Fallout PipClock vám zajistí přežití po nukleárním útoku

Jste příznivci kultovní hry Fallout? Pokud ano, tak zbystřete své smysly, populární PipBoy je v unikátní verzi dostupný i ve verzi pro Android. PipBoy vždy pomáhal najít lokace, sledovat úkoly, zjistit podmínky přežití, spravovat perky a mnoho dalšího. Nejen, že je Android verze téměř do detailu stejná, ale dokonce je i funkční, takže si můžete vyzkoušet, jak se dá přežít v postapokalyptické pustině.

Pokračování textu Fallout PipClock vám zajistí přežití po nukleárním útoku

Televizní zpravodajství o počasí se třese – Android útočí

Jedny z nejsilnějších hurikánů a tornád, které si každoročně vyžádají mnoho obětí, se nacházejí v Japonsku a Americe. Naštěstí se nás tyto přírodní katastrofy příliš netýkají, ale pro jistotu zaklepejme na dřevo. V ostatních případech by nás těšilo, kdybychom s přesností na milimetr, sekundu nebo stupeň věděli, jak doopravdy bude. Zahraniční internetový IT magazín Wired přináší zprávu, že se profesor Mass z university Washington pokouší podmanit počasí. Tedy jen do fáze jeho přesného určení. Co si budeme nalhávat, i v dnešní pokročilé době jsme na změny klimatu krátcí a mnohdy ho nedokážeme ani určit, takže každý nápad navíc je vítán. Dle jeho slov je prý doba, kdy bude počasí předvídatelné se 100% úspěšností, na spadnutí. Dokonce se o to má postarat i obyčejně vzhlížející zařízení jako je smartphon s operačním systémem Android. Takže skončí doba, kdy budeme odkázáni pouze na meteorologické stanice, které skrze média předávají své poznatky a odhady dále. Profesor Mass a jeho výzkumný tým pracuje na prozatím blíže neurčených senzorech, které budou zachytávat změny v podnebí a vyhodnocovat jejich následný průběh. Testovací senzory v několika tisícovkách smartphonů slaví úspěch už dnes, takže jde o velmi blízkou budoucnost. Vše funguje na bázi propojení mezi jednotlivými smartphony s nejbližší meteorologickou stanicí. Operační systém je natolik inteligentní, že dokáže vyhodnocovat jak teplotu vzduchu, vlhkost, tak i sílu větru.

Podmínkou je přítomnost barometru. Jak jistě víte, tak právě ten se nachází jen v omezeném počtu modelů, jako je Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 10, Galaxy Note a Galaxy S3. Právě tento fakt výzkum brzdí, ale s postupem času budou na scéně jen telefony s barometrem, takže vše půjde o dost rychleji. Velkým úspěchem byla předpověď hurikánu Sandy. Profesorova aplikace dokázala informovat tisíce uživatelů s dostatečným předstihem. Pokud disponujete výše uvedeným modelem, stáhněte si aplikaci a podpořte tak vývoj dobré věci, která je ku prospěchu celé společnosti.

[app]ca.cumulonimbus.barometernetwork[/app]

 

zdroj: wired

Vánoční vločky na display – Snow Stars Free

Vánoce už jsou za námi a my jsme si ještě neužili sněhu. Ze všech stran se linula příjemně laděná hudba. Obchodníci měli ještě větší úsměv než kdykoliv předtím a útoky na vaší peněženku byly ještě agresivnější. Zpoza všech rohů vybíhali uspěchaní lidé, kteří hledali originální dárky pro své známé na poslední chvíli. Zastavte se na malou chvíli a zahoďte všechny starosti za hlavu. Nemá to přece cenu. Vánoční svátky by se měly odehrávat v duchu pohodovém už od první adventní neděle. Pokračování textu Vánoční vločky na display – Snow Stars Free

In-počasí (+Widget) je česká aplikace, se kterou získáte přesné informace o počasí u nás

Android markety jsou doslova přeplněny aplikacemi o počasí, jsou zde celosvětové předpovědi i regionální, ale žádná z těchto aplikací nedokáže přesně sdělit přesné počasí v různých koutech České republiky, pouze přibližné. K dispozici je ovšem i aplikace, která získává čerstvé informace z českého meteorologického serveru, takže se lze dozvědět přesné informace o počasí a teplotách u nás a to dokonce s přesností několika desetin stupně.

Pokračování textu In-počasí (+Widget) je česká aplikace, se kterou získáte přesné informace o počasí u nás

The Weather Channel je profesionální meteorologická aplikace

Komu připadají klasické aplikace pro zobrazení počasí příliš jednoduché, tak ten by měl sáhnout po něčem profesionálním. Tato aplikace nabízí profesionální zobrazení meteorologických údajů včetně grafického zobrazení bouřkových mraků, hodinové předpovědi a mnoho dalšího. Podrobné meteorologické zpravodajství se vztahuje na celou Evropu a USA.

Pokračování textu The Weather Channel je profesionální meteorologická aplikace

1Weather umožňuje přepověď počasí s vlastním nastavením designu

Jednoduchá a zároveň velmi stylová aplikace, která zobrazuje aktuální počasí ve vybraných světových lokalitách. Uživatelské prostředí je možné neustále měnit podle potřeb uživatele. Je na výběr nejenom z mnoha motivů, ale i konceptů a nastavení, díky kterým si uživatel sestaví předpověď počasí na míru.

 

Pokračování textu 1Weather umožňuje přepověď počasí s vlastním nastavením designu

Meteor – Nekoukejte na oblohu, mraky máte na ploše

Aplikace s názvem Meteor – CHMI meteoradar, která je na Android Marketu dostupná zdarma, bude zajisté k užitku snad každému. Nebo aspoň každému, kdo chodí ven. Můžete si říct, že svou oblíbenou utilitku pro předpověď počasí již máte, funguje dobře a nemáte tedy důvod  ji čímkoliv nahrazovat. Opak je pravdou.

Pokračování textu Meteor – Nekoukejte na oblohu, mraky máte na ploše