Máte rozpálené zařízení? Zchlaďte jej aplikací Coolify

V obchodě Play se ve free vodách občas objeví zajímavé aplikace. Jednou z nich je bezesporu i Coolify, která má za úkol co nejefektivněji a nejrychleji zchladit vaše přehřáté zařízení. Funguje jak pro smartphony, tak i tablety zároveň. Majitelé této aplikace si pochvalují jednoduché administrátorské rozhraní a snadné počáteční nastavení. Celý úkon vám zabere jen několik málo minut vašeho času a následně se vám vylepší výkon při používání, jelikož aplikace velmi citlivě ochlazuje zařízení a tím ho samozřejmě zrychluje.

Aplikace Coolify je v obchodě Play k dispozici zdarma, možná i proto vás mile překvapí celkem pěkné prostředí, které se ve free vodách příliš často nevidí. Největší výhodou celé aplikace, kromě ochlazování přístroje, je fakt, že po prvním spuštění a krátkém nastavení ji už potřebovat nebudete, o vše ostatní se postará sama. Coolify pracuje na pozadí bez jakéhokoliv náznaku přítomnosti. Nevyskakují žádná upozornění, reklamy nebo zvukové signály.

coolify-1coolify-2

Aplikace je kompatibilní se všemi zařízeními, která mají zpřístupněné práva ROOT. Ostatní zařízení nemohou zajistit plnou funkčnost a v drtivé většině případů je chod aplikace omezený, ale i přes to bude fungovat. Aplikace Coolify je zaměřená na náročnější klientelu s ohledem na údržbu a chod svého telefonu. Hlavní předností je intuitivní a přehledné prostředí. Dominantní informací aplikace je teplota zařízení, která se objevuje na hlavní stránce. Aplikaci si můžete přizpůsobit i barevně, to však není až tak důležité, když se s aplikací takřka nesetkáte.

Teplotu zařízení si můžete nechat zobrazovat i v notifikační liště jako informaci pro zajímavost. Aplikace uskladňuje veškeré záznamy o své činnosti, můžete si tak prohlédnout, kdy bylo zapotřebí ochlazovat. Coolify je zcela zdarma, takže ji můžete nezávazně vyzkoušet.

[appbox googleplay com.onexuan.coolify]

360 Clean Droid: pravidelné čištění telefonu je nezbytné

Někdo by si mohl myslet, že stahování videí, hudby, aplikací a dalších doplňků s sebou nepřináší žádná větší rizika. Ano, všudypřítomný strašák v podobě virů a havěti je jednou stránkou celé věci, ne však jedinou. Pokud máme málo místa, jednoduše něco přesuneme do koše a tím je to celé uzavřené, jako dočtená kniha.

Představte si celou situaci v odpadkovém koši. Neustále házíte, a když je plný, vynesete jej. Ovšem zápach z odpadkového koše přetrvává a je zapotřebí ho umýt. Naprosto stejným způsobem funguje i zodpovědná péče o váš telefon. Stahování dat z internetu s sebou přináší riziko ukládání zbytečných souborů, které po nějakém čase váš operační systém, a společně s ním i výkon, zpomalí. Nepomůže ani odstranění či odinstalování. V takovém případě je nutné přistoupit k razantnějšímu opatření, které nabízí například aplikace 360 Clean Droid, která je asi největším konkurentem aplikace stejného ražení Clean Master.

com.qihoo.cleandroid-1                     f-4175-a837951a23                    Screenshot_2014-05-10-21-17-14

Aplikace je téměř totožná s výše uvedeným Clean Masterem, jako bonus svým majitelům nabízí i celkem slušný design. Aplikace dokáže poměrně efektivně vymazat nepotřebné soubory, navíc vám pomůže pročistit RAM a vymaže záznamy hovorů i SMS zpráv. V neposlední řadě nezapomíná ani na vymazání prohlížení internetových stránek. V případě, že se vám spouští zbytečné, až nežádoucí aplikace, Droid vám s tím pomůže. Největším plusem této aplikace je její cenová dostupnost, jelikož se na Google Play nachází zcela zdarma.

[appbox googleplay com.qihoo.cleandroid]

 

Aplikace Tapet na automatické generování pozadí

Používání chytrých telefonů je v základním nastavení od výrobce velmi nesympatické a dalo by se říci dosti neútulné. Atmosféru si tak uživatelé vytvářejí malými pomocníky, kterým se říká aplikace.

Jednou z takových důležitých oblastí je i pozadí displeje telefonu. V obchodě Google Play se jich nachází celá řada, možná desetitisíce, ovšem aplikace Tapet je unikátní ve svém automatickém generování. Můžete si tak v pravidelných intervalech změnit celou podobu svého telefonu, aniž byste cokoliv udělali. Název aplikace samozřejmě vychází ze slova tapeta a na scénu přichází s možnostmi, které se dají nalézt i u obdobně laděných aplikací. Nastavení pravidelných intervalů obměny pozadí je hlavní doménou. V čem se však od své konkurence odlišuje?

tapet2

Na rozdíl od ostatních aplikací na pravidelnou změnu pozadí se zde nesetkáte s možností vlastního nastavení obrázků z alba nebo internetových zdrojů. Tapety se generují naprosto náhodně podle složitého matematického výpočtu a náhodných prvků. Následně se dočkáte podobných tapet, jaké můžete znát ze zařízení Nexus 5. Získáte tak zcela náhodné pozadí s odlišnou barvou a geometrickým tvarem. Tento záhadný algoritmus poskytuje aplikaci Tapet zcela nekonečné možnosti. Tím majitelé získávají 100% jistotu, že jejich pozadí je naprosto unikátní.

Interval změny si můžete nastavit na několik málo minut nebo i jeden týden. Používání aplikace je nenáročné, takže se neobávejte žádných přehnaných nároků. Aplikace se probouzí vždy na zlomek vteřiny, aby vygenerovala pozadí a následně se zase uloží ke spánku. Nakonec se můžete na celou automatiku vykašlat a pozadí si volit manuálně podle aktuálního rozmaru.

[appbox googleplay com.sharpregion.tapet]

Zdroj: phoneArena

Slyde pro rychlejší spouštění oblíbených aplikací

Na trhu s operačním systémem Android se nachází obrovské množství aplikací. Běžný uživatel jich používá jen hrstku. Některé z nich téměř denně, ať už jde o aplikace spojené se sociálními sítěmi nebo mailem, a pak je tu celá řada aplikací, které se využívají spíše sporadicky. Nyní k vám přicházíme s nabídkou, jak si své aplikace jednoduše a rychle aktivovat. Pokračování textu Slyde pro rychlejší spouštění oblíbených aplikací

Nova Launcher se ve verzi Beta přibližuje Google Experience Launcheru

S příchodem Androidu 4.4, s kódovým označením KitKat, se mezi uživatele dostal také Google Experience Launcher (GEL). Tento launcher nabízí kromě jiného průhlednou spodní i horní lištu, což umocňuje pocit z velikosti displeje a hlavně je pryč ona roztříštěnost. Nova Launcher samozřejmě nechce své fanoušky o tyto a jiné vychytávky ochudit, a tak vylepšuje, vylepšuje a vylepšuje. Pokračování textu Nova Launcher se ve verzi Beta přibližuje Google Experience Launcheru

Scatter – pohodlná synchronizace dat mezi zařízeními

Synchronizace dat je v dnešní době téměř samozřejmostí, bez které se neobejde žádné mobilní zařízení. Ve své podstatě jde o základní funkci, jež nám poskytuje pohodlné přenesení uživatelských dat do jiného zařízení. Na druhé straně se zde nacházejí i taková data, která mají jednorázové využití, jako jsou dokumenty, fotky, videa nebo přílohy z videí. Taková data se dají mezi zařízeními synchronizovat pomocí aplikací, jako jsou Dropbox, Box nebo námi recenzovaný Scatter.

Scatter je šikovná aplikace umožňující synchronizaci mezi zařízeními v lokální Wi-Fi síti. Stačí jen velmi krátká chvíle a všechny vaše požadované soubory k přesunu jsou připravené k použití, a to i v offline režimu, kde nemáte možnost připojení k domácí síti. Tato aplikace je určena především pro podnikatele a lidi pracující v kanceláři. Tímto způsobem mohou mít synchronizovanou veškerou svou práci. Náhle někdo zavolá a vy musíte urychleně do terénu. Naštěstí máte Scatter a vaše práce putuje společně s vámi, a to ihned.

O bezpečnost synchronizace se stará šifrovaný přenos dat, který velmi jednoduchým způsobem zabraňuje přístupu jakýmkoliv osobám k datům, které si v aktuálním čase synchronizujete. Tato data si můžete uložit do několika složek, a to dle individuálního zařazení. Soubor si můžete uložit na jakékoliv místo a rovněž jej i odstranit nebo mu udělit zvláštní prioritu. Jakmile budete synchronizovat položky do 10 MB, jde všechno automaticky. Při překročení velkosti dat se vše odehrává manuálně. K uložení máte úctyhodný prostor o velikosti 2,2 GB, který je rozšiřitelný na větší kapacitu. Aplikace Scatter umožňuje automatické ukládání snímků, a dokonce i videí z fotoaparátu. Stejným způsobem reaguje i na stáhnuté soubory a schránku se zkopírovaným textem. Tu určitě ocení i standardní uživatelé. Samozřejmě můžete tuto funkci v nastavení vypnout.

Scatter je aplikací zcela bezplatnou. Podporuje jak operační systém Android, tak i Windows, takže vaší synchronizaci nic nebrání. Scatter je velmi podobný DropBoxu.

[app]com.appfour.scatter[/app]

Zipme: konečně rychlá a jednoduchá záloha

Na zálohu dat se v Google Play nachází velké množství aplikací. Některé jsou dokonce v placeném režimu a nabízejí svým uživatelům maximální přehlednost a rychlost v ovládání jednotlivých funkcí. My jsme se však zaměřili na bezplatný sektor, který je nakonec pro uživatele o mnoho atraktivnější. Proto si představíme zbrusu novou aplikaci Zipme, která nás nadchla především svou jednoduchostí. V tomto virtuálním prostoru se tak orientuje i méně zdatný uživatel – laik. Ihned po přihlášení se vás aplikace zeptá, jaké soubory chcete zálohovat. Vybrat si můžete hned z několika variant. Zálohovat lze jak aplikace společně s jejich daty, tak i systémová data, což jsou například widgety, Bluetooth, WiFi, SMS zprávy, ale rovněž třeba nastavení jazyka nebo statistiky přenosových dat. To není vše.

Aplikace na Android Zipme


Zálohovat můžete i systémové soubory typu Build.prop, hosts, init.d nebo BusyBox, boot animace a fonty. Zazipovat lze i jakýkoliv soubor nebo složka. Jak vidíte, tak aplikace Zipme na nic nezapomíná a je velmi užitečným nástrojem k rychlé a jednoduché záloze. Vyberte si tedy data k záloze a v dolní části displeje klikněte na CREATE. Tím se vytvoří flashovatelný ZIP soubor, který je následně připraven k navrácení do resetovaného přístroje.

Rovněž i do zařízení s nahraným novým ROM, a to přímo z TWRP či CWM recovery. Aplikace je k našemu velkému údivu na Google Play zcela zdarma a v plné verzi, takže vám ji vřele doporučujeme a věříme, že se vám bude líbit, stejně jako nám.

[app]zip.me[/app]

McAfee Smart Perimeter – ochrana proti ztrátě

Antivirový program pro PC společnosti McAfee je světoznámý software poskytující optimální ochranu pro všechny uživatele. Tentokrát však společnost zveřejnila zcela inovativní řešení pro zapomnětlivé uživatele operačního systému Android. V případě, že využíváte tablet i smartphony a nosíte je společně s sebou, tak by vás následující recenze aplikace Smart Perimeter mohla oslovit. Pokud jeden z nich nedopatřením či ve spěchu ztratíte, nebo ho dokonce někdo odcizí, tak ho čeká nemilé překvapení v podobě hlasitého alarmu. Aplikace předkládá, že se zapnutí alarmu vztahuje na vzdálenost mezi oběma přístroji. Jakmile se mezi nimi objeví více než 9 metrů, započne odpočet deseti vteřin. Pokud nezadáte PIN kód, alarm se spustí. Už se vám nikdy nemůže stát, že byste jeden z přístrojů zapomněli doma na stole nebo že by vám ho někdo odcizil. Aplikace funguje díky propojení přes WiFi síť.

I přesto, že výrobce deklaruje hranici devíti metrů, tak jsme se setkali i s délkou 150 metrů, jelikož alarm je závislý spíše na dosahu WiFi signálu. Aplikace tedy nerozpoznává vzdálenost, nýbrž signál. I přesto jde o velice zajímavý počin. Nutno podotknout, že ne všude, kde se pohybujete, je volná WiFi síť. Proto nám přijde mnohem lepší klasické Bluetooth, kde by mohlo být zařízení spárováno takřka nepřetržitě, a to za menšího využití potřebné energie. Naštěstí je aplikace zcela zdarma, takže si ji můžete vyzkoušet a rozhodnout se, jestli je to správná volba i pro vás.

[app]com.mcafee.mmi[/app]

Facebook Home dostupný i u nás

Jedna z nejkontroverznějších věcí letošního roku je jistě Launcher z dílny samotného Marka Zuckerberga. Facebook Home je cílen na fanoušky a zaryté příznivce Facebooku, kterým nevadí, že používání jejich telefonu se zúží na naprosté minimum. Od včerejšího dne je Facebook Home dostupný také u nás.
Pokračování textu Facebook Home dostupný i u nás

Chameleon Launcher pro telefony dorazil na Google Play

Chamelon Launcher má bohatou historii, která začala už před mnoha měsíci na Kickstarteru, kde se jeho vývojáři snažili zaujmout co nejvíc lidí, aby jim pomohli s vývojem. Dobrá věc se podařila a Chameleon Launcher po pár měsících přišel na Google Play pro Tablety (pro něž byl primárně určen) za poměrně vysokou cenu (konkrétně $9.99). Cena mezitím klesla na $3.99 a nyní přišly na řadu mobilní telefony a jejich podpora.

Chameleon Launcher pro telefony nabízí vpravdě to stejné jako pro tablety, jen v menší stlačené verzi. Nicméně zaostření na widgety je zde stále a tak trošku jiný zážitek z hlavní plochy je také patrný. Vzhledem k tomu, jaké je hodnocení tohoto produktu, nabízí se zamyšlení, zda Chameleon Launcher stojí za ty čtyři dolary. Odpověď není jednoduchá, protože jsou lidi, kteří na něj nedají dopustit a také lidi, kteří ho nemůžou ani cítit. Já jsem ho ještě nevyzkoušel a vlastně mě to ani nijak zvlášť neláká, protože mám rád svůj telefon čistý a jednoduchý a na tabletu netrávím tolik času na hlavní ploše, aby mi to stálo za necelých osmdesát korun.

Jelikož launcher pro telefony je tak trošku omezen fyzickou velikostí tohoto přístroje, rozhodli se vývojáři pro snížení ceny a to na podivných $2.91. Za tuto cenu získáte jen a pouze verzi pro telefony. Oproti tomu, za cenu $3.99, kterou zaplatíte za tabletovou verzi, získáte verzi, kterou můžete použít jak v tabletu tak v telefonu. Takže otázka zní, nevyplatí se radši si připlatit? Za necelých osmdesát korun získáte originální launcher, jehož použití (pro telefony) můžete shlédnout níže na videu od redaktorů z portálu Android Central.

[iframe width=“614″ height=“345″ src=“http://www.youtube.com/embed/2dCn6CVZh9s“ style=“margin-bottom: 15px;“ frameborder=“0″ allowfullscreen]
[appbox googleplay com.chameleonlauncher]
Zdroj: Android Central