Android 5.0 Lollipop, Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player oficiálně

Jak již bylo několikrát zmíněno a stále se objevovalo na různých místech na internetu, Android L byl uveden právě dnes, tedy 15. října. Jeho číselné označení je 5.0 a zastupovat ho bude Lollipop (lízátko). Kromě toho byly představeny také hardwarové kousky, jež unikly na internet také již před několika dny. Seznamte se s rodinou Nexus z roku 2014 – Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player.

Pokračování textu Android 5.0 Lollipop, Nexus 6, Nexus 9 a Nexus Player oficiálně

Amazon představil nové tablety Fire HD 6, Fire HD 7 a Fire HDX 8.9

Tablety od Amazonu nabízejí slušné parametry za poměrně slušné ceny. Sedmipalcový i téměř devítipalcový model jste v jejich nabídce mohli najít již loni. Nově si můžete pořídit také tablet, jehož velikosti dosahují také některé telefony s úhlopříčkou 6 palců.

Pokračování textu Amazon představil nové tablety Fire HD 6, Fire HD 7 a Fire HDX 8.9

Konec spekulací, herní tablet NVIDIA Shield představen

Několik týdnů se na scéně chytrých technologií objevují spekulace o novém herním tabletu od společnosti NVIDIA. Únik obrázků byl doprovázen dalšími domněnkami o ceně a vstupu na trh. Tomuto fantazírování je konec, NVIDIA Shield byl oficiálně představen. Aktuálně vstoupil na americký a kanadský trh. Dokonce se objevil i na pultech v některých evropských státech.

Ve skutečnosti jde o osmipalcové zařízení s vysoce výkonným procesorem Tegra K1, které se stává nástupcem předchozí verze NVIDIA Shield představené v loňském roce na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas. Hlavní předností je osmipalcový Full HD IPS LVD displej. Samozřejmě, že nechybí ani stylus využívající technologii NVIDIE pod označením Directstylus 2. V porovnání s předchozí verzí jde o mnohem citlivější zařízení, které umožňuje mimo rozpoznávání textu i dokonalé kreslení.

Hnacím motorem celého tabletu se stává čipset Tegra K1, který se může pochlubit 192 grafickými jádry Kepler a navíc podporou vizuálních efektů, jež můžeme znát z klasického PC. Zařízení disponuje čtyřjádrovým procesorem Cortex-A15, který je taktovaný na 2,2 GHz. Tablet je doplněn 2 GB RAM a na trh přišel ve dvou verzích. V první variantě se dočkáme pouze Wi-Fi připojení současně s 16 GB vnitřní pamětí. Verze druhá nabídne navíc LTE a 32 GB uložiště. U obou variant bude maximální rozšíření 128 GB paměťovou kartou.

Pokud vás zajímá, jak je na tom audio výbava, tak se můžete těšit ze dvou předních reproduktorů s duálním bass reflexem. Tím získáte optimální podmínky pro maximální zážitek z hrané hry. Aktuálně je pro tento typ herního tabletu optimalizováno přes 400 her. To však neznamená, že by se nedaly hrát hry a používat aplikace z obchodu Play.

Díky funkci Console Mode si budete moci zařízení propojit s televizí a hry hrát na jakémkoliv ovladači Shield. V Evropě se zařízení objeví 4. srpna. Wi-Fi model se bude prodávat za 299$ a druhá LTE varianta za 399$. Ovladač je k dispozici za 59$ a pouzdro se zabudovaným stojanem za 29$.

Zdroj: androidauthority.com

Qualcomm dělá nejvýkonnější tablety s androidem – prozatím pouze pro vývojáře

Nejvýkonnější procesor současnosti byl představen již v minulém roce a doposud ještě nebyl využit v žádném zařízení uvedeném na trh. Vlajkové lodě prozatím využívají pouze vylepšený Snapdragon 801, který se oproti verzi 800 příliš neliší. Snapdragon 805 se má objevit co nejdříve.  Pokračování textu Qualcomm dělá nejvýkonnější tablety s androidem – prozatím pouze pro vývojáře

Lenovo a jóga, geniální spojení

Tablety jsou super, je to perfektní zařízení, které má jeden jediný problém. A tím je možnost pohodlného usazení. Je možné s ním libovolně manipulovat nebo kupovat přídavné stojany, které jsou velké a nepříjemné. Skvělého nápadu se chytla společnost Lenovo, když se rozhodla, že svoje Yoga prototypy bude aplikovat i na tablety a tento nápad se těší velkému úspěchu.

Pokračování textu Lenovo a jóga, geniální spojení

Samsung Galaxy Note 12.2 unikl v benchmarku AnTuTu

Samsung Galaxy Note je v současnosti velmi populární. Bavíme-li se o modelu Galaxy Note, který dnes má již svou třetí generaci, Galaxy Note 8.9 či Galaxy Note 10.1, bavíme se o jejich úspěchu. Nyní unikly informace o tabletu Samsung Galaxy Note 12.2. Pokračování textu Samsung Galaxy Note 12.2 unikl v benchmarku AnTuTu