Humble Mobile Bundle 9 – další balík her k dispozici

Ještě se vám ani nestačily zahojit puchýře na palcích od hraní všech těch kvalitních kousků z minulého Humble Mobile Bundle 8 respektive Humble Bundle: PC & Android 11 a už je tu balík nový, přetékající kvalitními tituly a jednou hrou úplně zdarma.

Pokračování textu Humble Mobile Bundle 9 – další balík her k dispozici

Humble Mobile Bundle 6 – šest her čistě pro Android za libovolnou cenu

Humble Bundle je, jak již jistě víte, balík her za prakticky libovolnou cenu, která se rozdělí podle vašeho přání mezi vývojáře, charitu a další Humble Bundle počiny. Tentokrát jde o čistě Android balík šesti her, které v tuto chvíli můžete mít již za něco málo pod sto korun. Pokračování textu Humble Mobile Bundle 6 – šest her čistě pro Android za libovolnou cenu

Humble Bundle: PC a Android 10 – 7+ her (nejen) na Android za libovolnou cenu podesáté

Humble Bundle opět otevřel své All-inclusive tržiště, ze kterého si momentálně můžete odnést až 7 her. Dnes máme k dispozici spoustu žánrů a samé kvalitní tituly. Těšte se na Fieldrunners 2, Breach & Clear či Metal Slug 3.

Pokračování textu Humble Bundle: PC a Android 10 – 7+ her (nejen) na Android za libovolnou cenu podesáté

[Recenze] Strategy and Tactics – SSSR vs. USA prověří vaše schopnosti

V nedávné době se mi do rukou dostal celkem zajímavý tip na tahovou strategii. Nebojte, nejedná se o napínavé šachy, i když je tento styl her založen právě na principu postupného posunu figurek s odlišnými hodnotami. Šachovnici nechme v šupleti a podívejme se na titul Strategy and Tactics. Pokračování textu [Recenze] Strategy and Tactics – SSSR vs. USA prověří vaše schopnosti

Humble Bundle: PC & Android 9 – zaplaťte 80, dostanete 6

Humble Bundle pro vás jistě není ničím novým, protože se s ním na našich stránkách setkáváte pravidelně. Dnes přichází znovu a tentokrát jde o kombinaci her pro PC i Android.

Pokračování textu Humble Bundle: PC & Android 9 – zaplaťte 80, dostanete 6

Valve chystá port hry Portal pro NVIDIA Shield

Firma Valve je v herní branži velmi dobře známá pro své Half Lify, Portaly, Steamy a podobně. Nyní společně s firmou NVIDIA přišli pánové z Valve s docela unikátním projektem, a tím je portace Portalu na NVIDIA Shield – herní zařízení poháněné Androidem.
Pokračování textu Valve chystá port hry Portal pro NVIDIA Shield

3. díl – Android hry pro nejmenší: Unicorn Dress Up

V našem třetím pokračování seriálu pro dospělé, s hrami pro jejich ratolesti zabrouzdáme do věčného tématu bílých jednorožců. Nabídněte svým dětem možnost se alespoň na chvíli stát návrhářem a designérem v jedné osobě. Jednorožci jsou zkrátka in, zvláště pak takoví, kteří se ochotně stanou modelem pro vaše děti. Pokračování textu 3. díl – Android hry pro nejmenší: Unicorn Dress Up

2. díl – Android hry pro nejmenší: Dinosaurus Games

Dinosauři jsou naprostým hitem již od devadesátých let, kdy se proslavili v Jurském parku. Následuje několik animovaných postav, PC her v podobě Dina a rovněž dokumentární zpracování Putování s dinosaury. Když k tomu všemu připočteme i komerční dětská centra pod označením Dino Park, není divu, že se dinosauři těší tak velké oblibě. V dnešním díle Android her pro nejmenší si představíme roztomilou výukovou omalovánku Dinosaurus Games. Hra se nachází v neplaceném sektoru, ovšem jde jen o shareware verzi s možností dokoupení odemčení všech zdejších kol. Velká škoda, že snímky po vybarvení neožijí.

Hned by se hra posunula o další krok před ostatní obdobně laděné herní počiny. Trochu mi zde chyběl hudební doprovod dokreslující drsný život dinosaurů. Říkám to z toho důvodu, že 30 korun není zrovna málo na hru takového charakteru, kde nejde o nic jiného než o pouhé vymalování černobílého snímku. Trochu více snahy a mohlo jít o velice zdařilou poznávací pařbu pro malé, kde by se o zakoupení plné verze mohlo uvažovat.

unnamed (6)Hra v plné verzi nabízí celkem 18 snímků od profesionálního umělce. Právě z těchto důvodů se tato hra diametrálně odlišuje od těch ostatních, kde se dostaneme pouze k ryze animovaným obrázkům. Dino Games není ani tak omalovánkou jako spíše výukovou adventurou, kde vaše děti obrázkům vdechují život.

unnamed (7)

Ovládání je naprosto jednoduché a pro naše ratolesti intuitivní. Na displeji se objeví černobílý snímek, který jednoduchými tahy prstem automaticky vybarvíme. Jakmile barvu dostaneme do všech míst, dinosaurus nám prozradí své jméno a můžeme pokračovat dále. Poznávací cesta ve free verzi končí u šestého snímku, další dva můžete otevřít pomocí hodnocení hry. Všech 18 snímků je k dispozici za menší poplatek kolem třiceti korun. Pokud však hledáte zábavu na jedno až dvě odpoledne, určitě neváhejte a po tomto skromném titulu sáhněte.

[appbox googleplay se.appfamily.dinoscratchfree]

Small World 2 – pro opravdové stratégy

Dovolte nám představit nejúspěšnější deskovou hru pro rok 2009 Small World. Jak už ze samotného názvu vyplívá, dostatek místa tu není. Svět je rozdělen na několik menších území a je jen na vás, kolik z nich díky své bojeschopnosti dokážete obsadit. Více než půl milionu prodaných kusů deklaruje jasnou vizitku o oblíbenosti této značky. Proč by to tedy nemělo fungovat i na chytrých telefonech? Google Play představuje skvělou záležitost, která nadchne jak nové hráče, tak i skalní fanoušky, kteří bez své oblíbené hry zkrátka nemohou existovat.

Před zahájením klání si vyberete jednu z ras. Čekají na vás udatní orkové, inteligentní elfové, stateční trpaslíci. Nebojte, na lidi se nezapomnělo, tvoří ve Small World nedílnou součást hry. Jakmile si zaberete rasu, náhodně se vám přidělí národ a určitý typ schopnosti, který představuje bonus v žetonech na předem určených územích.

unnamed (1)

Cílem hry je ovládnout největší plochu na malé mapě rozdělené do několika částí. Svého soupeře musíte zbavit moci nad jeho oblastí a jednoduše mu ji ukrást. Eliminace soupeřů je hlavním předpokladem vedoucím k vítězství. Své síly si můžete měřit buď se svými přáteli, nebo hráči z celého světa. Každý váš dosažený úspěch je pečlivě zaznamenán a porovnán s celosvětovým žebříčkem.

unnamed

Jde o příjemnou hru zasazenou do fantasy světa, za jejímž zrodem pro Android platformu stojí sami tvůrci deskové pařby. Cena hry se na Google Play pohybuje kolem cca 200 Kč a slibuje zábavu na dlouhé týdny i měsíce. Zdá se vám tato částka jako příliš velké sousto? Nám také, ale na druhou stranu získáte opravdu kvalitní titul s prověřenou historií a slušnými referencemi. V roce 2010 Small World stanul na stupních vítězů v prestižním ocenění Game of the Year.

[appbox googleplay com.daysofwonder.smallworld2&hl=en]

 

Parking Mania – klenot mezi parkovačkami

Slyšeli jste už někdy o parkovací hře pro operační systém Android? Abych řekl pravdu, tak já o této hře slyším zcela poprvé. A to se jich na uložišti Google Play válí bezpočet. Mnohé nestojí ani za řeč, proto jsem si na doporučení zahrál titul nesoucí název Parking Mania, který dle ohlasů patří mezi to nejlepší v této oblasti.

Ve své podstatě jde o velice jednoduchý model herní aplikace, který ničím nepřekvapí, tedy alespoň ne na první pohled. Hra je představena z ptačí perspektivy, takže na ni hledíte ze shora. Vaším jediným úkolem je zaparkovat nejrůznější typy automobilu tak, aby se vešly do velmi těsného prostoru. Hra nabízí celkem 170 levelů v základní free verzi, což je opravdu slušná porce. Pokud by vám to nakonec nestačilo, můžete si dalších 150 dokoupit.

timthumb

Na každý level máte celkem 5 životů a na cestě za slávou sbíráte ještě penízky. Ty jsou rozestaveny tak, aby nebylo snadné je ukořistit, ovšem jejich úplný sběr vám dopomůže k lepším výsledkům. V levelech se objevují i kamiony, míchačky nebo taxi služba. Pokud se na displeji objeví kamion, často je nutné k němu připojit ještě návěs. Hra poskytuje zabavení na opravdu dlouhé chvíle, a dokonce i mně vydržela doposud v mém zařízení.  Hra je určena pro všechny typy hráčů hledající svižnou a logicky napínavou gamesku. Park Manii se tak po právu říká klenot mezi parkovacími hrami. Na Google Play je k dispozici zcela zdarma.

[appbox googleplay com.chillingo.parkingmaniafree.android.rowgplay]