Hry z archivu, díl 6.- Grave Digger

Hledáte hru, která by vám připomněla staré dobré časy a přitom nabídla i něco nového ze současného herního průmyslu? Řekl bych, že se najde jen velmi málo našich čtenářů, kteří by si vzpomněli na oldschoolovky z 80 let. Ano, neděláme si legraci i v těchto předpotopních dobách naši rodiče, možná už dědečkové hráli hry. Tentokrát se v našem seriálu uchytila příjemná předělávka jedné starší arkádové pecky. V letech minulých byla dostupná prostřednictvím  automatů nebo přes první herní konzole. Dost bylo řečí, přejděme k samotné recenzi. Grave Digger, tak se přesně jmenuje tato ambiciózní hra, která si na nic nehraje. Jde o klasickou arkádovku, kde je hlavním hrdinou hrobník. Temná atmosféra je tak zajištěna. Vývojáři z FightingFish Games vsadili na starou klasiku a vdechli jí originální atmosféru. Celou hrou vás bude doprovázet strach o vlastní přežití. Nikdo neví jak, nikdo neví proč. Hrobník se náhle ocitnul v té nejděsivější noční můře. Jako by samo peklo usilovalo o jeho holý život.

Nenechte ho v tom samotného a pomozte mu se odtamtud co nejrychleji dostat. Hra předkládá neuvěřitelné množství úrovní, které jsou rozprostřené do 5 typově odlišných světů. Každý z nich si však ponechává ponurou atmosféru. Grafické zpracování a hudební doprovod umocňují pocit, že se nenacházíte v třešňovém sadu. O život vám budou usilovat nejrůznější monstra a příšery. Nečekejte, že váš útěk z pekel horoucích bude snadný. Jako správný hrobník jste vyzbrojen pouze lopatou, a jelikož nejste žádný vrah, tak se s ní nebudete moci ani ohnat. Možná si teď říkáte, jak se tedy bude váš hrdina bránit? Velice originálním způsobem. V případě, že se ocitnete tváří v tvář příšeře ze záhrobí, musíte rychle vykopat díru, do které na chvíli spadne, a vy přes ni můžete přejít, takže všechny nepřátele necháváte zkrátka za sebou.

Po několika vteřinách z díry vylezou a ihned se vydají po vaší pachové stopě. Během několika málo okamžiků jich tedy máte za sebou slušnou porci. Vy se jen pokuste najít pět klíčů, které vám otevřou dveře do dalšího kola. Ovládání je velmi jednoduché a nepředstavuje žádné větší obtíže. Vpravo jsou šipky pro pohyb a vlevo kopete provizorní hroby. Hra se nachází na Google Play v placeném sektoru za 23 korun, ale můžete vyzkoušet i několik levelů zcela zdarma. I přes to, že nejde o hit světového formátu, obdobných arkádových her s originálním nápadem, leč převzatým, je na scéně opravdu málo. Z tohoto důvodu jsme přesvědčeni, že se vám bude líbit.

[app]halloween.loopController.free[/app]

Real Racing 3 – chce to silný stroj, trpělivost (č)i peníze

Ukázky z nejnovější hry Real Racing 3 se na internetu objevily již před pár týdny a bylo jasné, že bude o co stát. Nyní je tato graficky nadupaná arkáda dostupná na Google Play za oblíbenou cenu ‚Zdarma‘, ovšem je samozřejmě plná mikrotransakcí. Jak tedy nakonec vypadá dlouho očekávaný závodní titul z produkce EA Games? Pokračování textu Real Racing 3 – chce to silný stroj, trpělivost (č)i peníze

Super Sync Sports! – Google ukazuje sílu Chrome zábavným způsobem

Google často a rád ukazuje sílu jeho zbraní, tedy programů a aplikací, nějakým netradičním a neokoukaným způsobem. Dnes si pro nás připravil ukázku ovládání hry spuštěné v Chrome v počítači přes Chrome v mobilu. Vše to jede jen na HTML5 a je to překvapivě svižné. Pokračování textu Super Sync Sports! – Google ukazuje sílu Chrome zábavným způsobem

Vývojář Falcon Pro obnovil tokeny, aby jeho program mohlo využívat více lidí

O zvýšení ceny Twitter klienta Falcon Pro, jsme vás informovali včera a bylo to z důvodu dosažení limitu daného samotným Twitterem. Vývojář se rozhodl, že s novou verzí restartuje všechny použité Tokeny, čímž získá ‚nových‘ 100.000 kusů. Uživatelé používající tento program se budou muset pouze znovu přihlásit, což je sice otravné, ale nezbytné pro uvolnění Tokenů, které se již nepoužívají. Pokračování textu Vývojář Falcon Pro obnovil tokeny, aby jeho program mohlo využívat více lidí

ZTE Grand Memo nemá Snapdragon 800 ani 2GB RAM!

Jestliže jste četli náš včerejší článek na téma jednoho z největších telefonů, který zasáhl tuto planetu, s obřím 5.7″ velkým displejem, superrychlým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 a dostatečně velkým množstvím RAM v podobě 2GB, možná vás bude zajímat informace, že je všechno trošku jinak. Pokračování textu ZTE Grand Memo nemá Snapdragon 800 ani 2GB RAM!

Google rozesílá do zařízení novou aplikaci a spouští přihlášení pomocí Google+

Možná jste si všimli, že vám v seznamu aplikací přibyla jedna zelená, s písmenem ‚g‘. Nemusíte se bát, že by se vám do přístroje dostal nějaký nebezpečný virus. Tuto, poměrně zbytečnou, aplikaci rozesílá sám Google, bez zásahu uživatel, a do zařízení se vám dostane automaticky.
Pokračování textu Google rozesílá do zařízení novou aplikaci a spouští přihlášení pomocí Google+

Twitter klient Falcon Pro zvýšil cenu na $132, aby odradil zájemce o nákup

Twitter před nějakou dobou zavedl systém takzvaných Tokenů. Představte si to třeba jako ‚žetony‘. Každá aplikace, a to jak pro Android, tak pro jakýkoliv jiný operační systém včetně iOS či Windows, získá pro začátek 100.000 Tokenů, což v podstatě znamená možnost přihlášení 100.000 uživatelů. Když vezmete v potaz kolik má Twitter aktivních účtů (na konci loňského roku to bylo 200 milionů), je 100.000 žalostně málo. V případě, že se ‚rada‘ okolo Twitteru rozhodne, že je aplikace v něčem výjimečná, může aplikaci poskytnout další množství Tokenů. To se ovšem aplikaci Falcon Pro, jednomu z nejlepších Twitter klientů pro Android, nepodařilo.

Zástupci Twitteru oznámili, že aplikace nenabízí nic navíc, co by neuměla jejich oficiální aplikace, a proto žádné další Tokeny nezíská. Spousta jiných vývojářů se v tomto případě rozhodne, že změní jméno, čímž pádem získá dalších 100.000 Tokenů, a vstoupí znovu na Google Play, kde svoji aplikaci nabízí od píky.

Vývojář stojící za Falcon Pro, Joaquim Vergès, se ovšem rozhodl tento krok nepodniknout, protože je pro něj tato aplikace pouze vedlejší projekt a navíc chce zajistit uživatelům, kteří si aplikaci již pořídili, dostupné další aktualizace, protože hodlá na vývoji dále pokračovat. Na Google Play vydal také internetovou adresu na petici, kterou žádá uživatele, aby podepsali a donutili tak Twitter poskytnout Falcon Pro další Tokeny. Zároveň nabádá uživatele, kteří aplikaci vyzkoušeli, ale nepoužívají ji, aby u svého Twitter účtu uvolnili tuto aplikaci a tím ‚vrátili‘ Token, který bude poté dostupný dalším lidem.

Falcon Pro je skutečně jedna z nejlepších aplikací pro správu Twitter účtu, které se na Google Play objevila a byla by škoda, kdyby limit 100.000 uživatelů zabránil v dalším rozšíření.

Zdroj: Phone Arena

Hry z archivu, díl 5. – Welcome to Hell

Zombie her se na scéně nachází jako hub po dešti. Některé se snaží být cool, ty další se raději vydávají po cestě komediálního konceptu. Jako by se naprosto zapomnělo na skalní fanoušky neznámého viru měnící mrtvé v nemrtvé. Když jsem tenkrát poprvé viděl zombie film, mám takový pocit, že šlo o Úsvit mrtvých, propadl jsem touze vidět další díly. Pokračování textu Hry z archivu, díl 5. – Welcome to Hell

[MWC 2013] Samsung představil multimediální domácí centrum Home Sync s Androidem 4.1

Android je všestranně použitelným systémem, jenž se rozšiřuje bleskovou rychlostí. Mezi jeho působiště patří i domácí multimediální centra, která například z vaší obyčejné televize udělají nefalšovanou smart TV se vším všudy. S takovým řešením nyní přišel i Samsung.  Pokračování textu [MWC 2013] Samsung představil multimediální domácí centrum Home Sync s Androidem 4.1

[MWC 2013] Acer Smart Smart Display DA220HQL: All-In-One počítač s Androidem

Android je v dnešní době rozšířený v nespočtu zařízení. Najdeme ho nejen v tabletech a smartphonech, expanduje také do televizí a v poslední době není výjimkou se s ním setkat v nejrůznějších domácích spotřebičích. Místo, kde se s ním ale málo kdy střetneme, jsou počítače. Acer představil na MWC 2012 svůj první All-in-one počítač se systémem Android.  Pokračování textu [MWC 2013] Acer Smart Smart Display DA220HQL: All-In-One počítač s Androidem