Jejda, nefunguje gTalk!

Jedna z největších chatovacích služeb na světě se během dneška potýká s velkými problémy. Google talk, zkráceně gTalk nefunguje velké skupině jeho uživatelů. Chyba není na vaší straně, takže klid a nesnažte se agresivně znovu načítat Gmail. Bohužel vám nepomůže ani žádný klient, nebo užívání nativního prostředí přímo v Gmailu. Asi nejhůře výpadek snášíme my, uživatelé a nadšenci operačního systému Android. Operátoři a Facebook dnes jistě zaznamenávají velký nárůst v užívání jejich služeb.  Posledních pár minut se zdá, že se Googlu povedlo výpadky zastavit, nezbývá než držet palce!

Abychom vám Androiďákům alespoň trochu zvedli náladu, připomeneme vám trik, jak formátovat zprávy v gTalku:

  • tučné zvýraznění, napište hvězdičky * * kolem slova, které chcete „otučnit“, například: *Android* se zobrazí tučně Android.
  • pro kurzívu použijte podtržítka  _ _  naříklad: _Android_ se naformátuje  kurzívou.
  • pokud chcete přeškrtnutý text zkuste pomlčky – – například: -Android- se přeškrtne Android.

Pokud jste na to narazili poprvé, příjemnou zábavu. Pokud používáte klienta, nemusí to podporovat, ale v přímo v Gmailu, nebo v telefonu to funguje bezchybně.

Pozor na podvodný email "GSM Lokátor"

V posledních několika dnech se internetem šíří spam email. Mění se text emailu i cílová stránka s podvodnou službou, jak jsme jej obdrželi my se můžete podívat na okolních obrázcích. Služba nabízí vystopování jakéhokoli telefonu a promítnutí jeho polohy na mapu. Přestože operátoři samozřejmě informace o poloze mají, rozhodně není jednoduché tyto údaje získat a třetí strany – firmy k ním nemají přístup.

Pokračování textu Pozor na podvodný email "GSM Lokátor"

HTC Sensation vs Samsung Galaxy S II

Pokud přemýšlíte o novém telefonu Samsung Galaxy S II, určitě vás bude zajímat toto pěkné srovnávací video s HTC Sensation. Autor serveru Slashgear odvedl skvělou práci a tak se ve videu dozvíte vše potřebné.

Nejzřetelnější rozdíl je rozhodně v obrazovkách. HTC Senstation má S-LCD Touchscreen s 540 x 960 pixelovým rozlišením, oproti tomu Samsung přichází se Super Amoled Plus Touchscreen s 800 x 480 pixelovým rozlišením. Oba telefony jsou na tom hodně podobně co se týče technického vybavení. Jsou osázeny 1.2 GHz dual-core procesory, mají 8MPix fotoaparáty. SII je o něco tenčí. Má o trochu silnější baterku 1650 mAh oproti 1520 mAh. Jak vydrží dlouho s takto velkým displejem se však dozvíme asi až při běžném používání.

Evernote – poznámkový blok do kapsy

Na vašem chytrém mobilním telefonu by zcela určitě neměl chybět dobrý poznámkový blok. Určitě vás v terénu napadá spousta nápadů – je potřeba si je zapsat. Na Android existuje obrovské množství velmi dobrých aplikací přesně pro tento účel, avšak je jedna vyjímečná a tou je právě Evernote. Má nespočet možností a synchronizaci s vaším počítačem.

Pokračování textu Evernote – poznámkový blok do kapsy

Shazam – rozpoznávání skladeb

Před pár lety jsem byl na Floridě v jednom Miamském pajzlu. Samozřejmě všechny ty načinčané místní kluby stojí za to vidět, ale pár drinků tam a těžko budete mít na zpáteční letenku. Proto jsem zavítal do mě mnohem přirozenějšího prostředí, tedy alespoň finančně, protože osazenstvo podniku bylo výhradně afro-americké. Chtěl jsem si trochu pokecat a zahrát kulečník, ale nikdo se se mnou nechtěl moc bavit. Na pozadí hrál rap, co si budem povídat, nic z toho jsem neznal. Tak jsem vytáhl G1, zapnul Shazam, nepozorovaně rozpoznal současnou skladbu a udělal dojem na týpka vedle :-D.

Pokračování textu Shazam – rozpoznávání skladeb

WorldView Live Wallpaper – online zeměkoule na pozadí!

Moc pěkný živý Wallpaper zobrazující aktuální stav naší zeměkoule. Z pohledu ptačí perspektivy můžete sledovat, jak se posunuje sluneční svit po zemi. Jak přichází noc, tak se postupně rozsvěcují města a vaše pozadí je opravdu živé a krásně reaguje. Je možné sledovat pohyb mračen, osu, podle které se Země otáčí, a mnoho dalších prvků.

Pokračování textu WorldView Live Wallpaper – online zeměkoule na pozadí!