AppSales.net uvádí – spousta titulů ve slevě

Slevy má každý rád, slevy jsou slovo číslo jedna v tomto dnešním zvláštním světě. Nicméně jelikož žádná z aplikací není ani prošlá, ani nemá zkrácenou dobu trvanlivosti a pravděpodobně se ani nechystá její stažení z marketů a nahrazení novým zbožím, nemůžete při nákupu těchto zlevněných výrobků prohloupit. Pojďme se podívat co se urodilo…

Na stránkách AppSales můžete vidět všechny slevy pěkně pohromadě, my vám ukážeme jen to nejzajímavější. Většina aplikací je za $0.99, což znamená cenu 19.50,- až cca 25,- Kč.

Max Payne Mobil

[app]com.rockstar.maxpayne[/app]

N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance

[app]com.gameloft.android.ANMP.GloftN3HM[/app]

Zen Bound 2

Mohlo by vás zajímat: Hra Zen Bound 2 přináší zenový ráj do telefonu

[app]com.secretexit.zb2[/app]

Spirits

 [app]com.spacesofplay.spirits[/app]

Gangstar Rio: City of Saints

[app]com.gameloft.android.ANMP.GloftG4HM[/app]

Modern Combat 3: Fallen Nation

[app]com.gameloft.android.ANMP.GloftM3HM[/app]

Super Dynamite Fishing Premium

[app]com.hg.dynamitefishing[/app]

Beautiful Widget

[app]com.levelup.beautifulwidgets[/app]

 Business Calendar

[app]mikado.bizcalpro[/app]

SwiftKey 3 Keyboard

[app]com.touchtype.swiftkey[/app]

Crystal Defenders

[app]com.squareenix.android.crystaldefenders_r[/app]

Jak uvázat kravatu Pro

[app]com.artelplus.howtotiepro[/app]

Lapse It Pro • Časosběrná

[app]com.ui.LapseItPro[/app]

Star Chart

[app]com.escapistgames.starchart[/app]

Neuroshima Hex

[app]com.bdc.nh[/app]

The Game of life

[app]com.eamobile.life_row_wf[/app]

Zdroj: AppSales.net

Japonský soud rozhodl – Samsung neporušil patent Applu ohledně synchronizace audio a video souborů

Válka mezi Applem a Samsungem začíná být krapet nudná a stereotypní. Dnes ráno vyřkl Japonský soudce ortel a přinesl tím druhé vítězství pro jihokorejský Samsung. Apple žaloval Samsung o náhradu škody ve výši 100 milionu Yenů, což je asi 25 milionů korun a důvod žaloby byl tento: porušování patentu na synchronizaci audia a videa se serverem. Konkrétně se jednalo o program Kies firmy Samsung, kde způsob synchronizování audio a video souborů měl porušovat patent Applu.

Jelikož první vítězství Samsungu přišlo v jeho domovské Jižní Koreji, vypadá to, že Asie fandí (svému) Samsungu a Amerika (svému) Applu. Já fandím Samsungu…z pochopitelných důvodů. Nicméně zpět k žalobě. Ta byla podána Applem a to konkrétně na model Galaxy S, Galaxy S II a tablet Galaxy Tab. Jelikož soud tento případ zamítl, musí Apple nahradit náklady vynaložené na toto soudní přelíčení. Výhra tedy nebyla žádná a ještě se Apple jistě prohne za soudní poplatky…ovšem z té miliardy dolarů, kterou Apple vysoudil na Samsungu, jistě ještě něco zbude.

Bylo by bláhové si myslet, že Apple se svými útoky přestane, protože po odchodu Steva Jobse už Apple nebude jako dřív a svůj způsob vydělávání peněz nejspíš musel změnit. Zajímalo by mě jak na toto pohlížejí Applí fanoušci. A teď nemyslím ony zažrané fanatiky, kteří znají Apple a nic jiného, ti jistě souhlasí s jednáním Applu, zajímal by mě názor rozumně smýšlejícího fanouška Applu.

Zdroj: Android Central

[IFA 2012] Archos GamePad-velký konkurent PS Vita

Ačkoliv v Evropě není moc výrobců, kteří vyvíjejí tablety či smartphony, ti kteří tu jsou, ví jak na to. Francouzský výrobce Archos, přichází na trh s velmi zajímavými přístroji. V minulosti to byl třeba Archos 97 Carbon, který byl vyroben z uhlíkových vláken. Novinka, jež nedávno vydal, uspokojí hodně zákazníků, jelikož výběr takových přístrojů je poměrně skoupý.  Pokračování textu [IFA 2012] Archos GamePad-velký konkurent PS Vita

Nový Samsung Galaxy Player 5.8 s obřím displejem

Ačkoliv se v dnešní době mp3 přehrávače a celkově multimediální přehrávače netěší zrovna největší oblibě, výrobci spotřební elektroniky je stále chrlí jako na běžícím páse. V tomto článku se budeme věnovat Samsungu, u nějž mám pocit, jako by musel nějakým způsobem napodobit vše, co vyrábí Apple, a tak se setkáváme již s třetí variací multimediálního přehrávače vycházejícího z vlajkové lodi celé smartphonové sérii tohoto jihokorejského výrobce, jenž nenápadně připomíná proslulý iPod Touch. Pokračování textu Nový Samsung Galaxy Player 5.8 s obřím displejem

Motorola zbrojí proti Applu, chce zakázat dovoz iPhonů a iPadů do USA

Největší nimral všech nimralů, který se snaží získat unikátnost a co nejvíce peněz tím, že prostě a jednoduše podá žalobu na každého, jenž mu jen trochu leze do zelí. Nebál bych se říct, že Apple jde v patentových válkách přes mrtvoly. Dokládá to i fakt, že Samsung byl nucen odškodnit rodáka z Cupertina jednou miliardou dolarů kvůli porušování patentů. Ano zasloužil si to, ale společnost s nakousnutým jablkem ve znaku si své soupeře volí dost nevybíravě a doslova z nich sdírá kůži. Inu vzpomeňme si, jak zaútočil na krachující Kodak, který byl rád, že má vůbec jak vyhlásit bankrot.  Pokračování textu Motorola zbrojí proti Applu, chce zakázat dovoz iPhonů a iPadů do USA

[IFA 2012] Kríženec Samsung Galaxy Note II

Ještě před tím, než v plném proudu vypukl letošní veletrh IFA konající se v Berlíně, někteří výrobci představili svá nová zařízení. Sony přišlo s novými Xperiemi a tabletem, HTC představilo nástupce úspěšného Desiru. Samsung představoval nové přístroje na Samsung Unpacked taktéž v Berlíně. Představil velmi zajímavé stroje, nás budou však zajímat pouze dva, jelikož se v ostatních prohání jiný systém než Android.
Pokračování textu [IFA 2012] Kríženec Samsung Galaxy Note II

[IFA 2012] Fotoaparát Samsung Galaxy Camera – 16MP, 21x optický zoom a 4.8" displej poháněný čtyř-jádrovým procesorem

Není to tak dávno co Nikon představil vlastní fotoaparát s operačním systémem Android, konkrétně Nikon S800c. Netrvalo dlouho a Samsung představil vlastní přístroj, který kombinuje fotoaparát s Androidem a ne naopak. Samsung Galaxy Camera je opravdu brilantní kus hardware, za který by se nemusel stydět žádný telefon. V přístroji tepe 1.4 GHz čtyř-jádrový procesor a pohání touto zběsilou rychlostí Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. Kdejaký telefon na tento systém marně čeká a fotoaparát od Samsungu má Jelly Bean ve vínku už od začátku.

Ale jelikož se jedná o foťák, spíš než o Android, pojďme se podívat také na parametry fotografické. Senzor je použit 1/2.3″ BSI CMOS a světelnost objektivu je f/2.8 při 23mm ohnisku. Optický zoom, jak již bylo řečeno, dosahuje hodnoty až 21x. Fotoaparát nabídne ISO v rozmezí od 100 do 3200 a vnitřní paměť 8GB s možností rozšíření díky podpoře microSD karet. Dále je ve fotoaparátu Bluetooth i Wi-Fi, A-GPS, HDMI, 3G/4G konektivita a to vše pohání baterie o kapacitě 1650mAh.

Fotoaparát má velikost 128.7×70.8×19.1mm, váhu 305g, takže foťák bude dobře sedět v ruce, a celou zadní stranu zabírá ohromný 4.8″ HD Super Clear LCD displej, který by měl mít lepší čitelnost na slunci, než u Samsungu často používaný Super AMOLED.

Ve fotoaparátu Samsung Galaxy Camera je kromě standardního Androidu předinstalována také oficiální Samsung aplikace k focení, kterou ovšem nejste povinni používat. Můžete klidně použít aplikaci Camera360, Instagram nebo jakoukoliv jinou aplikaci, která umí fotit. Fotoaparát má ve své fotící aplikaci mnoho nastavení, kromě jiného i Expert režim, který přináší uživatelské prostředí známé z DSLR fotoaparátů, kde si můžete nastavit spoustu možností jako světelnost, rychlost závěrky, ISO nebo kompenzaci expozice. K dispozici máte také plně manuální režim a to jak Av (priorita světelnosti) tak Tv (priorita času).

Mně osobně se tento fotoaparát velmi líbí, ač je mi jasné, že cena bude podle toho vypadat. Na druhou stranu si nemyslím, že takto bude vypadat budoucnost, protože pochybuji, že Android ve fotoaparátu najde takové využití jako tomu je u telefonů. Je pravda, že možnost ihned nechat zkazit fotky v Instagramu, či nahrát video přímo z foťáku na YouTube může být lákavá, ale myslím, že nakonec si většina smrtelníků pořídí kompakt nebo rovnou zrcadlovku (DSLR) a Android si nechá pouze v telefonu.

Zdroj: GSM Arena, Samsung Mobile Press, Android Police

[IFA 2012] Sony přináší zákazníkům nový tablet Xperia Tablet S

Včera jste si o tomto tabletu mohli u nás přečíst první prosáknuté informace a ještě týž den večer byl v Berlíně na výstavě IFA 2012 tento tablet představen v plné kráse a se všemi parametry. Jak jste již možná četli, představeny byly také tři další chytré telefony s Androidem a sice Xperia J, Xperia V a vlajková loď Xperia T.

Nebudeme ale zbytečně zdržovat a podíváme se co nový tablet přináší a jestli má naději na úspěch:

  • nové tenké hliníkové tělo a ‚proti-cákavý‘ design
  • 9.4″ HD displej s panelem OptiContrast™ s povlakem pro malé tření
  • čtyř-jádrový procesor NVIDIA® Tegra® 3 a operační systém Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich)
  • originální aplikace a síťové služby Sony
  • optimalizované příslušenství (prodáváno zvlášť) pro zlepšení celkového zážitku
  • dostupný na začátku září 2012Instalovaný android není z nejmladších, dokonce ani samotný Ice Cream Sandwich není poslední 4.0.4 a o přechodu na Jelly Bean se nikde nepíše. To je krapet zklamání. Nicméně hardwarově to nevypadá vůbec špatně, obzvlášť pokud bude mít tablet i kvalitní grafickou kartu pro náročné hry, mohl by uspět. Cena by se měla pohybovat od $400 za 16GB verzi, přes $500 za 32GB verzi až po $600 za verzi se 64GB vnitřní paměti.

Zdroj: Sony Blog, Android Police

Android ukusuje 60% z celého trhu

Jelikož se nám pomalu ale jistě chýlí další čtvrtletí ke konci, je opět čas na shrnutí toho, jak se hýbají podíly jednotlivých mobilních systémů na trhu. Samozřejmě se zaměříme výhradně na Android, proč si ale neudělat přehled o tom, jak si vedou ostatní systémy, které přímo či nepřímo konkurují Androidu. Pokračování textu Android ukusuje 60% z celého trhu

LG Optimus L9 – další stylovka do rodiny

Jihokorejské LG na letošním MWC v Barceloně představilo celou řadu nových stylových smartphonů s Androidem. Byly to a stále jsou modely, jež sází výhradně na designovou stránku, výkon a optimalizaci systému však poněkud vypouští. Každý, kdo se alespoň trochu orientuje ve vodách smartphonů, ví, že se v tuto chvíli jedná o sérii L, v níž byly doposud vydány tři modely. Byly jimi LG Optimus L3, L5 a L7. V tuto chvíli máme tu čest představit zbrusu nový přírůstek do jejich rodiny, kterým je LG Optimus L9. Pokračování textu LG Optimus L9 – další stylovka do rodiny