HTC útočí silnými slovy

Na všelijaké schválnosti a útoky v rámci konkurenčního boje jsme si už zvykli. Není měsíc, kdy by se někdo do někoho neobul nebo se nepokusil shodit vedoucí postavení silnější společnosti. O taiwanské společnosti HTC jste už určitě slyšeli. Jde o celkem zavedeného výrobce, který se snaží uzmout svým rivalům co možná nejvíce zákazníků.  Poslední konkurence chtivý boj, tedy alespoň na slovní bázi, proběhl v Asii. Jack Tong se opřel do společnosti Samsung a se slovy „Měli byste se začít bát.“ se lišácky usmál. Možná teď mnozí namítnete, že jde o pouhou větu, která přece nic neznamená. Opak je v tomto případě pravdou. Jack Tong má své tvrzení statisticky podložené. Že by opravdu nadvláda Samsungu byla ohrožena taiwanským výrobcem? Podívejme se na nejnovější zařízení vzešlé ze společnosti HTC, které je známé jako J Butterfly. Ihned po uvedení na trh s sebou přineslo nemalé pozdvižení v podobě nečekaného prodejního úspěchu. V Japonsku se dokonce podařilo prodejem přeskočit konkurenční zařízení Phone5.

Tong navíc dodává, že to není pouhá náhoda a hodlají v tomto nově započatém trendu pokračovat. HTC je prý na rok 2013 připravená a hodlají v pravidelných intervalech vypouštět jednu novinku za druhou, čímž smetou Samsung ze stolu. Jsou to veliká slova, jelikož právě Samsung je oficiálním králem, co se prodejnosti týče. Samotný zákazník se může jen těšit, co všechno si společnost HTC přichystala. To, jestli se slova Tonga naplní, nás nemusí tolik zajímat jako skutečnost, že rok 2013 se ponese v duchu boje o každého příznivce nových komunikačních technologií.

 

zdroj – androidauthority

Multimediální přehrávač od Huawei

Huawei je velice oblíbeným výrobcem elektronických hraček, které zpohodlňují životy mnoha spokojeným uživatelům. Za svou dobu působnosti představili světu opravdu zajímavé kousky. Připomeňme si například 5palcový Full HD smartphone Ascend D2 nebo 6palcový Ascend Mate. Tentokrát se však společnost Huawei chce pokusit o překvapení ze zálohy. Na trh přinese multimediální přehrávač, který bude určen především pro sledování videí a filmů. Tento multimediální přehrávač bude samozřejmě podporován operačním systémem Android. Zařízení získá název Media M310. Pohánět ho bude celkem 4jádrový procesor HiSilicon K3V2 ARM Cortex-A9. Pokud by vás zajímala úroveň operačního systému, zatím vás musíme zklamat, tato informace je v tuto chvíli před širší veřejností skryta. Zařízení má celkem 1 GB operační paměti RAM a 4 GB paměti vnitřní, která se dá samozřejmě rozšířit microSD kartami.

Přehrávání videí v nadstandardní kvalitě Full HD zabezpečuje grafika Vivante GC4000. Bohatý výběr vstupů a výstupů HDMI, podpora Wi-Fi 802.11 či Bluetooth 4.0 je v tomto případě samozřejmostí. Cenové nastavení sice ještě není oficiálně potvrzeno samotným výrobcem, ale cena by se měla pohybovat někde kolem 80 $.

 

zdroj: – androidcommunity

Nexus 7 nové generace již v květnu

Společnost Google ve spolupráci se světově proslulou značkou Asus pracují na nové technologii pod označením Nexus 7, o které říkají, že půjde o telefon nové generace. 7palcový tablet Nexus 7 s Full HD rozlišením bude podle očekávání představen v květnu tohoto roku. Rovněž se může pochlubit tenčím tělem i  užším rámem kolem displeje. Taiwanský portál DigiTimes informoval, že cena zůstane nepozměněna, takže můžeme očekávat cifru mezi 199 až 249 $. Představení proběhne na konferenci Google I/O 2013, která započne přesně 15. května v San Franciscu. Hlavním mozkem se stane nejnovější verze Androidu Jelly Bean. Google tak v květnu vytáhne dvě mocné zbraně. Jednou se stane tablet Nexus 7 druhé generace a druhou plánovaný update Android Key Lime Pie.

zdroj – digitimes

Cubes vs. Spheres – boj mezi krychlemi a koulemi se vyhrotil

Znáte to, sedíte si tak v pohodičce v parku, sluníčko svítí, ptáčci zpívají, vane příjemný větřík a najednou do vás začne valit nějaká červená krychle. No, to zkazí náladu každému. A za ní skupinka dalších červených krychlích kamarádů. To už ve vás začne vřít krev, saháte po svých modrých koulích a začnete se bránit. Pokračování textu Cubes vs. Spheres – boj mezi krychlemi a koulemi se vyhrotil

Google+ a Google Music se dočkaly aktualizace

Pokud používáte aplikace od Google, jistě vás zajímá co nového v nejnovějších aktualizacích samotný výrobce Androida vymyslel. Google+ je aplikace, která stále má své mouchy a hluchá místa, co potřebují zalepit, ovšem vývojáři z Google pracují pilně (většinou), aby přinesli co nejpříjemnější zážitek z používání svým uživatelům.

Google+ se dočkal sice celkem drobné aktualizace, leč velmi zajímavé. V prvé řadě je to něco co mi hodně chybělo a co mě párkrát donutilo přejít na webovou verzi z mobilu a postovat odtam. A to jen proto, aby příspěvek vypadal tak, jak chci, aby vypadal. Jedná se o vkládání odkazů do příspěvků. V původní aplikaci G+ pro Android, když jste do příspěvku vložili odkaz, na hlavní stránce se odkaz vůbec nevyznačil, nevysvítil, chcete-li, ke kliknutí byl až pokud jste příspěvek otevřeli. V nové verzi máte přímo tlačítko na vložení odkazu, který se natáhne a ukáže i nějaký ten náhledový obrázek. Bezva.

Nově nyní také získáte více možností pro spravování komunit a také je dostupná nová lišta oznámení, ve níž si můžete nastavit zda chcete či nechcete být upozorněni snad u každého prvku, na který v G+ narazíte.

V aplikaci Google Music, schopném to přehrávači písniček z cloudu i ze samotného přístroje postaru offline, je vylepšena podpora instant mixů a to až na 25 songů. Instant mix vám vytvoří na základě jedné písničky z vaší databáze mix písniček žánrově podobných. Často to funguje velmi dobře. Můžete si také vybrat, zda chcete náhodně přehrávat album, interpreta nebo playlist. Vylepšení se dočkal taky náhledový obrázek alba, do widgetu přibylo konečně tlačítko předchozí skladba, vyřešeno bylo zamrzání u některých uživatelů na přístroji Samsung Galaxy S III a když si budete chtít z cloudu stáhnout nějakou písničku či album, tak uvidíte průběh stahování při prohlížení alba nebo playlistu.

A to je vše. Více toho pro vás pro tento den nemáme, takže klikněte na odkaz níže a stahujte, aktualizujte, instalujte, užívejte…
com.google.android.apps.plus
com.google.android.music
Zdroj: Android Community

Pantech Vega NO° 6: nový král smartphonů

Při zvětšování displejů by mělo automaticky nastat i zvyšování hodnot rozlišení. Pro některé výrobce je toto tvrzení samozřejmostí, pro jiné to znamená jen prázdnou frázi. Japonský Pantech vydal velmi zajímavý přístroj, jenž ohromí velikostí displeje, stejně tak i jeho rozlišením.  Pokračování textu Pantech Vega NO° 6: nový král smartphonů

MSI Enjoy 71: další levný sedmipalec

Společnost MSI je známa především jako výrobce notebooků a all-in-one počítačů. Nemůže nás proto překvapit, že takovýto výrobce zabrousí do vod tabletů, jelikož je tento segment v současné době velmi rychle rostoucí. Pojďme se tedy podívat na nový 7palcový tablet, jenž má ambice zavařit nejednomu svému konkurentovi.  Pokračování textu MSI Enjoy 71: další levný sedmipalec

PushBullet – tak trochu jiný Chrome to Phone

Jestliže jste četli náš starší článek o Chrome to Phone, aplikaci, která vám ulehčí komunikaci mezi prohlížečem Chrome v počítači a telefonem, možná jste si tento druh komunikace oblíbili, tak jako já. Nedávno se na Google Play Store objevila aplikace podobná právě Chrome to Phone a jelikož rád komunikuji se svým telefonem z pohodlí svého počítače, respektive svého počítačového prohlížeče, nečekal jsem ani chvíli a jal se aplikaci vyzkoušet. Mé pocity jsou, oproti kolegům z Droid Life, mírně smíšené…

PushBullet rozhodně funguje přesně tak, jak byste čekali, to nepochybně. Nicméně díky tomu, že mám dlouhou zkušenost s Chrome to Phone, můžu porovnávat a to se mi ne vždy líbí. Když budeme počítat s tím nejzákladnějším použitím, tedy s odesíláním právě prohlížených stránek do telefonu a jejich následné otevření, mám výtku jen jednu jedinou, drobnou a jistě brzy vyřešenou. Když odhlédnu od toho faktu, že musíte kliknout dvakrát, namísto jednou, což by bylo v případě považování tohoto za chybu jistě malicherné, vadí mi co se nestane poté, co na odkaz v telefonu ťuknu. Stránka se sice otevře, to ano, ale v notifikační liště zůstane upozornění a musíte ho posunem do boku „vyhodit“. To mi hodně vadí. Také se při doručení obsahu neozve žádný zvuk, což někteří mohou považovat za výhodu, mě to nicméně trošku znervózňuje.

Aplikace PushBullet má ovšem více využití než jen posílání stránek, na kterých jste. Můžete totiž odeslat jakoukoliv internetovou adresu a její název do telefonu, stačí ji do těch správných kolonek napsat. Kromě adresy můžete odeslat také poznámku a to i s nadpisem, dále jakýsi úkolovník s možností odškrtávat v telefonu splněné úkoly a nakonec můžete posílat soubory. Zkusil jsem hned jeden velký, asi půl gigový, a po půlhodině načítání mi to oznámilo, že můžu posílat jen maximálně 5MB. To se bohužel nikde jinde dřív nedozvíte, což považuji za docela vtipné. Nicméně i toto věřím, že se s dalšími verzemi spraví.

K používání PushBullet budete potřebovat, kromě aplikace samotné, které musíte udělit povolení používat váš Gmail účet, přes něž všechny informace potečou, také plugin do prohlížeče Chrome a i jemu musíte udělit povolení používat váš Gmail účet. Pokud budete mít aplikaci na více zařízeních, můžete si vybrat, do kterého chcete informace poslat.

Jelikož velmi často používám Chrome to Phone, nedá mi to, abych si trošku neporovnal tyto dvě zajímavé aplikace. Na PushBullet se mi líbí, že si můžete zvolit na které zařízení chcete informace poslat a vložit jakoukoliv internetovou adresu. Chrome to Phone má ovšem spoustu kladných bodů za možnost kopírovat jakýkoliv text do schránky v telefonu. Odesílání souborů se může hodit, ale stále budu k tomuto spíše používat Dropbox. Poznámky a úkoly jsou pro mě zbytečné, protože na obé používám Google a jeho Disk respektive Úkoly, takže to co zadám v počítači se mi do telefonu dostane automaticky. PushBullet mě irituje tím, že nezavírá upozornění v notifikační liště, když na něj kliknu. A nevydává zvuky…ano, pro mě je jasný vítěz Chrome to Phone i přes pár věcí, které má PushBullet navíc. Nicméně to jistě není ztracený projekt a spousta z vás jej jistě bude používat radši než Chrome to Phone…to je už na každém z vás… Já si ho v telefonu nechám a uvidím kam jeho vývoj bude směřovat.

PushBullet
PushBullet

Zdroj: Droid Life

ZTE V81: když nízká cena podmiňuje kvalitu

Čína se svojí stále rostoucí ekonomikou a počtem obyvatel doslova drtí svět. Tato skutečnost se promítá skoro do všech druhů průmyslu, spotřební elektroniku nevyjímaje. Dva nejdominantnější výrobci právě spotřební elektroniky čínského původu jsou Huawei a ZTE. Dnes se budeme bavit o druhém z nich, jenž přichází s novým tabletem střední třídy.  Pokračování textu ZTE V81: když nízká cena podmiňuje kvalitu