Aplikace DJay pro profesionální mix hudby

Propadli jste líbivým tónům linoucím se z vašeho područí? Mixování hudby je velkým koníčkem pro miliony nadšenců, kteří se ať už v profesionálním nebo domácím prostředí oddávají nejrůznějším hudebním stylům. Určitě si mnozí z vás vzpomenou na časy, kdy bylo pro mixování hudby nutné zakupovat mixážní pulty a další zařízení. Doba pokročila a společně s ní i technika a možnosti mixování. Aplikace DJay je asi nejpopulárnější hudební aplikací pro iOS, která si v letech 2011 odnesla prestižní cenu Apple Design Award a aplikaci roku ve více jak 100 zemí světa. Stala se natolik populární, že Apple na svých zařízeních demonstruje, co všechno je možné na jejich operačním systému dokázat. A teď to nejdůležitější – aplikace DJay se nyní objevila i na Google Play pro operační systém Android.

Společnost Algoriddim započala svůj vývoj pro operační systém Android už s příchodem operační verze 4.0 Ice Cream Sandwich. Google však nebyl úplně nejdostupnější platformou pro vývoj. Naprogramování této aplikace zde bylo mnohem náročnější. Vývojáři navíc museli zkoušet kompatibilitu ne velkém množství modelů s různou velikostí displeje. Právě z těchto důvodů si fanoušci operačního systému Android museli počkat. Vše se změnilo s příchodem verze operačního systému 4.4 KitKat a Androidu 5.0.

Aplikace DJay je úchvatná nejen svým příjemným uživatelským prostředím, ale i originálními funkcemi. Nabízí například integraci se Spotify, díky čemuž můžete mixovat hudbu přímo ve spuštěné aplikaci. Podporovaná je taktéž naprostá většina hudebních formátů a nezapomíná se ani na pokročilé funkce jako je automix, efekty a spousta doprovodných nástrojů, které slouží k ovládání tempa, nastavení filtrů, ekvalizéru a mnoho dalšího.

Aplikace není zdarma, ale na druhou stranu nestojí mnoho. Pořídit si ji můžete za necelou stokorunu. Když přihlédneme k profesionalitě a využití aplikace, jde o nezanedbatelnou investici.

[appbox googleplay com.algoriddim.djay]

Microsoft Office v plné podobě již brzy

Moderní doba se neustále posouvá vpřed. Důkazem našeho tvrzení je i stále častější integrace nejrůznějších služeb a programu na scénu operačního systému Android. Fanouškové nyní očekávají příchod oblíbeného kancelářského softu Microsoft Office. Plnohodnotná dotyková verze tohoto kancelářského balíku se má na operačním systému Android objevit začátkem listopadu.

Informace je od věrohodného zdroje Mary Jo Foley, která je ve světě technologií již proslulá a její předzvěsti se v drtivé většině vyplňují. Microsoft má v obchodě Google Play již mobilní verzi Office, ovšem když tuto verzi porovnáte s klasickou desktopovou, ihned pocítíte obrovské ořezání. To se má s příchodem listopadu změnit a na scéně se má objevit plnohodnotná dotyková verze se vším, co znáte z tradiční desktopové verze. Aktuální verze navíc nemá ani možnost práce bez internetového připojení, což je další velké minus.

File photo of Microsoft Office logo on display at a Microsoft retail store in San Diego

Tento rok byla plná verze kancelářského balíku uvolněna pro iPad, takže bylo jen otázkou času, kdy se aplikace objeví i na Google Play. Taktéž se dá předpokládat, že model bude podobný. Microsoft Office je na iPadu ke stažení naprosto zdarma, ovšem na vytváření dokumentů je potřeba si připlatit za služby Office 365. Na operačním systému to Office nebude mít vůbec lehké, jelikož Google Play obsahuje celou řadu konkurenčních aplikací podobného ražení. Asi nejoblíbenějším office balíkem je WPS Office, který je na Google Play úplně zdarma.

Zdroj: androidcentral.com

Na Google Play se objevila aplikace Google Fit

Společnost Apple před nějakou dobou představila zcela novou aplikaci, která uživatele informuje o jejich aktuálním zdraví. Apple HealthKit se tak stal průkopníkem a až do těchto chvil i prvotinou v oblasti kontroly zdraví. Výrobce tuto aplikaci nabízel v zakoupených zařízeních. To by nebyl Google, aby na tuto výzvu neodpověděl a už nyní přichází se svou vlastní verzí HealthKit aplikace. Společnost Google ji nazvala Google Fit a aktuálně je již v plné podobě přístupná na Google Play.

google-fit

Aplikace ve své podstatě sdružuje veškeré informace z ostatních fitnes aplikací, které si do zařízení nainstalujete a mají podporu Google Fit. Aplikace tedy nepracuje s výpočty vlastního sledování, ale vyhodnocuje informace ze všech dostupných aplikací ve vašem telefonu s podporou Google Fit. Kompatibilitu naleznete například u hodinek Android Wear, takže údaje naleznete i na jejich displeji. Aplikace je na Google Play zcela zdarma a kontrola informací je možná jak z telefonu a tabletu, tak i desktopových počítačů.

[appbox googleplay com.google.android.apps.fitness]