Parrot AR Drone: helikoptéra ovládaná Androidem

Hračky má rád každý, dokonce i dospělí. O hračce, kterou si dnes ukážeme, to platí dvojnásob. Jedná se o hybrida helikoptéry se 4 vrtulemi, kterou lze jednoduše ovládat prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu s Androidem. Tato „hračka“ si získala velkou popularitu již od chvíle, kdy ji Amazon poprvé představil. Nyní je nabízena za skvělou cenu.

Pokračování textu Parrot AR Drone: helikoptéra ovládaná Androidem

LG Optimus 2 přijde s nejtenčím 5,2" displejem

Jihokorejskému LG se v poslední době docela daří, nedá se pravda říci, že by byly jejich úspěchy valné, neznamená to ale, že nejsou. Hlavní zbraní tohoto výrobce by se měl stát nástupce současné vlajkové lodi LG Optimus G2, jenž ponese řadu zajímavých technologií. Pokračování textu LG Optimus 2 přijde s nejtenčím 5,2" displejem

Google Play Store přesáhl hranici 50 miliard stažení

Když Android začínal, jedny z prvních aplikací nevypadaly vůbec slibně. K úspěchu Android potřeboval o mnoho více. Časem se počet dostupných aplikací zvyšoval, přesto iOS jakožto hlavní konkurent zvyšoval náskok v počtu stažených aplikací. Samozřejmě dnes je kvalita aplikací úplně na jiné úrovni a s tím souvisí i překonaná hranice 50 miliard stažení. Pokračování textu Google Play Store přesáhl hranici 50 miliard stažení

Samsung Gear: revoluce v oblasti Android hodinek

Hodinky s Androidem jistě už všichni známe. Několikrát zde byly představeny modely, jako jsou Sony SmartWatch a další. Zdá se ovšem, že tento trend zažívá revoluci. U nás tyto hodinky nejsou příliš vidět, ale ve světě získávají svůj ohlas. K jejich výrobě přistoupili i výrobci jako LG a Samsung, od kterého si dnes představíme nový přírůstek.

Pokračování textu Samsung Gear: revoluce v oblasti Android hodinek

Legendární LiveLeak je nyní dostupný jako aplikace

Pokud sledujete vtipná nebo i drsná videa na různých zábavních portálech, tak si vždy můžete být jistí, že jsou z druhé ruky. Jestliže se někde objeví jakékoliv video, které stojí za to zhlédnout, tak je obvykle jako první na serveru LiveLeak.com. Problém byl doposud v tom, že videa šla na telefonech často špatně přehrávat, tak se tomu udělala přítrž a vytvořila se aplikace.

Pokračování textu Legendární LiveLeak je nyní dostupný jako aplikace

Google a Samsung dělají na novém Nexusu 10

Před několika dny se na konferenci společnosti Google stal hlavním bodem zájmu multimediální tablet druhé generace Nexus 7. Mnohým by se mohlo zdát, že v záplavě novinek se úplně zapomnělo na největšího sourozence Nexus 10, který dle statistik prodejnosti nezaznamenal žádnou výraznou úspěšnost. Google se však dává dohromady se společností Samsung a poodkrývá tajemství, které se týká zcela nového modelu této řady. Tyto informace vzešly od renomovaného reportéra lukrativního plátku Wall Street Journal, takže by neměly být brány na lehkou váhu. Říká se, že informace získal přímo od Sundara Pichaia.

novy-Nexus-10

Nexus 10 je podle všeho velmi dobré zařízení, které nepotřebuje žádný update ani vylepšení. Sundar Pichai prozatím zarytě mlčí a bližší informace o hardwarové vybavenosti neprozradil. Můžeme však očekávat výkonnější čip Exynos i přítomnost LTE modemu, který bude zajišťovat rychlé datové připojení. Tato novinka by mohla vstoupit na trh jako jeden z prvních představitelů blížící se verze Android 5.0. Tento pokročilý operační systém se má podle všeho objevit v září na výročí Nexus 10.

Zdroj: sammobile

Jak připravit svůj smartphone k prodeji

Smartphony jsou každým týdnem zdokonalovány. Lidé svá telefonní zařízení vyměňují častěji než kdykoliv dříve. Někteří se se svým smartphonem loučí už po několika měsících používání. Jediní, kteří vyčkávají na výměnu zařízení, jsou většinou klienti vázáni smlouvou s operátorem. Ať už spadáte do jakékoliv skupiny zákazníků, určitě by vás mohlo zajímat, jak připravit svůj smartphone s operačním systémem Android k prodeji do neznámých rukou. Při prodeji tohoto zařízení si musíte uvědomit, že tento telekomunikační nástroj v sobě ukrývá velké množství citlivých informací, které by se neměly dostat do cizích rukou.

SIM Karta

Než model pečlivě zabalíte do krabice, pro jistotu se podívejte, jestli jste vytáhli SIM kartu. Jde o základní a velmi častou chybu, kterou dělá velké množství prodávajících. Navíc pokud používáte více SIM karet, můžete snadno zapomenout. Nespěchejte a buďte raději důslední.

Odstranění paměťové karty

Nezapomeňte na paměťovou kartu. Téměř každý přístroj si jím obohacujeme pro ukládání většího počtu fotografií a videí. Navíc se musí počítat s tím, že vysokorychlostní Micro SD karty nebývají zrovna nejlevnější, takže mimo citlivé soubory přijdete i o značný peníz. Pokud chcete tuto kartu přidat jako bonus navíc pro kupujícího, řádně ji zformátujte. Pamatujte, že rychlé formátování skrze Windows je nedostačující, raději použijte software k tomu určený. V opačném případě by někdo mohl údaje obnovit.

2013-07-10_11.43.42

Čistota Androidu

Tento krok spadá mezi nejdůležitější. Pokud bude váš telefon čistý po všech stránkách, určitě stoupne jeho cena. Tím teď nemyslíme klasické nečistoty, ale i veškerý obsah. Odstraňte všechny aplikace, hry, stažené MP3 – zkrátka vše, co zákazník nepotřebuje. Samozřejmě že štěteček a trocha hadříku neuškodí. Rovněž nezapomeňte, že přes váš telefon by se někdo mohl dostat do sociálních aplikací pod vaším jménem a heslem, proto si s tím trochu pohrajte a odevzdejte do cizích rukou tzv. sterilní smartphone.

Zálohujte si fota

Určitě nezapomeňte na zálohu svých fotografií. V případě, že nepoužíváte automatickou zálohu, přetáhněte si fota do svého PC. Nejsnadnější cestou je propojit Android s PC a z adresáře zvaného DCIM vše překopírovat. Z paměťové karty lze rovněž vše jednoduše přetáhnout. Total Commanderu využijete při přetahování snímku z vnitřní paměti na microSD. Pro zálohu aplikací funguje skvěle utilita Helium.

final_0

Reset na závěr

Jakmile splníte předcházející kroky a jste si opravdu jistí, že už nic jiného zálohovat nepotřebujete, přejděte na reset výrobního nastavení. Máte na výběr ze dvou způsobů. Za prvé využijete recovery módu, do kterého se lze dostat podržením klávesových zkratek. Ne všechna zařízení mají tuto zkratku stejnou, zjistěte si to. Nejjednodušší je však využití resetování přímo z nastavení telefonu. Nejčastěji je tato funkce ukryta pod záložkou zálohovat a obnovit – obnovení továrního nastavení – obnovit telefon. Pokud si chcete být opravdu jistí úplnou resetací, můžete před tímto úkonem zapnout šifrování datového uložiště. Pokud by se někomu podařilo vytáhnout data z telefonu, nepřečetl by je.

zdroj: androidcentral

Lenovo vystrkuje růžky – model X910 à la K6

Na společnosti Lenovo je velmi zajímavé, že doposud neprojevila žádný zájem o nejnovější výkonný čip Qualcomm Snapdragon 600, který je k nalezení ve většině předních přístrojů. Podle nejnovějších informací je to dáno tím, že se společnost Lenovo rozhodla pro výkonnější model Snapdragon 800.  Oficiální čínské fórum tohoto výrobce poodkrývá fotografie zařízení s kódovou symbolikou K6, popřípadě X910. Čínské fórum nám prozrazuje, že zařízení bude vybaveno čipem MSM8974. Nadále se můžeme těšit na grafický procesor Adreno 330 GPU a rozlišení displeje bude obsahovat celkem 1920 x 1080 pixelů. Tyto informace jsou prozatím předběžné, takže je berte s velkou rezervou. Před oficiálním uvedením na trh se mohou výrazně lišit od dnešního proroctví.

lenovo-k6-x910-550x304

Displej bude nejspíše disponovat 5palcovou uhlopříčkou. Půjde o nadstandardně lehké a tenké zařízení, které se příjemně drží v ruce. Jakmile uniknou další informace ze společnosti Lenovo, budeme vás ihned informovat. Myslíme, že to nebude dlouho trvat.

Zdroj: engadget

Chromecast: multimediální kouzelník do kapsy

Na trhu se objevila novinka, kterou přivítají především majitelé moderních televizí. Novinkou je drobné zařízení zvané Chromecast. Tento přístroj, připomínající flash disk, je vlastně médium, které umožní sledovat na televizi Youtube, Google Play Music, Google Play Movie a mnoho dalšího. Přístroj byl představen teprve nedávno v San Francisku a již nyní vzbudil velký zájem.

Pokračování textu Chromecast: multimediální kouzelník do kapsy

Sony Xperia Z Ultra: největší z největších přijde již 13. září

Smartphony dnešních dnů rostou do neuvěřitelných rozměrů a vznikají tak segmenty, které se nazývají phablets, phoneblets či tabletphones. Už když se podíváme na tato slova, zjistíme, že se jedná o naprosté paskvily. Výrobci tedy neustále nafukují své modely a my se nestačíme divit. Králem, co se velikosti týče, je nyní bezesporu Samsung se svým Galaxy Mega 6.3. Sony však tuto velikost chce přebít svojí novinkou v podobě Xperie Z Ultra. Pokračování textu Sony Xperia Z Ultra: největší z největších přijde již 13. září