[Recenze] Shadow Blade – ninjou snadno a rychle

Shadow Blade je krásná akční arkáda, která oproti jiným podobným hopsačkám nabídne i solidní ovládání gesty po displeji.

Screenshot 2014-03-19 at 19.30.28

Příběh není… no a co?

Pro začátek není vůbec třeba říkat, že hlavním hrdinou je mladík jménem Kuro, jehož cílem je stát se obávaným Shadow Bladem, protože ta hra příběh jednoduše nepotřebuje. Vy si jen ovládáte panáčka, běháte si po místnostech, likvidujete efektními i efektivními seky mečem jednotlivé protivníky a snažíte se v každé misi vysbírat všechny hvězdičky i japonské znaky. Ty se čtou jako ‚Kuro‘, stejně jako ten týpek, a v překladu znamenají ‚Černý‘. S každým novým levelem bude zisk tří zlatých hvězdic za dokončení v daném čase a se všemi zářivými kuličkami a oběma japonskými znaky těžší a těžší. Naštěstí nemusíte vždy zvládnout level na všechny hvězdice, ve skutečnosti stačí projít level až na konec, a i když nezískáte hvězdici ani jednu, do dalšího levelu se dostanete. Ovšem čím více hvězdic získáte, tím dříve se dostanete do další sekce, která je zase o něco těžší a nabízí další sorty nepřátel i pohyblivých vražedných objektů.

Screenshot 2014-03-19 at 18.57.07Screenshot 2014-03-19 at 18.56.18

Ano, v Shadow Blade budete neustále před něčím utíkat, čekat, až se něco přežene, uhýbat i složitě poskakovat a využívat všech pohybových prvků, které hra nabízí. A na to, že Kura zvládnete ovládat pouze dvěma šipkami a tlačítky A a B, je těch pohybů víc než dost. Jednoduchým chozením a skákáním počínaje a dvojitými skoky, horizontálními lety a nesmrtelnými vertikálními pády z libovolné výše konče. Kuro není žádné béčko, a tak pro něj žádná výška není dost vysoká a žádná vzdálenost dost vzdálená.

Pod Kurovým mečem čvachtá protivník

Shadow Blade nabízí velmi příjemnou hudbu doprovázenou uchulahodícími zvuky, jako je například zvuk plátkování těla vašeho soupeře. V tomto zvuku vycítíte superostrý samurajský meč, který likviduje nepřátele jediným seknutím. V překonávání vertikálních prostorů vám budou nápomocné skoky s odrazem od zdi, díky kterým se vyšplháte do jakékoliv výšky. A věřte tomu, že až budete hledat poslední balík hvězdiček nebo poslední ‚Kuro‘ znak, velmi často ho nakonec najdete v enormních výšinách, kam lidské oko nedohlédne a paprsek slunce nezasvítí…

Screenshot 2014-03-19 at 18.50.54Screenshot 2014-03-19 at 18.49.44

Pomoc při hledání finálních dveří, které vás dostanou do dalšího levelu, vám nabídnou také checkpointy, které jsou vymyšleny velmi chytře. Zaznamenají totiž váš postup kdykoliv, když kolem nich projdete, nejen když jich dosáhnete poprvé. V případě, že se dostanete do místa, kde je komplikované splnit nějakou část, není nic jednoduššího než se po úspěšném splnění úkolu na osmnáctý pokus raději vrátit k checkpointu, u kterého jste již byli, a vaši pozici si ‚uložit‘. Jediný problém s těmito pomocníky je ten, že se vám nevrací čas. Pokud umřete, čas dále pokračuje. A když jsme u toho umírání, v této hře se na životy nehraje. Když vás něco zasáhne, je po vás, konec, šlus, ende. Musíte buď zpátky na začátek, nebo k poslednímu checkpointu a začít znovu.

Ovládat pohyb svého Kura můžete dvěma způsoby. Buď ovládání klasické tlačítkové, nebo intuitivní ovládání gesty. Ovládání gesty je opravdu bravurně zpracované a osobně jsem na něm odehrál téměř celou hru. Pro potřeby této recenze jsem ale nakonec vyzkoušel také klasické tlačítkové, takzvaný ‚Nintendo Style‘, a musím říct, že se na tom stále hraje líp než na kterémkoliv ovládání dotykovými gesty.

Screenshot 2014-03-19 at 18.56.44Screenshot 2014-03-19 at 18.51.27

Ono to vážně baví

Shadow Blade je skvělá akční arkáda, která má kromě výborného ovládání také parádní grafiku, chytlavost, zvuky i hudbu. Také má slušnou obtížnost, takže dokončení některých levelů vám zabere klidně čtyřicet pokusů. Většinou ale jde o to, že se seknete u nějaké drobnosti hned za checkpointem, takže to zkoušíte a zkoušíte, až se to jednou povede. Jak to tak vypadá, tato hra má všechna pro a žádné proti. Navíc má ještě něco navíc. Něco, co ji v mých očích vynáší do nebes. V placené verzi nenajdete žádné nákupy v aplikaci (IAP), takže zaplatíte cca 40 korun a víc ani ň.

Takže, ať už jste se vždycky chtěli stát ninjou, nebo vás stejně jako mě ninjové vlastně ani nebaví, je to jedno, tahle hra je pro všechny. V obchodu Play navíc najdete demo, takže nebudete kupovat zajíce v pytli, ale můžete si hru nejprve vyzkoušet.

[appbox googleplay com.deadmage.shadowblade]

[appbox googleplay com.deadmage.shadowblade.paid]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *