Evernote získává aktualizaci na v5.0

Pokud vás oblast operačního systému Android zajímá a patříte mezi vášnivé sběratele celosvětových novinek, tak vaší pozornosti nemohla uniknout zvěst, že Google spustil vlastní aplikaci Keep. Tato utilita se týká zaznamenávání krátkých údajů a důležitých poznámek, které si potřebujete na nějaký čas uschovat. Člověk žije ve světě plném informací. Téměř nezastavitelný tok nových povinností, dat a čísel si zaslouží svůj rychlošuplík a tím aplikace Keep ve skutečnosti i je. Jak je všeobecně známo, tak Google si během krátké chvíle dokáže přetáhnout velké množství fanoušků, právě z těchto důvodů se vývojáři nejpoužívanější aplikace Evernote na záznam poznámek rozhodli o aktualizaci. Moderní háv by měl nejen udržet stávající uživatele, ale přilákat další. Evernote tak vyhlásil Googlu válku o klienta. S aktualizací aplikace Evernote přichází i celá řada vylepšení a funkcí. Absolutně nejlepší novinkou je vylepšená Page Camera. Tato utilita vám oskenuje jakýkoliv vámi požadovaný dokument. Následně si ho můžete v podobě obrázku přidat ke své poznámce.

Další zajímavou novinkou je podpora Smart Notebook od společnosti Moleskine. Pokud netušíte, oč jde, tak ve své podstatě o jedinečný sešit, který je vyrobený ze speciálního papíru. Vyfotografováním vaší práce z tohoto sešitu se obrázek nebo poznámky stanou digitální a vy je můžete jednoduše uložit nebo sdílet ze svého PC či mobilního zařízení. V případě, že si tento sešit zakoupíte, získáte dohromady 3 měsíce prémiového členství u Evernote.

Aktualizace v5.0 nabízí i o mnoho snadnější práci s aplikací, a to ve smyslu vyhledávání a pohybu po uživatelském rozhraní. Jednoduší filtrace, práce se záložkami a další obdobné funkce, které usnadňují používání aplikace Evernote, jsou k dispozici pouze prémiovým uživatelům. Právě z těchto důvodů je velice těžké rozhodnout, zdali se Evernote uchytí i nadále, nebo se jeho konkurent Keep stane vladařem na další období.

[app]com.evernote[/app]

Password Box – hesla pod jednou střechou

Díky internetovému připojení a zvýšené nutnosti po bezpečí vašich účtů je velmi vhodné si do každého systému zvolit zcela odlišné přístupové heslo. Právě z těchto důvodů se stáváme doslova obětí své vlastní snahy o vytvoření nepropustné bariéry a mnohdy se stane, že heslo zkrátka zapomeneme. V tu chvíli už je pozdě na všechny nadávky a lámání rukou. Pokračování textu Password Box – hesla pod jednou střechou

ColorNote je skvělý nástroj pro poznámky i plánování

Je těžké si zapamatovat všechny své povinnosti a čas od času se zkrátka stane, že se na něco zapomene. Pro tyto případy je tady skvělý nástroj, který slouží jako poznámkový blok a navíc jako kalendář a diář s připomínáním naplánovaných událostí. Aplikace je velmi užitečná, díky ní bude mít uživatel všechny poznámky u sebe a nebude muset s sebou nosit ani diář. Kromě těchto nástrojů obsahuje ještě mnoho dalších, které významným dílem usnadní život.

Pokračování textu ColorNote je skvělý nástroj pro poznámky i plánování

Program Pocket (dříve Read It Later) Vám uschová zajímavé články na později (recenze)

Pocket je praktický prográmek, ve kterém si můžete uchovávat články, videa a obrázky pro pozdější zpracování. Články (a nejen je) do programu dostane nejjednodušeji prostřednictvím internetového prohlížeče ze svého počítače, ty se následně ihned stáhnout do Vašeho telefonu či tabletu, a tam budou čekat, než si je ve chvílích klidu přečtete. A to klidně i off-line.

Pokračování textu Program Pocket (dříve Read It Later) Vám uschová zajímavé články na později (recenze)

Pocket – uložte si hesla a další důležité údaje na jedno bezpečné místo (recenze)

Každý z nás si jednou za čas potřebuje poznamenat nějakou tu důležitou informaci. Může se jednat o PIN ke kreditní kartě, heslo k e-mailovému účtu, číslo slevového poukazu, číslo pojištění, kombinace ke kufříku nebo cokoli dalšího. Pokud hledáte způsob, jak tyto informace snadno a bezpečně ukládat na jednom místě, vyzkoušejte aplikaci Pocket pro Android.

Pokračování textu Pocket – uložte si hesla a další důležité údaje na jedno bezpečné místo (recenze)

Evernote – poznámkový blok do kapsy

Na vašem chytrém mobilním telefonu by zcela určitě neměl chybět dobrý poznámkový blok. Určitě vás v terénu napadá spousta nápadů – je potřeba si je zapsat. Na Android existuje obrovské množství velmi dobrých aplikací přesně pro tento účel, avšak je jedna vyjímečná a tou je právě Evernote. Má nespočet možností a synchronizaci s vaším počítačem.

Pokračování textu Evernote – poznámkový blok do kapsy