Twitter klient Falcon Pro zvýšil cenu na $132, aby odradil zájemce o nákup

Twitter před nějakou dobou zavedl systém takzvaných Tokenů. Představte si to třeba jako ‚žetony‘. Každá aplikace, a to jak pro Android, tak pro jakýkoliv jiný operační systém včetně iOS či Windows, získá pro začátek 100.000 Tokenů, což v podstatě znamená možnost přihlášení 100.000 uživatelů. Když vezmete v potaz kolik má Twitter aktivních účtů (na konci loňského roku to bylo 200 milionů), je 100.000 žalostně málo. V případě, že se ‚rada‘ okolo Twitteru rozhodne, že je aplikace v něčem výjimečná, může aplikaci poskytnout další množství Tokenů. To se ovšem aplikaci Falcon Pro, jednomu z nejlepších Twitter klientů pro Android, nepodařilo.

Zástupci Twitteru oznámili, že aplikace nenabízí nic navíc, co by neuměla jejich oficiální aplikace, a proto žádné další Tokeny nezíská. Spousta jiných vývojářů se v tomto případě rozhodne, že změní jméno, čímž pádem získá dalších 100.000 Tokenů, a vstoupí znovu na Google Play, kde svoji aplikaci nabízí od píky.

Vývojář stojící za Falcon Pro, Joaquim Vergès, se ovšem rozhodl tento krok nepodniknout, protože je pro něj tato aplikace pouze vedlejší projekt a navíc chce zajistit uživatelům, kteří si aplikaci již pořídili, dostupné další aktualizace, protože hodlá na vývoji dále pokračovat. Na Google Play vydal také internetovou adresu na petici, kterou žádá uživatele, aby podepsali a donutili tak Twitter poskytnout Falcon Pro další Tokeny. Zároveň nabádá uživatele, kteří aplikaci vyzkoušeli, ale nepoužívají ji, aby u svého Twitter účtu uvolnili tuto aplikaci a tím ‚vrátili‘ Token, který bude poté dostupný dalším lidem.

Falcon Pro je skutečně jedna z nejlepších aplikací pro správu Twitter účtu, které se na Google Play objevila a byla by škoda, kdyby limit 100.000 uživatelů zabránil v dalším rozšíření.

Zdroj: Phone Arena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *