Lenovo přichází s telefonem pro chudinu

Ať už je titulek tohoto článku jakkoliv palčivý, ve své podstatě nejde o nic jiného, než o snahu společnosti Lenovo oslovit i méně movité fanoušky moderní technologie. Ještě před oficiálním startem veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 představuje hned několik zařízení, mezi nimiž se objevuje smartphone kategoricky patřící do nižší střední třídy. Jeho hlavním tahákem je velký 5palcový HD displej za současné přítomnosti čtyřjádrového procesoru Mediatek s taktem na 1,3 Ghz.

Tento zcela nový smartphone od společnosti Lenovo zaujme především svým designem. Tloušťka nepřekračuje 9,2 mm. V základní výbavě naleznete 1 GB RAM, 8GB vnitřní paměť, kterou lze samozřejmě rozšířit micro SD kartami. 8Mpix fotoaparát je doplněn o přední 1,6Mpix kameru.

Lenovo-A859-Phone_1-618x1024

Nízká cena si vybírá svou daň na nízkokapacitní baterii s 2250 mAh. Konektivitu zabezpečuje Bluetooth 3.0. Nechybí zde ani WiFi a podpora 3G. Další skvělou zprávou kromě nízké ceny je i přítomnost dvojitého slotu pro SIM karty. Operační systém pracuje s Android verzí 4.2.2 Jelly Bean. Nakonec prozradíme, že tento Dual Sim telefon je prodáván za cca 219 $.

Zdroj: androidandme

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *