací dioda a mikrofon pro záznam videa. Na levé straně blíže ke spodní hraně se nachází mřížka reproduktoru, a to v místech, kde budete mít většinou ruku.

Popis bočních stran začneme nahoře. Zde se nachází zapínací/vypínací tlačítko (vlevo) a kolébka regulace hlasitosti (vpravo). Vedle tlačítka pro zapnutí je také notifikační dioda, která hlásá zelenou barvou, když je tablet plně nabit, a oranžovou, když se nabíjí. Na pravé straně přístroje najdeme pouze druhý mikrofon. Spodní strana má ve středu konektor nabíjení, respektive komunikace se spodním dokem, který ovšem nemám k dispozici, takže se na něj nebudu zaměřovat. Po stranách tohoto konektoru jsou dvě díry, do kterých se právě zmíněný spodní klávesnicový dok zastrčí. Na levé straně najdeme slot na SD karty až do velikosti 32 GB, dále jack na sluchátka podporující 2-v-1, tedy možnost mít v jednom jacku sluchátka i s mikrofonem a microHDMI port. Umístění konektoru na sluchátka není vyřešeno úplně nejlépe, jak jsem zjistil při hraní se sluchátky zabodnutými do 3.5mm jack otvoru, protože není příliš možné najít pohodlnou polohu, jak tablet držet. Nad jackem najdeme ještě jednu dírečku, která funguje jako restart zařízení. Stačí do ní vnořit třeba kancelářskou sponku a přístroj se restartuje. Funguje také dlouhé podržení tlačítka pro zapnutí, když vám tablet zamrzne. Zatím se mi to za ten měsíc a půl stalo jednou, takže vím, že to skutečně funguje.

K designu přístroje je potřeba na závěr říct, že zadní zkosené plochy na krajích se mi nijak zvlášť nelíbí, ale na druhou stranu nevypadají nijak ošklivě. Co je horší, je přední strana, kde se nachází displej. To je zaprvé magnet na otisky prstů a za druhé celkem funkční zrcadlo. Jelikož se příliš nepředpokládá, že s tabletem budete chodit do přírody a na sluníčko, není tento zrcadlový efekt až tak velký problém, ovšem stačí, když budete v místnosti, do které praží slunce při západu nebo východu, a už můžete mít potíže najít dobrý úhel, kde uvidíte něco jiného něž jen odraz sebe sama.

Ještě se na pár řádcích zastavím u hardwaru. V krabici máte kromě tabletu samotného také nabíječku a hadřík z mikrovlákna, který vám bude sloužit velmi často při čištění lesklé plochy displeje. Nabíječka se skládá ze dvou kusů, jak to tak poslední dobou bývá, kde jedním kusem je zdroj napájení a tím druhým kabel pro připojení k počítači. Asus Transformer Pad Infinity má jeden problém. Jeho nabíjecí hodnoty jsou tak vysoké, že při připojení k počítači se vám nebude nabíjet, ale pouze bude docházet ke komunikaci, tedy k možnému kopírování souborů a podobně. Nicméně na druhou stranu je fakt, že takový Nexus 10, který je možné nabíjet přes microUSB, a v základu je to jediná možnost, jak ho nabíjet, se přes toto rozhraní nabíjí tak pomalu, že při náročných hrách se vám bude tablet stejně vybíjet. Odběr energie je v takových případech totiž tak vysoký, že přísun energie prostě nestačí. Ovšem co se týče tabletu Nexus 10, bude zde možnost dokoupit adaptér na dobíjení přes jiné rozhraní, to jen pro vaši informaci. Nejlepší by tedy bylo, kdyby byl u Infinity také microUSB port, a to nejen na dobíjení. Dalo by se přes něj připojit více věcí, třeba klávesnice, myš či gamepad, které jsou drátové. Ovšem nedá se nic dělat, musíme si vystačit s tím, co nám výrobce poskytl.

Hardware

Tablet Asus Transformer Pad Infinity pohání NVIDIA® Tegra® 3 Quad-core T33@1.6 GHz. Tím se otevírají možnosti pro hraní kvalitních a graficky náročných her a s tím spojené využití nVidia TegraZone, kde najdete všechny Tegra tituly pěkně pohromadě. Také se nabízí přehrávání HD videí až s nesmyslně vysokým datovým tokem. Chtělo by se říct, že také díky tomuto procesoru jede celý tablet jako blesk, ale bohužel, není to tak úplně pravda (viz níže). V zařízení je 1 GB paměti RAM a 32 nebo 64 GB místa na soubory. K tomu můžete dodat také microSD kartu o velikosti až 32 GB, takže teoretická vnitřní paměť může dosáhnout až na 96 GB. V tabletu je také implementovaná GPS, takže ho můžete použít jako obří navigaci.

Android 4.1 Jelly Bean

I když se telefon stále prodává s původním Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, update putuje do světa už několik týdnů. Jelikož kousek, který vlastním, je původně US, dostal zanedlouho od spuštění také Jelly Bean. Na tento systém jsem si již velmi zvykl, jsem tedy rád, že jsem se po pár dnech dočkal.

Úvodní obrazovka, tedy plocha, vypadá standardně jako na všech Transformer Pad zařízeních. V pozadí dominuje strom s plání, což je jakýsi symbol Asusu. Těchto stromů si můžete vybrat hned několik, a to z různých ročních období a také ze stromu nočního. Oproti liště v telefonu, která se stahuje zhora dolů, je tato v pravém spodním rohu obrazovky a vytahuje se nahoru. V základu máte implementovanou lištu, ve které najdete rychlé nastavení. Je zde možnost volby režimu tabletu, kde si můžete vybrat ze tří výkonostních profilů – šetřící, vyrovnaný a vysoký výkon. Můžete zde také zapnout/vypnout wi-fi, bluetooth, otáčení obrazovky podle senzoru, synchronizaci, gps a tichý režim. Pod těmito ikonami najdete také posuvník podsvícení s možností takzvaného IPS+ režimu, který podsvítí displej ještě o kousek víc, než je maximum. Je zde také tlačítko pro automatické nastavení jasu, ale s tímto mám docela problém, protože nefunguje příliš dynamicky.

V tabletové verzi launcheru se nesetkáte se spodní statickou lištou, jak ji znáte z telefonů. Přístup k aplikacím tak nebudete mít po ťuknutí na střední ikonu uprostřed lišty, ale po kliknutí na šest čtverečků v pravém horním rohu, které se nepohybují a které máte k dispozici na všech plochách. Stejně tak se nepohybuje Google a hlasové vyhledávání, které je v levém horním rohu a přenese vás po kliknutí do Google Now, kde můžete ručně hledat nebo mluvit.

K dispozici vám budou přímo od Asusu některé aplikace, které se můžou hodit. Na vytváření ručně psaných poznámek dostanete aplikaci SuperNote, která funguje opravdu dobře, a dá se s ní vytvořit pěkné ručně psané dílo. Je to ovšem stále jen poznámkovač, takže žádné velké grafické orgie nečekejte. Pro kancelářské práce dostanete Polaris Office, která velmi dobře poslouží pro vytváření dokumentů, tabulek nebo powerpoint prezentací. Funguje také s cloudovými službami, a to konkrétně s Google Docs a Box.net. Co se týče Google dokumentů, tak funguje více než dobře. Obzvlášť když vezmu v potaz, jak mizernou podporu tvoření tabulek má sám Google. Na nápravě se údajně pracuje, tak snad se brzo dočkáme.

Další aplikace jsou MyLibrary, která vám pomůže s podporou knížek. Ovšem moje .pdb knížky mi to nenašlo a možnost, jak nějakou manuálně přidat, jsem nenašel. Proto zůstávám u Kindle. Pokud máte zařízení s podporou DLNA, můžete Asus Transformer Pad Infinity použít jako server a prohlížet z něj uložená videa či audia přímo na jiném zařízení. K tomu slouží aplikace MyNet. A poslední službou je MyCloud, která funguje na stejném principu jako Dropbox, a tedy, že si můžete ukládat soubory do cloudového úložiště o velikosti až 8 GB.

Internet

Internet na takto velkém displeji je přímo pohádka… pokud ovšem máte dostatek času a jste velmi trpělivý tvor. Internet na jakémkoliv prohlížeči v tomto zařízení je pro mě velké zklamání. Můj oblíbený prohlížeč Chrome, který zásadně používám na svém Galaxy Nexusu, je na Transformer Pad Infinity přímo neuvěřitelně pomalý a stává se tak téměř nepoužitelným. Přešel jsem tedy na integrovaný prohlížeč, se kterým se mi občas poštěstí zhlédnout nějaké to flashové video a načíst nějakou stránku. Popravdě jsem vyzkoušel snad všechny hlavní prohlížeče, včetně Firefoxu, Opery, Dolphina i Maxthonu. Poslední jmenovaný, konkrétně ve verzi HD pro tablety, je asi nejlepším řešením, pokud se chcete rychle podívat na nějakou stránku. Ovšem má tolik dalších ‚ale‘, že ho používám skutečně jen v krajní nouzi. Pro rozumné surfování používám Firefox nebo integrovaný prohlížeč. Oba mají ale ten problém, že celé prostředí se při načítání stránek natolik zpomalí, že když na něco ťuknete nebo chcete něco posunout, nic se nestane. Uděláte to tedy vícekrát a ono to zaznamená všechny vaše snahy později, takže se dostanete někam, kam jste vůbec nechtěli. Poté, co se stránka načte, všechno běží naprosto plynule a bez zaškobrtnutí, což je skvělé, ale než se k tomuto dostanete, chce to trochu trpělivosti.

Edit: Po odemčení Bootloaderu a flashnutí jiné ROM (konkrétně CleanROM) je prohlížení internetu v pohodě i v Chrome a vůbec je celý přístroj svižnější.

Média

Nyní se dostáváme k tomu pozitivnějšímu, k tomu prakticky dokonalému na tomto stroji, a to je přehrávání videí. Vyzkoušel jsem na Asus Transformer Pad Infinity testovací video od Samsungu, které má datový tok šílených 40 Mb/s a minuta a třičtvrtě tohoto záznamu má téměř půl giga. To vychází na cca 30 GB na jeden hodinu a půl dlouhý film. Toto video má za úkol zjistit, jak si s tím hardware přístroje poradí, což u nynějších počítačů není žádný problém. U Infinity to problém také není. Například přehrávač BS Player nebo MX Player v režimu H/W+ s tímto videem nemá nejmenší problém a ukazuje obrázky ze dna oceánu v nádherné kvalitě a bez jediného záseku nebo zpoždění zvuku. Displej IPS v tomto případě přímo září a požitek z prohlíženého videa je prakticky dokonalý.

Kromě videí je možné přehrávat samozřejmě také audio nebo prohlížet obrázky. Audio můžete přehrávat v integrovaném přehrávači od Googlu, kde si můžete pustit i písničky, které máte uloženy v cloudu na music.google.com. Zadní osamocený reproduktor je překvapivě kvalitní a vůbec nebudete mít pocit, jako by se hudba linula z plechovky. Co se týče toho, že je mřížka umístěná v místě, kde budete mít nejčastěji ruku, nepovažuji to vyloženě za chybu, protože tou rukou nebudete reproduktor úplně zakrývat, ale spíš bude ruka fungovat jako jakési odraziště a zvuk se bude linout směrem k vám místo od vás. To závisí na každém z vás a na tom, jak tablet zrovna držíte.

Fotografie jsou kapitolou sama pro sebe. Na takovém zařízení s tak úžasným displejem a rozměry přes 10 palců je přímo pohádka si prohlížet kvalitní fotografie. Pokud tedy máte nějaké fotografie z cest a chcete je ukázat rodině nebo kamarádům a nemáte zrovna po ruce žádnou 40″ LCD televizi, není nic snazšího než k tomu použít tablet. A tento tablet ukáže opravdu všechny detaily včetně přibližování a oddalování pomocí dvou prstů.

Když jsem tablet poprvé spouštěl, měl jsem problém se zobrazováním fotek z Picasa. Zobrazovalo se jen pár alb, ostatní byla označená jen datem a počtem fotek. Nepomohl ani restart, nicméně tato chyba se buď upravila nějak sama, nebo se tak stalo po upgradu na verzi 4.1.1 Jelly Bean. Každopádně nyní si můžu prohlížet svá alba z Picasa přímo ve vestavěné Galerii.

Hry

Tak jsme se konečně dostali k tomu podstatnému, co spoustu z vás zajímá. Hry jsou na tomhle přístroji skutečně něco, kvůli čemu stojí za to si za tenhle kousek připlatit. Nemluvím teď o nejnovějším Google tabletu Nexus 10, jehož hardware je taky na velmi vysoké úrovni a cena je úplně někde jinde.

Vyzkoušel jsem několik náročných her, jen abych potrápil hardware v Asus Infinity schovaný, a pocit z grafiky je velmi dobrý. Z her, které jsem měl možnost vyzkoušet, se žádná nijak netrhala, vše běželo plynule a bez problémů. Posledním pokusným králíkem byl Shadowgun: Dead Zone, což je multiplayer původního Shadowgun od brněnského studia Madfinger Games. Zde jsem vyzkoušel detaily nastavené na Ultra High (extrémně vysoké), i když mi autodetekce nabízela ‚pouze‘ High. I při těchto grafických detailech nebyl naprosto žádný problém v uzavřených prostorech a hra stabilně dosahovala FPS kolem 24. Nakonec jsem přehodil detaily na High, protože při hře v otevřeném prostranství už Ultra High trošku ‚lagovalo‘ a sem tam se přehouplo i pod 17 FPS.

Paradoxně stojí za tímto nižším FPS právě vyšší rozlišení displeje, protože tím se všechno hůře počítá, vypadá to lépe, ale stojí to více výpočetního výkonu. Dalo by se tedy říct, že Asus Transformer Pad Infinity doplácí na to, že má tak famózní displej.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je standardně velmi zkoumaným prvkem u všech takovýchto zařízení, a já se proto snažil udělat pro vás nějaký smysluplný vzorek. Tento vzorek vyplynul ze skutečného používání, stopování a počítání. Takže pojďme na to.

Nabití baterie z 0 na 100 zvládne Infinity za nějakých 145 minut, tedy za 2 hodiny a 25 minut. To v případě, že necháte tablet tabletem a necháte ho nabíjet bez nějaké zátěže.

Pro herní vytížení jsem zkoušel právě výše zmíněný Shadowgun: Dead Zone, který mi vydržel z maximálního nabití až do samovolného vypnutí celkem 2 hodiny a 54 minut. To vše při zapnuté Wi-Fi (samozřejmě) a s podsvětlením displeje na maximum.

Při sledování filmů jsem byl výdrží baterie velmi příjemně překvapen. Se zapnutou Wi-Fi a podsvícením 80 % vydržel tablet přehrávat filmy celých 6 hodin  a 52 minut.

Výdrž při přehrávání filmů je zajímavá hlavně z toho důvodu, že pro nějakou standardní kancelářskou práci, jako je prohlížení stránek, fotek a takovéto hraní si s tabletem, vydržela baterka na nabití ‚jen‘ 6 hodin a 44 minut, a to při podsvícení průměrně nastaveném asi na 60 % (intenzita se s časem měnila, toto je přibližná průměrná hodnota). Největší žrout je zajisté Wi-Fi, která při datových přenosech hodně vytěžuje baterku, proto je výdrž na téměř stejné úrovni jako nepřetržité přehrávání videa.

Pokud tablet zapnete jen párkrát za den, vydrží vám bez problému klidně i týden, a to i se zapnutou Wi-Fi. Samovolné vybíjení je tedy velmi nízké.

Fotoaparát

Fotoaparát u Asus Transformer Pad Infinity je na celkem slušné úrovni, ovšem není to nic zázračného. Zadní fotoaparát dělá fotografie v rozlišení až 8 MP a nahrává video až v 1080p. Fotografie vypadají i při poměrně dostatečném světle velmi zašuměně a výsledný obrázek je více obrázkem než fotografií. Nahrané video také obsahuje šum, ale při tomto rozlišení to není tak hrozné jako u fotografií. Během natáčení můžete přeostřovat ťuknutím do místa, na které chcete zaostřit. I přes průměrnou kvalitu je fotoaparát na momentky více než dostatečný, a pokud od něj nebudete očekávat žádné zázraky, tak neurazí.

Přední kamerka na videohovory umí vytvářet obrázky o rozlišení až 2 MP a nahrávat video taktéž do rozlišení 1080p, což je velmi překvapivé. Tato kamerka je skutečně spíše na nekvalitní videohovory než na vytváření nějakých solidnějších obrázků. Pokud máte v plánu protáhnout výsledný výstup nějakým filtrem, bude stačit i tato přední kamera, ale kvalitní obrázek z toho fotoaparátu nedostanete. To stejné se týká nahrávání videa. Hodnota 1080p sice vypadá zajímavě, ale pokud máte rozpitou, špatně zaostřenou mazanici, je celkem jedno, že je ve vysokém rozlišení.

Fotoaparát tedy není jedna z věcí, proč si tento tablet pořizovat, ovšem myslím, že není moc lidí, kteří by si za účelem focení pořizovali obří tablet.

Závěr

Asus Transformer Pad Infinity je rozhodně jeden z nejlepších tabletů, které na našem trhu můžete dostat. Konkurencí je rozhodně nejnovější Nexus 10, který drasticky útočí cenou $399 za 16 GB verzi, respektive $499 za verzi 32 GB. Dále také Huawei Mediapad 10 FHD, který sice ještě na náš trh nedorazil, ale už nějakou dobu se prodává v Číně, a Evropa bude jistě brzy následovat.

Ačkoliv se dá tento tablet pořídit s klávesnicovým dokem, který dodá přístroji baterii navíc a také touchpad, rozhodl jsem se zůstat jen u tabletu samotného bez doku. Jedním atributem byla cena a druhým, že bych dok stejně moc často nepoužíval. Pokud budu chtít psát rychle nebo používat myš, mám obojí s podporou Bluetooth. To se dá případně použít i pro jiná zařízení a na tomto tabletu fungují naprosto dokonale. Díky podpoře ASUS klávesnice, která vám nabídne jak qwertz, tak qwerty uspořádání kláves, můžete si vybrat, co je vám milé, a nemusíte se uchylovat k nutnosti ROOTu či dodatečným aplikacím, aby vám externí Bluetooth klávesnice fungovala tak, jak jste zvyklí.

Zápory

  • absence microUSB a USB obecně bez přídavného doku,
  • zadní kryt se na bocích mírně odchlipuje a vrže,
  • rychlost internetového prohlížeče,
  • úprava displeje působí jako zrcadlo,
  • automatický jas příliš nefunguje.

Klady

  • výdrž baterie,
  • multimédia,
  • design,
  • podpora microSD.

I přes drobné nedostatky je Asus Transformer Pad Infinity TF700T perfektním tabletem, který patří mezi to nejlepší, co lze momentálně zakoupit. Cena v ČR je vyšší, než tomu je v USA, a navíc je velmi těžké sehnat obchod, kde mají 32 GB verzi a ještě k tomu bez doku. Po více než měsíčním používání můžu s klidem říct, že jsem si vybral dobře. Po nahození ROOTu a nahrání alternativní ROM je svižný také internetový prohlížeč (dokonce i Chrome) a již mě u tohoto tabletu naprosto nic netrápí.

Společnost Oppo má další prvenství – telefon s nejlepší přední kamerou

Je směšné, jak se jednotliví výrobci předhánějí v tom, kdo dosáhne prvenství v určitých parametrech telefonů. Tentokrát se předvedla společnost Oppo, která světu představila telefon s nejlepší přední kamerou. Přední kamery se obvykle vyrábějí s nízkým rozlišením, protože zastávají pouze funkci webkamery pro videohovory. Společnost Oppo chce jít zřejmě proti proudu, a tak vytvořila chytrý telefon s nejlepší VGA kamerou.

Pokračování textu Společnost Oppo má další prvenství – telefon s nejlepší přední kamerou

Společnost LG představí čtyřjádrové žihadlo s FULL HD displejem a novým Androidem

Společnost LG je svými kvalitními telefony dobře známá po celém světě, nyní si ovšem udělala reklamu ještě mnohem dříve než je obvyklé, není se čemu divit. Telefon, se kterým vyrazí LG příští rok na trh, předčí svými parametry všechny současné sériově vyráběné telefony. Nový telefon od LG nabídne, kromě vysoce vyspělé technologie, také nový Android, který bude prvně představen až v roce 2013.

Pokračování textu Společnost LG představí čtyřjádrové žihadlo s FULL HD displejem a novým Androidem

Recenze na Google Play Store jsou nově spojeny s vaším G+ účtem

Abyste ostatním uživatelům ulehčili výběr aplikací a nastínili rozdíl mezi kvalitními a nekvalitními kousky, můžete vlastními slovy recenzovat vyzkoušené a nainstalované aplikace a hodnotit jednou až pěti hvězdičkami. Doteď se k recenzi přiřadilo jen jméno a případně název telefonu nebo tabletu, ze kterého jste recenzi napsali. Google se ale snaží stále více prosadit svůj ‚lepší Facebook‘, tedy G+, či Google Plus, chcete-li, a proto se rozhodl, že při psaní recenzí bude nyní vidět váš profil z G+. To znamená vaše fotka a pár informací, které máte nasdílené jako veřejné.

Jestli tato změna přinese Googlu další ovečky, které začnou používat Google Plus nebo si většina uživatelů profil na G+ pořídí jen z důvodu napsání nějaké občasné recenze je otázkou. Možné je také to, že lidi tato nutnost odradí od psaní recenzí a hodnocení vůbec a to by byla skutečně škoda. Nicméně i to množství lidí, které Google Plus již teď používá, by mohlo být dostatečné pro objektivní zhodnocení kvality aplikace.

Recenze, které byly napsány před touto změnou se budou ukazovat jako od ‚Uživatel Googlu‘. Všechny ostatní dostanou pravé jméno, fotku, prostě vše základní, co máte v Google Plus.

Zdroj: Android Police