Aplikace Tapet na automatické generování pozadí

Používání chytrých telefonů je v základním nastavení od výrobce velmi nesympatické a dalo by se říci dosti neútulné. Atmosféru si tak uživatelé vytvářejí malými pomocníky, kterým se říká aplikace.

Jednou z takových důležitých oblastí je i pozadí displeje telefonu. V obchodě Google Play se jich nachází celá řada, možná desetitisíce, ovšem aplikace Tapet je unikátní ve svém automatickém generování. Můžete si tak v pravidelných intervalech změnit celou podobu svého telefonu, aniž byste cokoliv udělali. Název aplikace samozřejmě vychází ze slova tapeta a na scénu přichází s možnostmi, které se dají nalézt i u obdobně laděných aplikací. Nastavení pravidelných intervalů obměny pozadí je hlavní doménou. V čem se však od své konkurence odlišuje?

tapet2

Na rozdíl od ostatních aplikací na pravidelnou změnu pozadí se zde nesetkáte s možností vlastního nastavení obrázků z alba nebo internetových zdrojů. Tapety se generují naprosto náhodně podle složitého matematického výpočtu a náhodných prvků. Následně se dočkáte podobných tapet, jaké můžete znát ze zařízení Nexus 5. Získáte tak zcela náhodné pozadí s odlišnou barvou a geometrickým tvarem. Tento záhadný algoritmus poskytuje aplikaci Tapet zcela nekonečné možnosti. Tím majitelé získávají 100% jistotu, že jejich pozadí je naprosto unikátní.

Interval změny si můžete nastavit na několik málo minut nebo i jeden týden. Používání aplikace je nenáročné, takže se neobávejte žádných přehnaných nároků. Aplikace se probouzí vždy na zlomek vteřiny, aby vygenerovala pozadí a následně se zase uloží ke spánku. Nakonec se můžete na celou automatiku vykašlat a pozadí si volit manuálně podle aktuálního rozmaru.

[appbox googleplay com.sharpregion.tapet]

Zdroj: phoneArena

Konec spekulací, herní tablet NVIDIA Shield představen

Několik týdnů se na scéně chytrých technologií objevují spekulace o novém herním tabletu od společnosti NVIDIA. Únik obrázků byl doprovázen dalšími domněnkami o ceně a vstupu na trh. Tomuto fantazírování je konec, NVIDIA Shield byl oficiálně představen. Aktuálně vstoupil na americký a kanadský trh. Dokonce se objevil i na pultech v některých evropských státech.

Ve skutečnosti jde o osmipalcové zařízení s vysoce výkonným procesorem Tegra K1, které se stává nástupcem předchozí verze NVIDIA Shield představené v loňském roce na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas. Hlavní předností je osmipalcový Full HD IPS LVD displej. Samozřejmě, že nechybí ani stylus využívající technologii NVIDIE pod označením Directstylus 2. V porovnání s předchozí verzí jde o mnohem citlivější zařízení, které umožňuje mimo rozpoznávání textu i dokonalé kreslení.

Hnacím motorem celého tabletu se stává čipset Tegra K1, který se může pochlubit 192 grafickými jádry Kepler a navíc podporou vizuálních efektů, jež můžeme znát z klasického PC. Zařízení disponuje čtyřjádrovým procesorem Cortex-A15, který je taktovaný na 2,2 GHz. Tablet je doplněn 2 GB RAM a na trh přišel ve dvou verzích. V první variantě se dočkáme pouze Wi-Fi připojení současně s 16 GB vnitřní pamětí. Verze druhá nabídne navíc LTE a 32 GB uložiště. U obou variant bude maximální rozšíření 128 GB paměťovou kartou.

Pokud vás zajímá, jak je na tom audio výbava, tak se můžete těšit ze dvou předních reproduktorů s duálním bass reflexem. Tím získáte optimální podmínky pro maximální zážitek z hrané hry. Aktuálně je pro tento typ herního tabletu optimalizováno přes 400 her. To však neznamená, že by se nedaly hrát hry a používat aplikace z obchodu Play.

Díky funkci Console Mode si budete moci zařízení propojit s televizí a hry hrát na jakémkoliv ovladači Shield. V Evropě se zařízení objeví 4. srpna. Wi-Fi model se bude prodávat za 299$ a druhá LTE varianta za 399$. Ovladač je k dispozici za 59$ a pouzdro se zabudovaným stojanem za 29$.

Zdroj: androidauthority.com

Staň se vývojářem aplikací – bezplatný kurz od Googlu

Společnost Google po právu patří mezi největší internetové a virtuální giganty, kteří se hlásí snad do všech možných odvětví. Tato firma se ve své podstatě stará o naše pohodlí, poskytuje nám stále lepší technologii, šetří čas, hlídá naše zdraví a v neposlední řadě nás i školí a vyučuje. A právě o tom bude řeč v tomto článku. Google nabízí všem potencionálním zájemcům o realizaci svých vizí bezplatný kurz na tvorbu Android aplikací. Určitě jde o zajímavou nabídku, ze které mohou jedinci pouze vytěžit. Pokračování textu Staň se vývojářem aplikací – bezplatný kurz od Googlu

Google přestane aplikace obsahující IAP (nákupy v aplikaci) označovat jako „Zdarma“

Evropská komise se snaží prosadit kdejaké omezení a nařízení, argumentujíc tu životním prostředím, tu ochranou dětí, tu ochranou populace obecně. Většina jejích výmyslů, které se propírají veřejně a „hlasitě“ na internetu, jsou blbosti. Zákaz žárovek, zákaz pomazánkových másel, zákaz vysavačů s výkonem nad 1700 W a tak dále. Nyní přibyla další perlička. Hry obsahující IAP by se neměly označovat jako „Zdarma“.

Pokračování textu Google přestane aplikace obsahující IAP (nákupy v aplikaci) označovat jako „Zdarma“

Do pěti let Google integruje do čoček senzory na měření cukru v krvi

Ano, společnost Google se rozhodla pokročit i v lékařském oboru, když prohlásila, že do pěti let uvede na trh zařízení, které bude svým majitelům hlídat cukr v krvi. Právě tento týden uzavřel licenční smlouvu s obrovskou farmaceutickou společností Novartis. Podle oficiálního oznámení společnosti Google jde o smlouvu týkající se velkovýroby inteligentních čoček, které dokážou zachycovat hladinu cukru v krvi v aktuálním momentě. Pokračování textu Do pěti let Google integruje do čoček senzory na měření cukru v krvi

Povrchností nacucaná hra Kim Kardashian: Hollywood trhá žebříčky

Pokud nevíte, stejně jako jsem ještě před pár minutami nevěděl já, kdo že to je Kim Kardashian, tak vězte, že jde o televizní/sociální hvězdičku/módní návrhářku/modelku/herečku/podnikatelku, která se stala zřejmě nejlépe placenou osobností televizní reality show. Její hra, kterou si pod svá křídla vzalo studio Glu, je stejně povrchní jako celá její kariéra, ale vzhledem k době, ve které žijeme, láme rekordy ve stažení.

Pokračování textu Povrchností nacucaná hra Kim Kardashian: Hollywood trhá žebříčky

Plague Inc. zachvátily opice z Úsvitu planety opic

V Plague Inc. jste, obrazně řečeno, hlavním hrdinou knížky Svědectví od Stevena Kinga jménem kapitán Trips. Jste bakterií, virem, houbou nebo třeba biozbraní. Vaším úkolem je mutovat, abyste zvládli nakazit a vyhladit celý svět. Nejnovější aktualizace Plague Inc. přinesla možnost zahrát si na vir, který způsobil přeměnu planety Země na planetu opic.

Pokračování textu Plague Inc. zachvátily opice z Úsvitu planety opic

První “Selfiefoun” je na světě – Sony Xperia C3 je na dvě SIM, jede na Snapdragonu a má 1 GB RAM

Jak jsme vás včera informovali, tak se i stalo. Sony dnes představila telefon pro mladé, kteří se místo výkonu nechají zlákat radši dobře vybaveným Selfie foťákem.

Pokračování textu První “Selfiefoun” je na světě – Sony Xperia C3 je na dvě SIM, jede na Snapdragonu a má 1 GB RAM

Android 4.4 KitKat již na téměř 18 procentech zařízení

Se začátkem měsíce tu máme opět nové poměry verzí Androida na našich zařízeních. Dominuje stále Jelly Bean s 56.5 %, KitKat se vyšvihl na 17.9 % a Froyo už pomalu mizí v dáli, protože jeho nasazení v praxi brázdí držkou v zemi s 0.7 %.

Pokračování textu Android 4.4 KitKat již na téměř 18 procentech zařízení