Huawei Ascend Y200 – low-end se zajímavými funkcemi

Mobilní telefony se systémem Android již delší dobu pronikají i do nejnižších cenových kategorií. Jedním z nich je i Huawei Ascend Y200, který za cenu 3500 Kč nabídne např. elegantní design, IPS displej, Android 2.3 Gingerbread, FM rádio nebo stereofonní reproduktory.

Huawei Ascend Y200 se v současné době prodává za zhruba 3500 Kč. Je jasné, že za tuto cenu nemůžeme očekávat tělo z ušlechtilých materiálů, vícejádrový procesor, velkou vnitřní paměť, nejnovější Android či bohaté příslušenství v základní dodávce, přesto se ale najde řada zajímavých vlastností, díky kterým by mohl tento model u méně náročných zákazníků zabodovat.

Čelní strana telefonu připomíná další z modelů výrobce, populární Ascend G300. Po vzoru řady dalších dnešních přístrojů jí dominuje rozměrný dotykový displej s úhlopříčkou 3,5 palce. Ten je vylepšeného typu IPS a nabídne rozlišení 320×480 bodů, což je v této třídě stále ještě dobře použitelný standard, ačkoli i sem již pomalu, ale jistě začínají pronikat zobrazovače s vyšším rozlišením. Rozměry přístroje činí 116,9×60,4×11,7mm, hmotnost 120 g.

Telefon běží na starším, i když stále hojně používaném systému Android 2.3 Gingerbread, o jehož chod se stará jednojádrový procesor Qualcomm MSM7225A Snapdragon (jádro Cortex A5) s taktem 800 MHz doplněný o 256 MB RAM. Grafická data zpracovává čip Adreno 200. Vnitřní paměť určená pro uživatele má kapacitu 512 MB, nechybí ani slot pro doplnění paměťové karty microSDHC.

I navzdory nižší ceně výrobce zahrnul všechny potřebné senzory včetně akcelerometru, senzoru okolního osvětlení (pro automatickou regulaci jasu displeje) a senzoru přiblížení (uzamkne displej při telefonování, aby nebylo možné tváří např. ukončit hovor).

Vzhledem k nižší ceně se může telefon pochlubit zajímavou výbavou v oblasti multimediální výbavy, na kterou by mohli slyšet zejména mladší uživatelé, na které telefon určitě také míří. Výrobce slibuje skvělý poslech díky stereofonním reproduktorům a také podporu přehrávání DivX a Xvid souborů (ačkoli zde je nutné díky slabšímu procesoru počítat pouze s přehráváním klipů v nižším rozlišení). Další součástí výbavy je také fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu, kterému však chybí blesk i automatické ostření. Nechybí ale možnost záznamu videa v rozlišení VGA. Vhod by určitě mohlo přijít také FM rádio.

Jako správný smartphone je i Ascend Y200 patřičně vybaven také v oblasti datových přenosů a další konektivity. Kromě datových přenosů GPRS a EDGE jsou připraveny také přenosy HSDA o rychlosti až 7,2 MBps. K dispozici je samozřejmě ale také Wi-Fi (802.11 b/g/n) a Bluetooth (2.1). Samozřejmostí je také vestavěné GPS.

Pro připojení sluchátek je připraven klasický 3,5 mm audio jack, pro nabíjení a připojení k počítači je zde rozhraní microUSB.

Napájení bude zajišťovat akumulátor o kapacitě 1400 mAh, u kterého výrobce slibuje výdrž až 220 hodin v pohotovostním režimu nebo 4 hodiny hovoru.

Huawei Ascend Y200 je nutno posuzovat v kontextu jeho nízké ceny zhruba 3500 Kč. Za tu nabídne elegantní design, povedený displej i několik dalších zajímavých vlastností. Líbit se bude zejména méně náročným a mladším uživatelům, na které zapůsobí hlavně zajímavou multimediální výbavou.

1 komentář: „Huawei Ascend Y200 – low-end se zajímavými funkcemi“

  1. docela vzhledem k g300 je drahej,když člověk za příplatek 500 má výkonější procesor s novější architekturou(podpora flashe),dvojnásobek paměti,vetší displej taky se skoro dvojnásobným rozlišením avšak skoro při stejný velikosti telefonu,fotoaparát s ostřením a led diodou,ale nebejt g300 tak levný tak by nebyl špatnej,ale takhle má největší konkurenci ve vlastních řadách

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *