Google rozesílá do zařízení novou aplikaci a spouští přihlášení pomocí Google+

Možná jste si všimli, že vám v seznamu aplikací přibyla jedna zelená, s písmenem ‚g‘. Nemusíte se bát, že by se vám do přístroje dostal nějaký nebezpečný virus. Tuto, poměrně zbytečnou, aplikaci rozesílá sám Google, bez zásahu uživatel, a do zařízení se vám dostane automaticky.

Zelená ikona nabízí nastavení různých aplikací od Google, pěkně na jednom místě. Najdete zde nastavení Google+, je tu možnost změny nastavení v mapách, změna polohy, reklamy, vyhledávání a také novinku, kterou je přihlášení přes Google+. Tuto novinku představil Google dnes a nabízí zde možnost přihlášení k různým službám právě pomocí propojení s Google+.

Abyste nebyli na omylu, nenajdete zde žádné nové nastavení k aplikacím, které jsou zde uvedené. Kliknutím na Google+ se dostanete do stejného nastavení, jako byste se dostali po spuštění Google+, ťuknutí na Menu (tři tečky) a Nastavení. Stejně tak po zvolení Mapy a Latitude se vám otevře aplikace Mapy a v něm to stejné jako by se vám zobrazilo po kliknutí na Menu – Nastavení – Nastavení polohy. Takto by se dalo pokračovat, protože ke všemu se dostanete z jiné Google aplikace.

Tedy ke všemu, kromě právě Aplikace s přihlášením Google+. Zde najdete seznam aplikací, kterým jste dovolili použít vaše přihlašovací údaje do Google+ na tu kterou aplikaci. Je to podobné jako přihlašování přes Facebook účet, který vidíte na mnoha a mnoha různých stránkách, ke kterým je požadováno přihlášení.

Toto prolnutí Google+ s nějakou stránkou či aplikací třetích stran může být velmi zajímavé. Například při použití aplikace TuneIn Radio a sdílení rádia, které zrovna posloucháte, se v Google+ objeví tlačítko ‚Listen‘, po jehož odkliknutí se dostanete na stránky TuneIn a spustí se vám právě sdílené rádio. Je také možné, při takovémto propojení, instalovat ze stránek třetích stran aplikace přímo do vašeho telefonu. Těchto vychytávek bude jistě ještě více a záleží jen na vývojářích jestli se do tohoto pustí a co všechno ještě Google dovolí a vymyslí. Pokud se na tuto funkci vrhnou vývojáři jako na DashClock Widget, tak se máme rozhodně na co těšit.

Zdroj: Android Police, Android Central

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *