Microsoft požaduje od Samsungu více WP zařízení

Pokud se podíváme na výrobu zařízení Windows Phone ze statistického hlediska, zjistíme, že celých 80 % produkce má pod svým křídlem finská společnost Nokia. Z důvodu jejího odkoupení společností Microsoft se už na trhu neobjevuje tolik výrobců, kteří by chtěli zařízení s tímto operačním systémem vyrábět. Tedy alespoň ne v takovém rozsahu, v jakém by Microsoft potřeboval. Je jasné, že je zapotřebí tento operační systém zatraktivnit a nalákat tak do tohoto sektoru více výrobců. Microsoft začal přemýšlet o finanční motivaci, která by mohla klidné vody znatelně rozvířit.

Těm, kteří sledují Twiter účet známého ruského novináře Eldara Murtazina, neunikla zpráva, ve které informoval o krocích společnosti Microsoft. Ta podle jeho slov chce největšímu výrobci smartphonů nabídnout zakázku za velice zajímavou finanční odměnu. Údajně Microsoft sáhne hluboko do kapsy a vytáhne 1 miliardu amerických dolarů.

samsungmicrosoft

To je částka, za kterou by mohl být Samsung ochoten se do toho pustit. Jde o velice motivační krok ze strany společnosti Microsoft. Je více než jasné, že WP se pro Samsung ani tak nestane exkluzivitou při výrobě. Tu si například od Nokie zakoupila redmondská společnost. Na kolik jsou tvrzení ruského novináře pravdivá, ukáže až čas.

 

Zdroj: twitter

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *