Huawei Ascend Mate 2 unikl na fotkách

Huawei Ascend Mate je poměrně bizarní přístroj. Jedná se totiž o zařízení, které nese obří více než 6″ displej. Na internetu se objevily snímky, které zobrazují smartphone, který je s největší pravděpodobností nástupcem právě tohoto kousku.  Pokračování textu Huawei Ascend Mate 2 unikl na fotkách

LG prý připravuje G2 mini. Mělo by přijít na veletrhu CES 2014

Zmenšeniny vlajkových lodí jsou v poslední době velmi populární. Nejlépe prodávaným z této kategorie je Samsung Galaxy S3 Mini. Ten si svou popularitu jistě zaslouží. Jeho hlavním konkurentem by se měl stát menší bratříček LG G2, o němž nyní unikly informace.  Pokračování textu LG prý připravuje G2 mini. Mělo by přijít na veletrhu CES 2014

Microsoft požaduje od Samsungu více WP zařízení

Pokud se podíváme na výrobu zařízení Windows Phone ze statistického hlediska, zjistíme, že celých 80 % produkce má pod svým křídlem finská společnost Nokia. Z důvodu jejího odkoupení společností Microsoft se už na trhu neobjevuje tolik výrobců, kteří by chtěli zařízení s tímto operačním systémem vyrábět. Tedy alespoň ne v takovém rozsahu, v jakém by Microsoft potřeboval. Je jasné, že je zapotřebí tento operační systém zatraktivnit a nalákat tak do tohoto sektoru více výrobců. Microsoft začal přemýšlet o finanční motivaci, která by mohla klidné vody znatelně rozvířit.

Těm, kteří sledují Twiter účet známého ruského novináře Eldara Murtazina, neunikla zpráva, ve které informoval o krocích společnosti Microsoft. Ta podle jeho slov chce největšímu výrobci smartphonů nabídnout zakázku za velice zajímavou finanční odměnu. Údajně Microsoft sáhne hluboko do kapsy a vytáhne 1 miliardu amerických dolarů.

samsungmicrosoft

To je částka, za kterou by mohl být Samsung ochoten se do toho pustit. Jde o velice motivační krok ze strany společnosti Microsoft. Je více než jasné, že WP se pro Samsung ani tak nestane exkluzivitou při výrobě. Tu si například od Nokie zakoupila redmondská společnost. Na kolik jsou tvrzení ruského novináře pravdivá, ukáže až čas.

 

Zdroj: twitter

Sony představilo USB flash disky pro smartphony a tablety

Věčným problémem smartphonů je nedostatek kapacity. Jsou čím dál méně osazovány slotem na externí úložiště a výrobci vydělávají na vysokých kapacitních variantách vysoko nasazenou marží. Sony nyní přichází s poměrně zajímavým řešením.  Pokračování textu Sony představilo USB flash disky pro smartphony a tablety

Skype 4,5 konečně i pro Android

Společnost Microsoft se nedávno rozhodla, že vylepší aplikaci Skype, výtečný komunikační software pro operační systém Android. Samozřejmě společně s tím přichází i celá řada nových funkcí. Tou nejatraktivnější se tak stává obraz v obraze, který uživatelé využijí ve videohovoru se svými přáteli. Funkce se zpřístupňují v jednotlivých fázích. Co se týče videohovoru v novém kabátě, tak ten bude prozatím využitelný pouze pro vlastníky tabletu.

Obraz v obraze pro komunikační software Skype má jednu velkou výhodu. Započatý videohovor se nepřeruší, pokud budete chtít surfovat na webu. Obraz se bude držet v jakémkoliv místě na displeji po celou dobu přenosu. Nutno podotknout, že tato nová funkce bude využitelná pouze pro majitele tabletů. Dá se očekávat, že to tak i nadále zůstane.

skype-android-tablet01-550x342

Microsoft se rovněž zasadil o efektivnější vyhledávání kontaktů dle abecedy. Tím se odbourává nepříjemné scrollování širokou plejádou nemalého seznamu. Během několika ťuknutí se dostanete přesně na ten kontakt, který ve skutečnosti hledáte. Bohužel i tato funkce je kompatibilní pouze s tablety, takže to vypadá, že klasické smartphony utřou. Uživatelé standardních zařízení s operačním systémem Android se tak musí spokojit s opravou několika chyb a vyšší stabilitou aplikace.

[appbox googleplay com.skype.raider]

 

 

Sony plánuje do konce roku update pro Z1 a Xperia Z Ultra

Vysoce sledovaná společnost Sony a její výrobky patří mezi nejoblíbenější na světě. Všichni fanoušci smartphonů Z1 a Xperia Z Ultra se ještě před ukončením tohoto roku mohou těšit na upgrade postarší Android verze na 4.3 Jelly Bean. Pokud patříte mezi majitele těchto zařízení, aktualizace vás nemine a stane se malým vánočním dárkem.

Součástí aktualizace se stávají jednak vítané novinky a opravy starší verze, jednak vylepšení aplikací od společnosti Sony, jako jsou My Xperia, Smart Connect, Small Apps, Track ID, Sony Select.

xperia-z-ultra-6-252x275

Nezapomnělo se ani na multimediální aplikace včetně Walkmanu, alb či aplikace pro filmy. Pokud pootevřeme kapitolu pod označením fotoaparát, můžete se už teď těšit na podporu funkce Smart Social Camera, která poskytuje možnost použití kamerových aplikací Sony. S tímto nově příchozím systémem přijde i další podpora nových i stávajících funkcí, které chce společnost Sony do budoucna vylepšovat. Update se bude zprovozňovat postupně, takže je třeba vyčkat, až se dostane i do vašeho zařízení.

Zdroj: Sony