Co nabídne Nexus 7 druhé generace? Podpora Asusu možná prozradila.

A je to tu zase. Čekání na novinku, nebo, jako v tomto případě, na druhou generaci velmi populární první verze provází spekulace a dohady. Na internet se dostaly screenshoty konverzace mezi potenciálním zákazníkem a zákaznickou podporou firmy Asus. Z té nakonec vzešla veškerá specifikace druhé generace populárního tabletu Nexus 7.

Tablet má kódové označení K009 a jeden zákazník na živém chatu technické podpory firmy Asus nadhodil nevinný dotaz o dostupnosti a specifikacích tohoto konkrétního modelu. Nejprve se dozvěděl, že tento model přijde do prodeje před koncem druhého čtvrtletí. To skončilo včera, ale po dotazu na doplňující informaci se zákazník dozvěděl, že by to mělo být před koncem července.

Po dalším vtíravém dotazu se technik na drátě rozpovídal o tom, že finální specifikace ještě nejsou dostupné, ale má u sebe zrovna nějaké nepotvrzené, o které se s ním rád podělí. Na konci výčtu upozorňuje, že jde o nepotvrzené specifikace a že jsou z interního zdroje a neměly by být dostupné pro veřejnost. Jelikož je ale zákazník horlivý, tak mu je nabízí v pěkném nachystaném přehledu.

A co že by tedy měl Asus s kódovým označením K009 nabídnout?

  • 7″ LED s rozlišením 1980 x 1200 pixelů
  • Qualcomm Snapdragon 600 Quad Core CPU / Snapdragon APQ8064 CPU
  • 2GB RAM
  • 32GB vnitřní paměti
  • Zadní kamera 5MP a přední 1.2MP
  • Android 4.3
  • Baterie o kapacitě 4000mAh
  • Wifi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a NFC
  • Podpora LTE / WCDMA / GSM

Tak co na to říkáte? Já musím říct, že je to celé nějaké podivné. Interní informace, které by neměly být vypuštěny a které ani nejsou ještě potvrzené, vypustí technik náhodnému zákazníkovi jen proto, že je horlivý. Samozřejmě může být vše pravdivé a technik buď chtěl informaci vypustit nebo mu v tu chvíli bylo jedno, že jde o neoficiální interní informaci, která měla zůstat za zavřenými dveřmi.

Jako u všech spekulací, budeme si muset na výsledný verdikt počkat. Jedno je ale jisté. Asus K009 je skutečné zařízení, které bylo registrováno u FCC jako ‚Nexus zařízení‘.

Textový rozhovor mezi zákazníkem a technikem firmy Asus [EN]:

Zdroj: Android Authority

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *