Aplikace DJay pro profesionální mix hudby

Propadli jste líbivým tónům linoucím se z vašeho područí? Mixování hudby je velkým koníčkem pro miliony nadšenců, kteří se ať už v profesionálním nebo domácím prostředí oddávají nejrůznějším hudebním stylům. Určitě si mnozí z vás vzpomenou na časy, kdy bylo pro mixování hudby nutné zakupovat mixážní pulty a další zařízení. Doba pokročila a společně s ní i technika a možnosti mixování. Aplikace DJay je asi nejpopulárnější hudební aplikací pro iOS, která si v letech 2011 odnesla prestižní cenu Apple Design Award a aplikaci roku ve více jak 100 zemí světa. Stala se natolik populární, že Apple na svých zařízeních demonstruje, co všechno je možné na jejich operačním systému dokázat. A teď to nejdůležitější – aplikace DJay se nyní objevila i na Google Play pro operační systém Android.

Společnost Algoriddim započala svůj vývoj pro operační systém Android už s příchodem operační verze 4.0 Ice Cream Sandwich. Google však nebyl úplně nejdostupnější platformou pro vývoj. Naprogramování této aplikace zde bylo mnohem náročnější. Vývojáři navíc museli zkoušet kompatibilitu ne velkém množství modelů s různou velikostí displeje. Právě z těchto důvodů si fanoušci operačního systému Android museli počkat. Vše se změnilo s příchodem verze operačního systému 4.4 KitKat a Androidu 5.0.

Aplikace DJay je úchvatná nejen svým příjemným uživatelským prostředím, ale i originálními funkcemi. Nabízí například integraci se Spotify, díky čemuž můžete mixovat hudbu přímo ve spuštěné aplikaci. Podporovaná je taktéž naprostá většina hudebních formátů a nezapomíná se ani na pokročilé funkce jako je automix, efekty a spousta doprovodných nástrojů, které slouží k ovládání tempa, nastavení filtrů, ekvalizéru a mnoho dalšího.

Aplikace není zdarma, ale na druhou stranu nestojí mnoho. Pořídit si ji můžete za necelou stokorunu. Když přihlédneme k profesionalitě a využití aplikace, jde o nezanedbatelnou investici.

[appbox googleplay com.algoriddim.djay]

Microsoft Office v plné podobě již brzy

Moderní doba se neustále posouvá vpřed. Důkazem našeho tvrzení je i stále častější integrace nejrůznějších služeb a programu na scénu operačního systému Android. Fanouškové nyní očekávají příchod oblíbeného kancelářského softu Microsoft Office. Plnohodnotná dotyková verze tohoto kancelářského balíku se má na operačním systému Android objevit začátkem listopadu.

Informace je od věrohodného zdroje Mary Jo Foley, která je ve světě technologií již proslulá a její předzvěsti se v drtivé většině vyplňují. Microsoft má v obchodě Google Play již mobilní verzi Office, ovšem když tuto verzi porovnáte s klasickou desktopovou, ihned pocítíte obrovské ořezání. To se má s příchodem listopadu změnit a na scéně se má objevit plnohodnotná dotyková verze se vším, co znáte z tradiční desktopové verze. Aktuální verze navíc nemá ani možnost práce bez internetového připojení, což je další velké minus.

File photo of Microsoft Office logo on display at a Microsoft retail store in San Diego

Tento rok byla plná verze kancelářského balíku uvolněna pro iPad, takže bylo jen otázkou času, kdy se aplikace objeví i na Google Play. Taktéž se dá předpokládat, že model bude podobný. Microsoft Office je na iPadu ke stažení naprosto zdarma, ovšem na vytváření dokumentů je potřeba si připlatit za služby Office 365. Na operačním systému to Office nebude mít vůbec lehké, jelikož Google Play obsahuje celou řadu konkurenčních aplikací podobného ražení. Asi nejoblíbenějším office balíkem je WPS Office, který je na Google Play úplně zdarma.

Zdroj: androidcentral.com

Na Google Play se objevila aplikace Google Fit

Společnost Apple před nějakou dobou představila zcela novou aplikaci, která uživatele informuje o jejich aktuálním zdraví. Apple HealthKit se tak stal průkopníkem a až do těchto chvil i prvotinou v oblasti kontroly zdraví. Výrobce tuto aplikaci nabízel v zakoupených zařízeních. To by nebyl Google, aby na tuto výzvu neodpověděl a už nyní přichází se svou vlastní verzí HealthKit aplikace. Společnost Google ji nazvala Google Fit a aktuálně je již v plné podobě přístupná na Google Play.

google-fit

Aplikace ve své podstatě sdružuje veškeré informace z ostatních fitnes aplikací, které si do zařízení nainstalujete a mají podporu Google Fit. Aplikace tedy nepracuje s výpočty vlastního sledování, ale vyhodnocuje informace ze všech dostupných aplikací ve vašem telefonu s podporou Google Fit. Kompatibilitu naleznete například u hodinek Android Wear, takže údaje naleznete i na jejich displeji. Aplikace je na Google Play zcela zdarma a kontrola informací je možná jak z telefonu a tabletu, tak i desktopových počítačů.

[appbox googleplay com.google.android.apps.fitness]

Aplikace HTC Zoe je už konečně dostupná v ostré verzi

Před nějakou dobou se v obchodě Google Play objevila aplikace HTC Zoe v beta verzi. I přes to, že nešlo o plnohodnotný produkt, aplikace si postupem času získávala celé zástupy fanoušků a za několik měsíců si HTC Zoe stáhlo více jak 5 miliónů uživatelů. Díky kvalitní zpětné vazbě se vývojářům podařilo svůj počin přivést k naprosté dokonalosti, a proto se nyní můžeme těšit z jeho finální podoby. Navíc za aplikaci nezaplatíte ani korunu, jelikož je zcela zdarma. V následujících měsících se objeví i na operačním systému iOS, Android má v této situaci výhodu.
HTC Zoe je velmi elegantní aplikace, která dokáže z videí, obrázků a krátkých útržků vytvořit bravurní videokompozici, do níž je možné vsunout celou řadu doprovodných videí. Aplikace dokáže k takto vytvořenému videu přiřadit i hudbu a podle dané rytmiky a melodie jednotlivé videosnímky měnit. Díky tomu dostává celkový výsledek profesionální nádech kvalitní tvorby. Hudbu si můžete vybrat i sami, takže nejste odkázáni na limitovaný seznam méně známých tracků.

zoe-1  zoe-2  zoe-3

Vývojáři se snažili o vytvoření další úspěšné sociální sítě. Tu do aplikace v ostré verzi sice zakomponovali, hlavním favoritem se však stává tvorba videokompozice. Sociální síť je takovým malým bonusem navíc, jelikož můžete sledovat příspěvky a tvorbu ostatních uživatelů a naopak. Do aplikace se stačí přihlásit se svým stávajícím účtem z Facebooku nebo Googlu a vaši kamarádi, kteří aplikaci též využívají, budou automaticky vyhledáni. Můžete si také některé z 5 milionů uživatelů přidat do sledování a být tak u jejich výtvorů jako první.

[appbox googleplay com.htc.zero]

Aplikace Nokia Here už i pro Android, teď se neztratíte

Společnost Nokia se před nedávnem rozhodla, že uvolní své mapy a navigaci i pro uživatele operačního systému Android. Mělo to však svá omezení, jelikož Nokia se zase nechtěla rozdat zase tak úplně zadarmo a svou aplikaci chtěla zacílit jen na telefony od výrobců, kteří s ní mají dohodnuté licenční podmínky. S odstupem času se však zdá, že tato mimořádně populární mapa s offline navigací bude úplně zadarmo a bude si ji moct vyzkoušet úplně každý, kdo tedy disponuje minimální operační verzí 4.0 a výše. Díky sledování zahraničních zdrojů se nám podařilo vypátrat APK soubor, díky kterému si aplikaci můžete nainstalovat i do svého zařízení.

Po vyzkoušení aplikace na telefon Samsung Galaxy S III s androidem 4.2 funguje vše perfektně. Po prvním spuštění si budete muset vytvořit nové konto a následně můžete stahovat mapové podklady. Aplikace zahrnuje celý svět včetně České republiky. Nutno podotknout, že Nokia Here není s ohledem na vnitřní paměť z levného kraje, proto si připravte dostatek místa. Mapy celé Evropy mají velikost 9 GB. Pokud si však vystačíte s offline verzí České republiky, postačí vám místo do 300 MB. Turn-by-turn funguje též dobře a dokonce je i v českém jazyce.

Nokia-Here

Navigační mapy od Nokie jsou z celosvětového hlediska velmi oblíbené, proto se nemůžeme divit, že se tvůrci zasadili o zařazení většího množství užitečností a funkcí. Mezi ně určitě patří satelitní mapa, trasy městské hromadné dopravy nebo také vždy aktuální informace o průjezdnosti a plynulosti dopravy. Ve své podstatě jde o nepostradatelného pomocníka pro všechny uživatele, kteří v automobilu stráví velké množství času, ale i pro ty, co neradi sází na své znalosti a paměť.

U navigace si také můžete nastavit upozornění při překročení rychlosti nad povolenou hranici. Nechybí automatický zoom nebo 3D zobrazení měst, ale i denní nebo noční režim zobrazení. Pokud doposud nemáte kvalitní navigaci v telefonu, určitě si tuto aplikaci stáhněte. Na internetu se prozatím nachází Beta verze s označením 1.0, proto se mohou vyskytnout ještě nějaké chyby v používání. Stahujte Nokia Here zde.

Zdroj: Androidpolice

Máte rozpálené zařízení? Zchlaďte jej aplikací Coolify

V obchodě Play se ve free vodách občas objeví zajímavé aplikace. Jednou z nich je bezesporu i Coolify, která má za úkol co nejefektivněji a nejrychleji zchladit vaše přehřáté zařízení. Funguje jak pro smartphony, tak i tablety zároveň. Majitelé této aplikace si pochvalují jednoduché administrátorské rozhraní a snadné počáteční nastavení. Celý úkon vám zabere jen několik málo minut vašeho času a následně se vám vylepší výkon při používání, jelikož aplikace velmi citlivě ochlazuje zařízení a tím ho samozřejmě zrychluje.

Aplikace Coolify je v obchodě Play k dispozici zdarma, možná i proto vás mile překvapí celkem pěkné prostředí, které se ve free vodách příliš často nevidí. Největší výhodou celé aplikace, kromě ochlazování přístroje, je fakt, že po prvním spuštění a krátkém nastavení ji už potřebovat nebudete, o vše ostatní se postará sama. Coolify pracuje na pozadí bez jakéhokoliv náznaku přítomnosti. Nevyskakují žádná upozornění, reklamy nebo zvukové signály.

coolify-1coolify-2

Aplikace je kompatibilní se všemi zařízeními, která mají zpřístupněné práva ROOT. Ostatní zařízení nemohou zajistit plnou funkčnost a v drtivé většině případů je chod aplikace omezený, ale i přes to bude fungovat. Aplikace Coolify je zaměřená na náročnější klientelu s ohledem na údržbu a chod svého telefonu. Hlavní předností je intuitivní a přehledné prostředí. Dominantní informací aplikace je teplota zařízení, která se objevuje na hlavní stránce. Aplikaci si můžete přizpůsobit i barevně, to však není až tak důležité, když se s aplikací takřka nesetkáte.

Teplotu zařízení si můžete nechat zobrazovat i v notifikační liště jako informaci pro zajímavost. Aplikace uskladňuje veškeré záznamy o své činnosti, můžete si tak prohlédnout, kdy bylo zapotřebí ochlazovat. Coolify je zcela zdarma, takže ji můžete nezávazně vyzkoušet.

[appbox googleplay com.onexuan.coolify]

Otevírejte odkazy v různých aplikacích pomocí TapPath

Nadpis může býti trošku zavádějící, protože to, co tato aplikace dělá, se těžko vejde do jedné krátké věty. Aplikace od jednoho z nejtalentovanějších a nejnápaditějších vývojářů, Chrise Lacyho (Action Launcher, Link Bubble), opět přináší něco nového a praktického.

Pokračování textu Otevírejte odkazy v různých aplikacích pomocí TapPath

Google koupil kecálka Emu

Google je bohatá firma, a tak se není co divit, že skupuje, co mu zrovna přijde pod ruku. Občas z toho něco kouká i pro nás, zákazníky/uživatele. Tentokrát se mu do hledáčku dostala aplikace na Instant Messaging nazvaná Emu. Možná jste o ní ještě neslyšeli, ale jedná se o celkem šikovného kecálka, který toho umí mnohem víc než Hangouts.

Pokračování textu Google koupil kecálka Emu

360 Clean Droid: pravidelné čištění telefonu je nezbytné

Někdo by si mohl myslet, že stahování videí, hudby, aplikací a dalších doplňků s sebou nepřináší žádná větší rizika. Ano, všudypřítomný strašák v podobě virů a havěti je jednou stránkou celé věci, ne však jedinou. Pokud máme málo místa, jednoduše něco přesuneme do koše a tím je to celé uzavřené, jako dočtená kniha.

Představte si celou situaci v odpadkovém koši. Neustále házíte, a když je plný, vynesete jej. Ovšem zápach z odpadkového koše přetrvává a je zapotřebí ho umýt. Naprosto stejným způsobem funguje i zodpovědná péče o váš telefon. Stahování dat z internetu s sebou přináší riziko ukládání zbytečných souborů, které po nějakém čase váš operační systém, a společně s ním i výkon, zpomalí. Nepomůže ani odstranění či odinstalování. V takovém případě je nutné přistoupit k razantnějšímu opatření, které nabízí například aplikace 360 Clean Droid, která je asi největším konkurentem aplikace stejného ražení Clean Master.

com.qihoo.cleandroid-1                     f-4175-a837951a23                    Screenshot_2014-05-10-21-17-14

Aplikace je téměř totožná s výše uvedeným Clean Masterem, jako bonus svým majitelům nabízí i celkem slušný design. Aplikace dokáže poměrně efektivně vymazat nepotřebné soubory, navíc vám pomůže pročistit RAM a vymaže záznamy hovorů i SMS zpráv. V neposlední řadě nezapomíná ani na vymazání prohlížení internetových stránek. V případě, že se vám spouští zbytečné, až nežádoucí aplikace, Droid vám s tím pomůže. Největším plusem této aplikace je její cenová dostupnost, jelikož se na Google Play nachází zcela zdarma.

[appbox googleplay com.qihoo.cleandroid]

 

Samsung má pro své klienty filmy a seriály úplně zdarma

Společnost Samsung na svých novějších zařízeních začala nabízet všem majitelům filmy a seriály zcela zdarma. Každý majitel novějšího smartphonu a tabletu značky Samsung získá i přístup do bohaté knihovny pod označením IVIO. Jde o virtuální kino, kde je uloženo přes tisíc titulů, přičemž mnohé z nich doposud nevyšly ani na DVD.

Aplikace IVIO je zcela moderní krok pro všechny milovníky online kina. Můžete si tak absolutně kdekoliv vybrat jeden z mnoha filmových trháků a celý ho shlédnout naprosto zdarma a bez vtíravých reklam. Filmy jsou samozřejmě dabované jak do českého, tak i slovenského jazyka. Díky této aplikaci se na území našeho státu dostane i obsah z produkce Walt Disney, který se zde v jiné legální formě neobjevuje.

dnhd

V případě, že si chcete svůj oblíbený film nebo seriál vychutnat v původním znění, žádný problém. Stačí zapnout titulky. IVIO aplikace je velmi přehledná a rozdělená do základních žánrových kategorií. Díky tomu se ke svému filmu dostanete opravdu rychle. Jakmile tuto aplikaci spustíte úplně poprvé, získáte prémiový účet na jeden měsíc zdarma. Majitelé tabletů řady Tablet S získají dokonce měsíce 3. Prémiový účet odstraňuje reklamy, nabízí větší nabídku filmů a navíc zpřístupňuje zónu HD. Také stojí za zmínku možnost stažení filmu do zařízení. Film se tak uloží do vaší paměti a pro jeho následné spuštění není třeba připojení k internetu.

Aplikace jednoznačně spojuje veškeré výhody videopůjčovny a knihovny. Tyto kroky jsou jednoznačnou odpovědí na pirátství, které se nedá potlačovat zákazy, nýbrž smysluplnými kroky, které divákovi za minimální poplatek, nebo za sledování reklam, nabídnou pestrý obsah, širokou nabídku a v neposlední řadě i kvalitní obraz. Pokud tyto atributy dáte pod jednu střechu, vyplatí se IVIO mnohem více než potenciálně zavirované soubory od uploaderu z warez-for.  Aplikaci stahujte zde.

zdroj: http://apps.samsung.com/earth/topApps/topAppsDetail.as?productId=000000866348