Jak připravit svůj smartphone k prodeji

Smartphony jsou každým týdnem zdokonalovány. Lidé svá telefonní zařízení vyměňují častěji než kdykoliv dříve. Někteří se se svým smartphonem loučí už po několika měsících používání. Jediní, kteří vyčkávají na výměnu zařízení, jsou většinou klienti vázáni smlouvou s operátorem. Ať už spadáte do jakékoliv skupiny zákazníků, určitě by vás mohlo zajímat, jak připravit svůj smartphone s operačním systémem Android k prodeji do neznámých rukou. Při prodeji tohoto zařízení si musíte uvědomit, že tento telekomunikační nástroj v sobě ukrývá velké množství citlivých informací, které by se neměly dostat do cizích rukou.

SIM Karta

Než model pečlivě zabalíte do krabice, pro jistotu se podívejte, jestli jste vytáhli SIM kartu. Jde o základní a velmi častou chybu, kterou dělá velké množství prodávajících. Navíc pokud používáte více SIM karet, můžete snadno zapomenout. Nespěchejte a buďte raději důslední.

Odstranění paměťové karty

Nezapomeňte na paměťovou kartu. Téměř každý přístroj si jím obohacujeme pro ukládání většího počtu fotografií a videí. Navíc se musí počítat s tím, že vysokorychlostní Micro SD karty nebývají zrovna nejlevnější, takže mimo citlivé soubory přijdete i o značný peníz. Pokud chcete tuto kartu přidat jako bonus navíc pro kupujícího, řádně ji zformátujte. Pamatujte, že rychlé formátování skrze Windows je nedostačující, raději použijte software k tomu určený. V opačném případě by někdo mohl údaje obnovit.

2013-07-10_11.43.42

Čistota Androidu

Tento krok spadá mezi nejdůležitější. Pokud bude váš telefon čistý po všech stránkách, určitě stoupne jeho cena. Tím teď nemyslíme klasické nečistoty, ale i veškerý obsah. Odstraňte všechny aplikace, hry, stažené MP3 – zkrátka vše, co zákazník nepotřebuje. Samozřejmě že štěteček a trocha hadříku neuškodí. Rovněž nezapomeňte, že přes váš telefon by se někdo mohl dostat do sociálních aplikací pod vaším jménem a heslem, proto si s tím trochu pohrajte a odevzdejte do cizích rukou tzv. sterilní smartphone.

Zálohujte si fota

Určitě nezapomeňte na zálohu svých fotografií. V případě, že nepoužíváte automatickou zálohu, přetáhněte si fota do svého PC. Nejsnadnější cestou je propojit Android s PC a z adresáře zvaného DCIM vše překopírovat. Z paměťové karty lze rovněž vše jednoduše přetáhnout. Total Commanderu využijete při přetahování snímku z vnitřní paměti na microSD. Pro zálohu aplikací funguje skvěle utilita Helium.

final_0

Reset na závěr

Jakmile splníte předcházející kroky a jste si opravdu jistí, že už nic jiného zálohovat nepotřebujete, přejděte na reset výrobního nastavení. Máte na výběr ze dvou způsobů. Za prvé využijete recovery módu, do kterého se lze dostat podržením klávesových zkratek. Ne všechna zařízení mají tuto zkratku stejnou, zjistěte si to. Nejjednodušší je však využití resetování přímo z nastavení telefonu. Nejčastěji je tato funkce ukryta pod záložkou zálohovat a obnovit – obnovení továrního nastavení – obnovit telefon. Pokud si chcete být opravdu jistí úplnou resetací, můžete před tímto úkonem zapnout šifrování datového uložiště. Pokud by se někomu podařilo vytáhnout data z telefonu, nepřečetl by je.

zdroj: androidcentral

1 komentář: „Jak připravit svůj smartphone k prodeji“

 1. Článek na zajímavé téma, ale dost neúplný. Osobně bych to viděl na tyto body…

  Už v novém mobilu
  Pokud už při koupi mobilu padá v úvahu možnost budoucího prodeje, zásadně používat mobil v ochranném obalu a s fólií na displeji. Všechna data (osobní, či vhodná k záloze), u kterých to lze, ukládat na paměť. kartu či do cloudu (např. fotky a pod.).

  Nezapomenout karty
  Jisto-jistě zkontrolovat vynětí simkarty a paměť. kartu – souhlas.

  Zálohy
  … veškerých osobních dat a všeho, co budeme chtít obnovit. Vč. dat jednotlivých programů, pokud to lze.

  Odstranit osobní informace
  Odstranit osobní informace všeho druhu. Tohle je podle mne hlavní důvod pro reset Androidu. Nejsem expert, možná to lze i důkladněji.

  Mechanická očista.
  Hadříkem vše dočista. Jasné …

  Čistota Androidu.
  Poslední dostupná verze pro daný mobil je jistě pozitivum. Ne nevýznamé, nicméně poslední v pořadí důležitosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *