FIFA 2015 Ultimate Team konečně na Google Play i pro Čechy

Je tomu už rok, co se na Google Play objevil titul FIFA 2014 a mezi uživateli smartphonů sklidil obrovský úspěch. Hra se mohla pochlubit takřka totožným grafickým zpracováním jako na konzoli. Dlouhé hodiny napínavých soubojů, honba za cennými body a nastavení správné strategie. Majitelé tabletů a smartphonů se tak mohli oddat plnohodnotnému titulu a ani tento rok nebudou o tento sport ochuzeni. FIFA 15 se aktuálně dostala na pulty  virtuálního obchodu Google Play a navíc je zcela zdarma. Vývojáři dokonce nezapomněli na slibovaný a zároveň velmi populární režim Ultimate Team.

Ještě donedávna si FIFU mohli zahrát jen obyvatelé státu Kanada. Naštěstí se tento sportovní titul rozhodl zvednout kotvy a odplout do celého světa, takže je dostupný i v České republice. Skvělou zprávou je, že se FIFA dá ovládat za pomocí přídavného ovladače, a uznejme sami, že toto příslušenství ve fotbalovém světě nic nepřekoná. Tento fakt uživatelé vítají s otevřenou náručí a abychom to uvedli na pravou míru, tak naše redakce také. Fotbal bez ovladače bude a vždy byl poloviční.

Vylepšení jsme se dočkali i v Menu, které je o mnoho přehlednější. FIFA 15 Ultimate Team nabízí všem hráčům hraní oblíbeného režimu, kde si vybudujete svůj vlastní tým. Samozřejmě nechybí možnost nakupování hráčů a jejich prodávání. Nezapomíná se ani na zdokonalování stadiónu nebo nové návrhy dresů. Tato vylepšení jsou součástí balíčků, které si lze  zakoupit v obchodě za nasbírané mince v průběhu hraní. Pokud máte k dispozici nějaké peníze navíc a neradi se zdržujete zdlouhavým sbíráním, existuje zde možnost skrze mikrotransakce.

http://www.youtube.com/watch?v=NouHVBFgNBM

Vývojáři moc dobře vědí, že právě tato strategie napomáhá k zisku. Hráči jsou při hraní netrpěliví a rádi si těmito balíčky pomáhají. Nejlevnější se dá zakoupit již za cca 25 korun, ale najdou se i nabídky přesahující 2 500 Kč. Dá se však hrát i bez nich. Hra nabízí celkem 10 000 reálných hráčů a více jak 500 týmů v celkovém počtu 30 světových lig. Pokud si chcete tuto hru stáhnout, připravte se na objemný balík ve velikosti 1,35 GB. To však u této přepracované hry nepřekvapí.

[appbox googleplay com.ea.game.fifa15_row]

Stickman Soccer 2014, tak trochu jiný fotbal

Mistrovství světa v kopané se pomalu blíží ke svému konci. To však neznamená, že se fotbalu nemůžeme oddávat i po oficiálním skončení brazilského šílenství. Pro všechny fanoušky kvalitní podívané na zeleném pažitu se na android scéně objevuje zcela nový herní počin pod názvem Stickman Soccer 2014.

Nemusíte se obávat, že by šlo o nějaké vážné melodrama snažící se věrohodným způsobem kopírovat slavné fotbalové tituly. Právě naopak, vývojáři vsadili na trochu uvolněnější zpracování, které uživatelům poskytuje spíše příjemnou zábavu. A o co v této hře vlastně jde?

stickman-soccer-2014-4-2-s-307x512

Už samotný název vypovídá o tom, že jde o fotbalovou hru, ovšem zde nečekejte žádné reálné hráče, nýbrž prosté panáčky. Nebojte, i oni se v týmové snaze pokouší překonat brankáře a ukořistit vysněný titul. Hra je vytvořena s maximálním ohledem na jednoduchost. Zapomeňte na ofsajdy i fauly, které se většinou pískají jen uvnitř pokutového vápna.

Hra svým hráčům předkládá velké množství módů a herních variant. Dlouhé hodiny hraní jsou tak zajištěny.

Hra nabízí tyto módy:

  • Světový šampionát v Brazílii
  • Dlouhou sezónu
  • Krátkou sezónu
  • Djinworks Cup
  • Evropský a americký pohár
  • Street Soccer
  • Beach Soccer

Ve hře si můžete nastavit obtížnost soupeře a specifické ovládání hráčů. Celá pařba je do jisté míry zdarma, pro otevření určitých módů je nutné odkoukat několik reklam nebo dát již známý FB like.

[appbox googleplay com.djinnworks.StickmanSoccer2014]

[Recenze] Fotbal Portable Soccer DX – taková Fifa 98 na mobilní zařízení

Fotbal, kopaná, soccer. Říkejte tomu jak chcete, ale tento sport je v naší zemi sportem číslo jedna. Nebo možná dvě, záleží jak na tom je momentálně hokej. Banda 11 lidí, kteří pobíhají po palouku a honí kulatej nesmysl, tím se baví masy, a to nejen venku, ale také na displejích všech možných herních zařízení.

Pokračování textu [Recenze] Fotbal Portable Soccer DX – taková Fifa 98 na mobilní zařízení

[Recenze] Fifa 14 – fotbal lepší, hezčí a zdarma, stále však se spoustou 'ale'

Jediný skutečný fotbal, známý též pod názvem Soccer, aby si ho američtí občané nepletli s ‚tím jejich‘ fotbalem, je jednoznačně jeden z nejoblíbenějších sportů. Pokud ne ten úplně nejoblíbenější, minimálně v Evropě. Nejen na obrazovky televizí a monitorů přišel největší vývojář sportovních her, EA Sports, s novým ročníkem. Fifa 14 si můžete zahrát i na Androidech.
Pokračování textu [Recenze] Fifa 14 – fotbal lepší, hezčí a zdarma, stále však se spoustou 'ale'

True Skate: ovládání skateboardu vlastními prsty

Už jste někdy zkoušeli manipulovat s drobným skateboardem určeným pro prsty? Když se takové skateboardy dostaly do obchodů, staly se hitem. Zhruba před deseti lety  bylo možné vidět školáky, jak zkouší různé triky s drobným plastovým skateboardem, tzv. fingerboardem. Pokud vám připadá, že se již vytrácí z obliby, tak jste na omylu. Jsou k dispozici v novém kabátě, ale jako Android aplikace.

Pokračování textu True Skate: ovládání skateboardu vlastními prsty

Do vinglu nebo jesličky, sami si vyberte v nové hře Freekick Battle od Gamevil

Fotbalových a sportovních her obecně nebude zřejmě nikdy dost. Teď se do Google Play Store dostala jedna nová, pěkná a zdarma. Firma Gamevil je jedna z těch vývojářských firem, která vsadila na IAP, neboli na platební transakce přímo ve hře. Ač tento způsob platby je čisté zlo, u této firmy to není tak markantní. Hru si můžete bez problémů užít i bez dodatečných plateb, ačkoliv aspoň pár drobných, které byste byli ochotni za dobrou hru zaplatit, byste utratit měli, pokud se vám hra líbí.

Hra nabízí jednoduchý koncept. Ovládáte postavičku a snažíte se střelit gól z takzvaného „přímáku“. Ve 3D světě dostanete k dispozici buď manga holčinu s culíkama a velkýma dětskýma očima, nebo chlapíka jak vystřiženého z Úžasňákových. Je celkem jedno za koho budete hrát, důležité je se naučit, jak dobře kopat, případně jak si vydělat na drobnosti, které vám ve vašem snažení pomohou. Vydělávat samozřejmě můžete také za pomoci skutečných peněz, ale nejprve si vyzkoušejte, jestli vás hra bude vůbec bavit.

Můžete hrát několik módů. První, který bych doporučil zvolit nejdřív, je trénink. Zde si vše oťukáte, vyzkoušíte, jak co funguje, budete postupovat pěkně od nejjednoduššího po složitější a až se všechno perfektně naučíte, můžete se přesunout k Arkádě. Rozdíl oproti těmto dvěma je ten, že v tréninku máte papírového brankáře, který neskáče, ale jen se pohybuje směrem k balónu, máte pouze tři balóny, které můžete nedat, ale zase máte pouze tři kopy, které je nutno proměnit, než se dostanete do levelu vyššího, kde opět získáte tři možné chybné míče.

Oproti tomu v Arkádě máte sice chybných střel pět, nicméně máte také živého skákajícího brankáře a hlavně volných kopů je víc, které musíte proměnit. Nevím kolik přesně, protože já jich prošel minimálně deset a stále jsem začínal od střely do prázdné branky. Nicméně vždy po každé arkádě se vám nasčítají body a někdy se dostanete i na vyšší level, čehož se dá využít při nakupování věcí.

No a když jsme u toho nakupování věcí, tak máte možnost měnit na svém hráči spoustu věcí. Od obličeje, přes barvu pleti, vlasy, až po tričko, trenky, boty, rukavice a doplňky. Většina věcí vám přidá nějaký ten bonus při vašem snažení, ale za vše je potřeba zaplatit. Zlaťáky získáváte během hraní, ale hvězdné peníze si budete muset dokoupit, neboť se buď nedoplňují, nebo jen velmi pomalu. Dalším omezením je zde maximálně 10 her najednou, kdy se vám postupně vyplýtvává energie, kterou si opět můžete zakoupit a doplňuje se postupně buď přejitím na vyšší level, nebo počkáním 30 minut.

V tréninku i v arkádě budete mít občas během hry dostupné různé bonusy, jako třeba power-ball, který dokáže prorazit jednoho obránce, nebo samotného brankáře, dále také zlato navíc, body navíc, nebo třeba možnost odmazání jednoho špatného balónu. Vše platí jen na jeden kop a pro získání tohoto bonusu musíte střelit gól… tedy až na power-ball.

Poslední, o čem jsem chtěl mluvit, je možnost hrát po síti. A to jak se svými přáteli, kteří vám sdělí své ID, tak s úplně cizími lidmi jen tak, pro zábavu. Funguje to tak, že každý kopete na vlastního brankáře a výsledky se pak na konci porovnají a vy zjistíte, zda jste vyhráli nebo prohráli. Průběžně výsledky samozřejmě také máte k dispozici.

Níže můžete vidět video přímo ze hry, ale nejlepší bude, když si to vyzkoušíte na vlastní kůži. Vždyť, za ty prachy…
[qr]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamevil.freekickbattle.glo[/qr]

Zaházejte si na koš v pravé tělocvičně s Basketball Shots 3D

Fanoušci basketbalu si přijdou na své ve 3D hře, ve které si mohou procvičit samotnou střelbu na koš. Střelba na koš bývá pro mnoho lidí tou nejtěžší částí hry, zde je možné si ji nacvičit, sice pouze s použitím jednoho prstu, ale i tak o zážitek nikdo nepřijde. Na koš je možné střílet z mnoha pozic a v mnoha tělocvičnách, je možné vyzvat libovolného soupeře online nebo dokonce porovnávat svá skóre s těmi nejlepšími hráči. Obzvláště pro tuto hru je doporučené mít velký dotykový displej.

Pokračování textu Zaházejte si na koš v pravé tělocvičně s Basketball Shots 3D