Chcete vědět, jaká éčka jíte? Nainstalujte si NutriAtlas

V dnešní době je těžké najít potravinu, která by nebyla prolezlá éčky. Některá jsou dobrá a v pořádku, jiná jsou mírně škodlivá, další jsou zakázaná a ta nejhorší jsou dokonce karcinogenní. Abyste se ve změti informací, které jsou uvedeny na obalech potravin pod odkazem ‚složení‘, neztratili, existují weby, které vám prozradí, co si pod kterým číslem éčka či názvem přísady máte představit a jak je to s jejich škodlivostí.

Jedním z takových webů je zdravapotravina.cz, kde můžete najít spoustu hodnotných informací o tom, co jíte, a také zde naleznete odkaz na aplikaci pro Android (a iPhone), která vám pomůže při identifikaci přísad do jídla i s celými potravinami. Samozřejmě se tato aplikace stahuje přímo z Google Play.

Celá aplikace je neskutečně ošklivá a působí, jako by byla z minulého století, z dob, kdy chytrým telefonům vládlo HTC a jejich Sense bylo vrcholem grafického umění. I ikona aplikace, jíž je mobilní telefon s nožičkama, ručičkama a taškou, je neskutečně infantilní, naprosto byste podle ní neřekli, co aplikace umí, a rozhodně je tak out jako blikátka na mobil. Nicméně, aspoň je tato aplikace funkční a dělá to, co po ní potřebujete. A cože všechno vám aplikace nabízí?

Na úvodní obrazovce si můžete vybrat, jestli chcete hledat rovnou éčka nebo najít konkrétní potravinu. Můžete si také vytvořit Nákupní lístek nebo si dát vyhledat Recept. Na všechny odkazy, kromě éček, musíte mít registraci na stránkách zdravapotravina.cz a v aplikaci musíte být přihlášeni. V rychlosti odbudu kategorii Recepty, kde jednoduše vyhledáváte recepty podle vámi zvolené vyhledávací fráze. Recepty se hledají na stránkách zdraverecepty.cz a můžete si ty vyvolené přidat do oblíbených nebo přidat recept vlastní. Odbudu také Nákupní lístek, který je jedním slovem strašný. Můžete si vytvářet několik lístků, přejmenovat si je a přidávat a ubírat do nich jednotlivé položky. Způsob, jakým je tato funkce udělaná, je velmi uživatelsky nepřívětivá a takový Tasks vám poslouží mnohem lépe.

Teď se konečně vrhneme na něco smysluplného. Éčka a Potraviny. Potraviny můžete vyhledávat podle názvu nebo čárového kódu. Čárový kód je jasná výhra, protože vám vždy najde opravdu to, co hledáte. Když vám aplikace vyhledá potravinu, vidíte zde fotku produktu, čárový kód a nějaké základní informace. Pokud toho chcete vědět více, stačí kliknout níže na chemievjidle.cz a dostanete se na tyto stránky, přímo na váš vyhledaný produkt. Zde již máte seznam toho, co potravina obsahuje, a rovnou si můžete u některých přísad zjistit nějaké informace o ní. Pokud potravinu nenajdete, třeba po naskenování čárového kódu, můžete ji přidat. S tím ovšem nemám ty nejlepší zkušenosti, protože ani po přidání jsem potravinu po následném naskenování kódu nenašel.

Nyní se vrátíme k základu této aplikace, k éčkům. Éčka můžete hledat podle různých parametrů. Buď přímo zadáte název přísady (v případě, že éčko je skutečně písmeno E s číslem, stačí napsat číslo), případně můžete hledat v seznamu všech éček nebo jen v podskupinách. Také si můžete zvolit Nebezpečná éčka, abyste věděli, čeho se vyvarovat. Poslední položkou je Stupnice škodlivosti, která vám vysvětlí, co odpovídá které známce. Je to jako ve škole, akorát je stupnice od 0 do 7. Po nalezení éčka, které hledáte, se dozvíte hrubý nástin toho, co je tato přísada zač. Podle ohodnocení můžete rychle zjistit, jak moc škodlivé toto éčko je. U každého éčka je ještě možnost dozvědět se více informací na adrese emulgatory.cz, kde se vám dostane kompletního informačního servisu o té které přísadě.

NutriAtlas je nejspíše nejošklivější a nejméně uživatelsky přívětivá aplikace, jakou jsem ve svém telefonu dlouhodobě držel, nicméně pokud chcete rychle zjistit informaci o tom, co se nachází v potravině, kterou držíte zrovna v ruce, může vám být velmi nápomocná.

[app]cz.zdravapotravina.databaze_potravin[/app]

Dotard’s Escape

Nikdo z nás si už nepamatuje, jak dlouho zde Dotard sedí, a už vůbec netušíme, z jakého důvodu se dostal do jednoho z nejnebezpečnějších vězení na světě. Schoulen ve schizofrenním mraku nejistot, nepřítomně hledí do kouta své cely a přemýšlí nad neskutečným útěkem z tohoto páchnoucího žaláře. Pokračování textu Dotard’s Escape

Zombie Driver THD přinese na vaše Tegra zařízení likvidaci zombíků ve velkém

Dneska máme Halloween a jak tento duchařský svátek lépe oslavit než ve společnosti zombíků. Zombie Driver THD je, jak je z názvu patrno, pouze pro Tegra zařízení a najdete ho tedy, kromě Google Play, také na Tegra Zone.

Vašim úkolem nebude nic jednoduššího a přímočarejšího než jezdit s různorodými vehikly světem, který pro vás vývojáři vymysleli a naprogramovali a pod koly drtit kosti a shnilé maso neodbytných zombíků. Kromě vozítek můžete použít na jejich likvidaci také zbraně a to i třeba takové populární jako je kulomet nebo plamenomet. Také Zombíci budou různorodí a setkáte se například s obříky, které není tak jednoduché sejmout. Aby vás to neustálé rozjíždění polorozložených kdysi-lidí nenudilo, občas někde narazíte na přeživší, které můžete zachránit a pokusit se při tom nepřijít k úrazu.

Co vás v tomto Zombie Carmageddonu čeká:

 • epická kampaň s 31 různorodými misemi zahrnující bitky s Bossy, noční mise, speciální vozidla a další…
 • mód Krvavý Závod s 30 unikátními akcemi zahrnující nejlepší arkádový zážitek ze závodu ve třech odlišných závodních typech:
  • Race: klasický závod doplněný o zbraně a hromadu zombíků
  • Eliminator: zlikvidujte co nejvíce aut dříve než vám dojde čas
  • Endurance: ve vašem autě je aktivovaná bomba. Projíždějte checkpointy abyste získali čas navíc
 • přežijte nekonečné vlny zombíků v sedmi masakrózních arénách
 • ovládejte 13 šílených strojů na zabíjení zombíků, včetně školního autobusu, požárního vozu, buldozeru a tanku
 • 9 různých vylepšení, které může přeměnit nevinné Taxi ve Dvoukolák Smrti
 • vozidla můžou mít přidělané zbraně, včetně kuometu, plamenometu, raketometu nebo také dvojtého paprskometu
 • všechny zbraně mají možnost tří vylepšení, každé přichází s unikátními funkcemi
 • dynamický kombo systém s triky jak pomoci v boji proti hordám zombíků
 • PhysX by NVIDIA

Když splníte kampaň s 31 misemi, můžete se vesele pustit do likvidaci dalších hord zombíků v minihrách jako je Krvavý Závod nebo Masakr mód, kde bude vašim úkolem vydržet tak dlouho jak jen to půjde.

Zombie Driver THD mi připomíná Death Rally s tím, že máte částečně otevřený svět, ve kterém se můžete prohánět a drtit pod svými koly hordy zombíků. S tím jsou spojené také zbraně a různá vozítka a také rozličné mise, které můžete plnit. Smůlu mají všichni ti, kteří nemají Tegra zařízení a žádnou THD hru si tedy zahrát nemohou. Cena $6.99 není z nejmenších a je otázka jak dlouho hra vydrží, když splníte celou kampaň a závody ani Masakr mód už vám nebudou dost dobré.
[app]com.exor.ZombieDriver[/app]
Zdroj: Droid Gamers

Google představil Nexus 4, hurikánu navzdory

Včerejší Google Event byl kvůli hurikánu Sandy, který přes noc zvládl napáchat miliardové škody, zrušen, nicméně Google se toho nezalekl a představil trio nových přístrojů, hurikánu navzdory. I když, možná by se spíš slušelo říct duo nových a velmi očekávaných přístrojů a jeden staronový přístroj. Zanechám již hádanek a pojďme na to.

O nejnovějším velkém bráškovi s názvem Nexus 10 jsme vás informovali již ráno. K tomuto tabletu přibyl jeho menší kolega Nexus 7 s 32GB místa a 3G čipem. Konečně, řekl bych. Ale to o čem se spekuluje již mnoho týdnů je nejnovější telefon od tvůrce samotného Androida. Google tentokrát vsadil na firmu LG a společně vyrobili velmi pěkné Android zařízení s názvem Nexus 4. Tedy žádný LG Optimus Nexus, ani LG Nexus a dokonce ani LG Nexus 4, prostě a jednoduše Nexus 4. Už na začátku vám prozradím, že zde nenarazíte na žádnou novinku, se kterou bychom vás již nestihli seznámit v našich minulých spekulativních článcích.

Nexus 4 společně s tabletem Nexus 10 přinášejí Android 4.2, o kterém jsem základní informace přinesl v dnešním ranním článku. Jen v rychlosti shrnu novinky: lišta rychlého nastavení, focení panoramatických 360° snímků, klávesnice na způsob Swype již v základu, vylepšené Google Now.

Co se týče hardwarové stránky, nabízí Nexus 4 velmi dobře vybavený telefon. Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktem 1.5GHz pohání celý přístroj a displej True HD IPS Plus s rozlišením 1280×768 px zobrazuje dokonalé barvy a ostrost. Paměť RAM dosahuje na 2GB a vnitřní paměti budete mít k dispozici 8GB nebo 16GB. Zde je potřeba zdůraznit, že není k dispozici slot na SD karty a proto zakoupit 8GB verzi je na pováženou. Google tímto modelem chce spíše proniknout do podvědomí, že prodává špičkově vybavený přístroj, za necelé tři stovky…dolarů, samozřejmě. Čím ještě Nexus 4 zaujme je bezdrátové nabíjení a nemožnost výměny baterie. To první je rozhodně zajímavá vychytávka, to druhé je zase rozhodně velký problém. Jak pro koho, samozřejmě, ale já bych se s nemožností vyměnit si baterii těžko smiřoval.

Telefon se začne prodávat 13.listopadu v USA, Velké Británii, Kanadě, Německu, Francii, Španělsku a Austrálii přes Google Play. Mimo Google Play se začne ve zbytku světa telefon prodávat na konci listopadu. Cena by měla být $299 za 8GB verzi a $349 za verzi 16GB.

Specifikace:

 • Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor, 1.5GHz Quad-Core Krait
 • Android 4.2, Jelly Bean
 • 3G (WCDMA), HSPA+
 • 4.7 palcový WXGA True HD IPS Plus (1280×768 px)
 • 8GB / 16GB místa
 • 2GB RAM
 • 8.0MP zadní fotoaparát / 1.3MP HD přední fotoaparát
 • 2,100mAh Li-Polymerová baterie (vložená)
 • 133.9 x 68.7 x 9.1mm
 • 139g
 • Bezdrátové nabíjení, NFC

Zdroj: Tisková zpráva (via Android And Me)

Nexus 10 naživo! Vše co jste o tomto tabletu chtěli vědět.

O tom, že hurikán Sandy nás ochudil o Google Event, kde se měl, kromě jiného, objevit také nejnovější počin spolupráce Googlu a Samsungu, tedy tablet Nexus 10, jsme vás informovali již včera. Ještě ten den večer vydal server Engadget článek, ve kterém dává čtenářům vědět, že má k dispozici Nexus 10. My bohužel nemáme to štěstí, že bychom si mohli na toto nejnovější dítko sáhnout dřív než za několik týdnů, takže budeme vycházet z toho, co o něm řekli redaktoři portálu Engadget.

Začneme nejprve s hardwarem, který zaznamenal některé změny oproti původnímu očekávání. Celý tablet Nexus 10 bude pohánět ‚pouze‘ dvoujádrový procesor, a sice 1.7GHz dual-core Exynos 5250, který je založený na architektuře ARM Cortex-A15. Kdyby vás to zajímalo, tak přesně tento procesor pohání i nejnovější Chromebook od Google. Grafické orgie budete moci zažívat díky GPU Mali T604, který, pokud by vás to zajímalo, je také obsažen v nejnovějším Chromebooku. Paměť RAM zůstává dle očekávání 2GB. Procesor, který je v Nexus 10 použit je údajně rychlejší než kterékoliv mobilní čtyřjádro, které je nyní na trhu. To také potvrzují redaktoři z Engadget, kteří prohlašují, že je to jedna z nejdetajlnějších a nejsvižnějších grafik, jakou kdy viděli.

Rozlišení displeje je také stejné jako se předvídalo a sice 2.560×1.600 px, což vychází na něco málo přes 300ppi. Jelikož Nexus 10 bude jistě chtít být zdárným konkurentem Apple iPadu, musím uvést, že jeho Retina má ‚pouze‘ 264ppi. Každopádně, když odhlédneme od rozlišení a jemnosti, displej označený jako ‚True RGB Real Stripe PLS‘ je také jeden z nejlepších co u Engadget viděli. Jednotlivé pixely od sebe prakticky nerozeznáte, pozorovací úhly jsou úžasné a barvy jsou fantasticky živé. Tento dokonalý displej u Nexus 10 je chráněn tvrzeným sklem Gorilla Glass 2.

Přesuneme se k dalším, ne tolik významným, hardwarovým prvkům Nexus 10. Jsou zde dva stereo reproduktory, oba na přední straně, dvojí NFC, 5MP fotoaparát na zadní straně s možností nahrávání videa až 1080p a 1.9MP fotoaparát na přední straně s možností nahrávání videa o rozlišení 720p, Bluetooth 4.0, duální Wi-FI b/g/n (MIMO+HT40) a to vše pohání lithium-polymerová baterie o kapacitě 9.000mAh, která by, dle Googlu, měla vydržet až 9 hodin přehrávání videa a 500 hodin v pohotovosti. Tablet Nexus 10 je lehčí a tenčí než iPad, konkrétně má 8.9mm a váhu 603g, působí kvalitním dojmem i přes svou tenkost a lehkost, ovšem zadní strana je jako magnet na otisky prstů.

Jak se dalo očekávat, softwarová výbava tabletu Nexus 10 je Android ve verzi 4.2, nazvaná Jelly Bean (stále). Tato verze přináší spoustu novinek, jako je panel rychlého spuštění, více Google Now možností, Photo Sphere, widgety na zámku obrazovky (konečně), pro vývojáře je tu možnost přidávat mapy do aplikací optimalizovaných pro tablety, prohlížeč obrázků ve stylu spořiče obrazovky nazvaný Daydream a prohlížeč hudby, který vám rychle najde podobnou hudbu jako právě posloucháte. Vestavěná klávesnice nyní podporuje ježdění po klávesnici ve stylu Swype a oproti Swype má jednu vychytávku navíc a tou je postupné ukazování nabízených slov během toho jak píšete.

Novinkou ve verzi Android 4.2 jsou také uživatelské profily, kdy si můžete pro jedno zařízení nastavit přístup více lidí. Toto se týká pouze tabletů, protože u těch se předpokládá, že jej bude, na rozdíl od telefonů, používat více uživatelů domácnosti. Přepínání je velmi jednoduché, stačí v zámku obrazovky ťuknout na fotku druhého uživatele a okamžitě je načten druhý profil. Toto se bude týkat také aplikací, kdy může mít každý nainstalovány své vlastní a pokud budou mít oba (všichni) uživatelé nainstalovánu například jednu hru, každý bude mít odemčený jiný počet levelů.

Jsme na konci a je tedy potřeba zmínit poslední věc. Cenu. Cena je velmi rozumná, jak to tak již u Google bývá. Nexus 10 bude dostupný ve státech od 13.listopadu a na prodej budou dvě verze – 16GB model a 32 GB model. 16GB verze bude stát $399, zatímco 32GB o stovku víc, tedy $499. U nás se dá očekávat navýšení, tedy nižší verzi bych viděl za takových 11 tisíc a vyšší na cca 14 tisíc.

To je vše, pokud se chcete podívat na krátké videopředstavení v angličtině, můžete zde.

Zdroj: Engadget

Hurikán Sandy zarazil dnešní Google Event

Mysleli jste si, že tornáda řádící na území Spojených států se nás netýkají? Tak to vás bohužel musím nyní vyvést z omylu. Dnes se měl v New Yorku konat Google Event, kde měl být představen nový LG Nexus 4, Android 4.2 a možná i tablet Nexus 10 od Samsungu. Bohužel část New Yorku je evakuována kvůli blížícímu se hurikánu Sandy a s tím souvisí také odložení Google Eventu na blíže neurčené datum.

V mailu, který byl rozeslán zahraničním médiím se píše pouze to, že je tato událost zrušena a všichni budou kontaktováni jakmile se bude vědět něco nového. Jelikož Sandy se nad východním pobřežím udrží cca do pátku, podle předpovědí, nedá se předpokládat, že by byl Event dříve než za týden. Také záleží jaké škody hurikán napáchá a jestli nebude odklad této akce mnohem delší nebo spíše nebude přesunut na jiné místo v Severní Americe.

Jakmile prosákne na veřejnost něco nového, rozhodně vás budeme informovat. Do té doby, pěkně děkujem, Sandy…

Tak ti pěkně děkujem, Sandy, žes nás připravil o Google Event!

Zdroj: Android Police

Tahová strategie Empire vs Orc

Pro tentokrát se zaměříme na hru, která se povaluje na Google Paly zcela zdarma, ale to ji neubírá na působivé atmosféře. Neříkáme, že jde o převratné originální dílo, které vzniklo dlouhodobým vylepšováním, ale i přesto se jedná o zajímavý titul, když přihlédneme k nulové ceně. Ti z vás, kterým se líbí hra King‘s of Bounty nebo Might of Magic, tak si určitě přijdou na své. Pokračování textu Tahová strategie Empire vs Orc

Samsung Galaxy S III povyšuje na 4.1.1. Jelly Bean

Samsung Galaxy S III nikdy nepatřil před uvedením na trh mezi velké konkurenty ostatních modelů, ovšem ihned na to se ukázalo, že zákazníci smýšlejí trochu jinak. Pokud si ještě vzpomínáte na Samsung Galaxy S II, tak ten rovněž nebyl papírově nijak výrazným soupeřem. Jeho hlavním konkurentem se stalo HTC Sensation. Pokračování textu Samsung Galaxy S III povyšuje na 4.1.1. Jelly Bean

Wild Blood pro náročné hráče

Máte pocit, že vám předkládáme pouze slaboduché a přízemní hry, které jsou vesměs k dispozici ve free režimu? Chcete, aby se naše recenze zaměřovali na ty nejlepší skvosty, jež se na světové scéně nacházejí?  Na malou chvíli se pozastavte, jelikož tentokrát vám doporučujeme jeden z nejlepších titulů současnosti. Pokračování textu Wild Blood pro náročné hráče

Můj Vodafone

Jste věrní zákazníci českého operátora Vodafone?  Pokud souhlasně přikyvujete, tak pro vás máme pomůcku, která vám poskytne opravdu rychlý přístup k vašemu účtu, ať už jste kdekoliv. Obdobných aplikace, je umožňují propojení s internetovým účtem je velké množství a důvod? Ulehčují potencionálním klientům správu, administraci a v neposlední řadě i podrobný dohled a kontrolu nad jednotlivými údaji. Pokračování textu Můj Vodafone