Thomas Was Alone – hra, která se pokouší prorazit již po druhé

Není tomu tak dávno, kdy netradiční indie hra Thomas was Alone vstoupila na scénu obchodního portálu Google Play. Zasvěcení hráči však moc dobře vědí, že nejde o žádnou převratnou novinku, nýbrž druhý pokus herního studia Bossa Studios LTD. Před několika lety se tento počin představil v celé své kráse ve flash verzi, ovšem o žádný kasovní trhák se nejednalo a takřka nikde o této hře nebyla jediná zmínka. Vývojáři jsou o nedoceněném potenciálu doslova přesvědčeni a nechtějí se svého titulu jen tak vzdát.

Právě z těchto důvodů se po několika letech vracejí za své stoly a celou hru se pokusili vylepšit tak, aby mnohem lépe zapadla do dnešní doby a splnila nároky dnešních hráčů. O tom, jestli se jim to nakonec povedlo, se vám pokusíme říci v tomto článku.

Screenshot_2014-10-07-21-12-011

Hned na začátku musíme podotknout, že hra oplývá velmi podařeným soundtrackem. Jak pak by ne, když se na něm podílel mladý britský hudebník David Housden a vdechl tak Thomasovi nezaměnitelnou atmosféru. Tento krok musíme vývojářům pochválit, jelikož se postarali o jedinečný hudební doprovod, který nemá na indie scéně obdoby. Otázkou však zůstává, jestli nám hra Thomas Was Alone dokáže poskytnout stejné nadšení i co se týče hratelnosti a herního zpracování.

Hra neoplývá tuctovou grafikou, která by jednoduše neurazila, jako hráč se musíte připravit na minimalistické grafické zpracování, netradiční vizualizaci a celkově smíšené pocity. Na druhou stranu čím více retro, tím více popularity hry získávají, určitě tomu nebude ani v tomto případě jinak. Hra má na svůj styl podání slušně zpracované stíny i podání barev, z tohoto pohledu se jí nedá takřka nic vytknout.

Zaměřme se tedy na ovládání a pokusme se odhalit některé z nedostatků zde. Hra nabízí celkem dva typy ovladačů a oba dva se stávají nesmazatelným otiskem neprofesionality. První z ovladačů je velmi drobný, takže se manipulace s ním dá přirovnat ke zběsilé chirurgické práci. V momentech, kdy je zapotřebí přesnost, se zkrátka dočkáte jen zbytečných přehmatů a omylů. Pokud se domníváte, že vás druhý z ovladačů zachrání, rychle na to zapomeňte, je totiž ještě mnohem horší, ale vyzkoušejte si sami.

Ono by se to nakonec dalo spolknout i bez zapití, ovšem při ceně 139 korun, za kterou se hra prodává, jde o nestravitelné sousto a my zkrátka nemůžeme jinak, než vztyčit varovný prst. Jinak jde o celkem zdařilé a na poli indie her originální dílo a byla by škoda, kdyby jen trochu pomatené ovládání odsunulo tento počin na druhou kolej.

[appbox googleplay com.bossastudios.twadroid]

Humble Mobile Bundle 9 – další balík her k dispozici

Ještě se vám ani nestačily zahojit puchýře na palcích od hraní všech těch kvalitních kousků z minulého Humble Mobile Bundle 8 respektive Humble Bundle: PC & Android 11 a už je tu balík nový, přetékající kvalitními tituly a jednou hrou úplně zdarma.

Pokračování textu Humble Mobile Bundle 9 – další balík her k dispozici

Je zde nová herní pecka Future Factory od česko-slovenského herního studia

Pro všechny skalní fanoušky Karla Čapka máme skvělou zprávu v podobě nového herního titulu nesoucího název Future Factory. Pevně věříme, že se v dnešní předigitalizované době na našeho slavného spisovatele ještě rozpomenete. Česko-slovenské herní studio Fun 2 Ronots Ltd. nezapomíná a na jeho počest přináší Future factory. Ale o čem to celé vlastně je?

keyart-trans-update

Ve své podstatě jde o kombinaci klasické akční hry se sci-fi prvky. Studio na této hře pracovalo celkem dva dlouhé roky, což už samo o sobě napovídá, že nepůjde o nezdařilé dílo. Někdo si dal záležet, na veřejnost se ale dostane až na konci tohoto roku, tak doufáme, že jsme vás moc nenavnadili, jelikož na konci tohoto článku není odkaz na Google Play, ale jen na oficiální stránky vývojářů.

Ocitnete se v roli pilota havarované parokoptéry, který se tak nevlastní vinou dostane do prostředí záhadné továrny. Všechna místa v této hře jsou inspirována právě díly Karla Čapka. O tom, že tento počin není jen tak nějakou slaboduchou snahou o vytáhnutí peněz z kapes hráčů, svědčí fakt, že se titul Future Factory dostal do top třiceti nominovaných projektů na celoevropské úrovni pod hlavičkou Indie Prize Award.

Herní koncept, který se točí kolem likvidace robotů, je různorodý, a to díky automatickému generování jednotlivých herních prvků. Každý level se tak stává unikátní záležitostí v neméně zajímavém prostředí. Hromada nástrah, několik desítek nepřátel a umělá inteligence protivníků se postarají o jedinečný zážitek. Tato hra se podle výrobců nestane tuctovou až rutinní záležitostí. Dokonce i po několika hodinách hraní bude stále co objevovat.

Hlavním cílem studia bylo přinést na platformy operačního systému Android akční hru s konzolovou grafikou. Hra se objevila i na portále Startovač, kde si dala za úkol vysbírat celkem 90 000 Kč. Při psaní článku se aktuální stav pohyboval na 41 %, což dělá nějakých 36 865 Kč. Projekt tak může podpořit kdokoliv z vás, a to částkou od 89 Kč do 11 999 Kč. Máte ještě něco málo přes 12 dní. Autoři nadále informovali, že hra bude k dispozici nejdříve na Windows Phone a vzápětí se dostane i na náš oblíbený Android.

Zdroj – Youtube, Spravovač, Fun 2 Robots

Duet prověří vaše reflexy

Říkáte, že se herní trh na platformě Android začíná přeplňovat a nedokáže už pomalu ničím překvapit? Je pravdou, že ve free oblasti je těžké nalézt herní počin, který vás doslova chytne a stane se na několik týdnů návykovou záležitostí. Určitě to není nemožné, podívejme se na pařbu Duet, jejíž originalita překvapila již 10 tisíc hráčů.

duet-5

Duet je přesně tou hrou, která vás za žádných okolností nenechá vychladnout. Vaše reflexy a především trpělivost budou hlavními pomocníky při zdolávání jednotlivých levelů. Pokud patříte mezi choleričtější uživatele, raději se této hře vyhněte obloukem, nový přístroj si totiž nezaslouží let proti nejbližší stěně.

Největším plusem celé hry je velmi snadné ovládání. Vstup do světa zábavy vám zajistí dva nejšikovnější prsty a rychlé reflexy, které se postarají o změnu směru otáčení dvou kuliček potulujících se po displeji. Kuličky se otáčejí kolem své osy, vaším úkolem je vyhnout se překážkám tak, aby se ani jedna ze dvou kuliček ničeho nedotkla. Každým levelem nabírá hra neuvěřitelné tempo a také obtížnost. Zvládnout pokročilejší úrovně na jeden pokus je nemožné a spíše by šlo o neuvěřitelnou náhodu, proto je zapotřebí trpělivosti.

Hra je v některých momentech celkem frustrující. Celé kolo se snažíte a na samém závěru se jen lehce otřete o poslední překážku. Nedá se nic dělat, celé kolo je zapotřebí dělat od začátku. Po grafické stránce nehledejte žádný výrazný titul, jde o naprosto jednoduché ztvárnění hry zdokonalující reflexy a trpělivost majitele.

Hra nabízí příběhové dobrodružství rozdělené do 8 úrovní. Každá z těchto úrovní se navíc skládá z několika dalších levelů pojmenovaných podle lidských vlastností. V průběhu hraní vás budou provázet zajímavé výroky týkající se těchto vlastností. Vývojáři do svého konceptu zasadili příjemnou relaxační hudbu jako kompenzaci za frustrující herní tématiku. Hra se nachází na Google Play zcela zdarma.

[appbox googleplay com.kumobius.android.duet]

Humble Mobile Bundle 6 – šest her čistě pro Android za libovolnou cenu

Humble Bundle je, jak již jistě víte, balík her za prakticky libovolnou cenu, která se rozdělí podle vašeho přání mezi vývojáře, charitu a další Humble Bundle počiny. Tentokrát jde o čistě Android balík šesti her, které v tuto chvíli můžete mít již za něco málo pod sto korun. Pokračování textu Humble Mobile Bundle 6 – šest her čistě pro Android za libovolnou cenu

Další díl Roviovské telenovely s názvem Angry Birds Stella na vašich obrazovkách již 4. září

Jestliže stále nemáte dost šílenství kolem naštvaných ptáků, určitě vás potěší informace, že než přijdou na řadu Angry Birds Transformers, kteří se mají na displeje našich zařízení dostat až příští rok, dočkáte se ještě jednoho dílu s názvem Angry Birds Stella.

Pokračování textu Další díl Roviovské telenovely s názvem Angry Birds Stella na vašich obrazovkách již 4. září

Humble Bundle pro PC a Android obsahuje další 3 hry

Stejně jako je tomu pokaždé, do Humble Bundle balíku her za libovolnou cenu byly přidány další tři kousky. Pro jejich získání je potřeba zakoupit celý balík za cenu vyšší, než je průměr. Pokud jste tak již udělali, máte automaticky všechny tři hry ve vašem seznamu připravené k instalaci.

Pokračování textu Humble Bundle pro PC a Android obsahuje další 3 hry

Humble Bundle: PC a Android 10 – 7+ her (nejen) na Android za libovolnou cenu podesáté

Humble Bundle opět otevřel své All-inclusive tržiště, ze kterého si momentálně můžete odnést až 7 her. Dnes máme k dispozici spoustu žánrů a samé kvalitní tituly. Těšte se na Fieldrunners 2, Breach & Clear či Metal Slug 3.

Pokračování textu Humble Bundle: PC a Android 10 – 7+ her (nejen) na Android za libovolnou cenu podesáté