Sony s kódovým označením Honami nabídne 20MP fotoaparát a nahrávání videa v rozlišení 4K

V Android sféře se velmi často a velmi rádo spekuluje. Ať už jde o zatím nepředstavené novinky nebo o novinky představené, ale jen povrchně, spekulacemi se to na internetu jen hemží. Jedna spekulace, která je podložena hromadou screenshotů, nám je nabídnuta také od firmy Sony. Jejich model C6906, kódově označovaný Honami, by měl přijít se superfoťákem, který nabídne 20MP a natáčení videa v rozlišení 4K.

Kromě zmíněného vysokorozlišovacího čipu fotoaprátu by mělo Honami přijít s dostatečným výkonem pro nahrávání tak náročného videa. A když už výkon, tak proč ne rovnou ten nejvýkonnější. Procesor bude v přístroji Qualcomm Snapdragon 800. Když už jsme u toho nahrávání videa, tak ještě nutno podotknout, že to bude v maximálním rozlišení 4000 x 2000 pixelů, tedy s nezvyklým poměrem stran 2:1. Rozlišení displeje bude příjemně FullHD, tedy 1080 x 1920 pixelů.

O ostatních hardwarových vychytávkách zatím nic nevíme, ale je tu několik softwarových, které se budou snažit udělat na potenciálního kupce dojem. Ve fotoaplikaci budete moci přidat některé funkce navíc díky aplikaci nazvané ‚Xperia camera add-ons‘. Již teď zde jsou některé, jako třeba Bokeh, Info-eye, Manual, Socialcast, Timeshift nebo Effect mode. Každý doplněk bude mít nějakou zvláštní funkci. Minimálně o posledním jmenovaným můžeme říct, že to bude jakási rozšířená realita, díky které budete moci své fotografie zakomponovat do nějaké manuálně vytvořené koláže. Info-eye by mělo nabídnout podobné schopnosti, jaké už dlouhou dobu nabízí Google Goggles, tedy doplňkové informace o místech, která navštívíte. Například vyfotíte křivou věž v Pise a aplikace vám automaticky ukáže, že má 56 metrů, začala se stavět v roce 1173 a naklánět se začala už v roce 1174. A podobně.

Hitem dnešních dnů je cokoliv neomezeného. V hudbě to je neomezené přehrávání písniček z obřích databází za symbolický měsíční poplatek. V Sony aplikaci Walkman by toto mělo být možné, ale pravděpodobně se to opět vyhne naší malé zemičce.

Nový ‚look‘ dostal také celý interface. Hlavní plocha vypadá jako kterýkoliv Holo launcher, který je již v základu ve všech 4+ Androidech. Na plochu si budete moct naskládat všelijaké widgety a to klidně i přes sebe. Nová je také klávesnice standardně dodávaná do Xperie.

Musím ovšem říct, že z přiložených obrázků jsem trošku zmaten. Na některých jsou vidět ovládací prvky, tedy tlačítko zpět, domů a posledně spuštěné aplikace. Na jednom obrázku jsou tyto ovládací prvky mnohem menší než na ostatních a na některých obrázcích ovládací prvky vůbec nejsou. Otázkou tedy je, zda bude mít Honami hardwarová, respektive senzorová tlačítka pod displejem nebo ne. Pokud ano, tak proč zabírá lišta další místo, když je to zbytečné a pokud ne, jak se dostanete například z aplikace lidé na domácí plochu? Ale tak jsme nyní ve spekulativním módu a ono se to jistě časem vysvětlí a upřesní.

Menu mimo hlavní plochu hodně připomíná MIUI ROMky, s těmi kulatými přepínači a ikonkami vedle jednotlivých odkazů. To se mi nelíbí, myslím, že Holo design toto již zdatně překonal.

Co nakonec z celého tohoto humbuku bude, zda nějaké Honami vůbec na pulty obchodů přijde a co všechno nabídne za kolik peněz, to je prozatím otázka, která ještě nějakou dobu bude čekat na zodpovězení. Až se tak ale stane, věřte, že vás o tom budeme informovat.

Zdroj: Xperia Blog

1 komentář: „Sony s kódovým označením Honami nabídne 20MP fotoaparát a nahrávání videa v rozlišení 4K“

  1. Slušnej Hardware, ale už dlouho víme, že namaxovaný megapixely ve foťáku nejsou úměrné kvalitě fotek.. Rozhodně stojí za to sledovat, jak se to povede.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *